/Files/images/___1_~1[1].JPG

Ми- нащадки козацького роду

Книжкова виставка

Є і нам про що згадати…
Пісне, душу возвелич.
Ой, була в нас ненька-м
ати, -
Запорізька славна Січ

.

Українське козацтво - значне явище не тільки в українській, але й у світовій історії. Той, хто знає історію України, погодиться з тим, що однією з найяскравіших її сторінок стала козаччина.
Сторінка ця писана не лише списами і шаблями, а найблагороднішими та найсвятішими пориваннями. Вона переконливо засвідчує високу духовність, культурні традиції нашого народу, його шляхетну вдачу та лицарські звичаї.
Козаччина завжди була однією з найлегендарніших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.

.

/Files/photogallery/9019/Українське козацтво лепко.jpeg
Лепко Віктор. Українське козацтво. -
Харків: «ТОРСІНГ ПЛЮС», 2010, 95 с.

Книжка розповідає про визначне явище в українській історії - козацтво. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь, як і коли воно виникло, як жили козаки, як боронили землі нашої Батьківщини від ворогів та загарбників, як вони воювали і перемагали.

Козацтво дало історії багато славетних імен, відомих не лише на теренах України, а й в усьому світі. Козаків шанували, вони вражали всіх своєю військовою майстерністю й надзвичайною сміливістю. Про все це ви дізнаєтеся зі сторінок цього видання

.

.

.

/Files/photogallery/9019/Військо Богдана Хм.jpg
Липа К, Руденко О. Військо Богдана Хмельницького. –
Київ: Наш час, 2010. – 63 с. (Серія «Жива історія», проєкт «Українська мілітарна історія»)

Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали? Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків?

Книга дає наочні відповіді на всі ці запитання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків.

Книга розрахована на всіх, хто цікавиться військовою історією та матеріальною культурою

.

.

/Files/photogallery/9019/Лицарство козацьке.jpg
Лицарство козацьке
/Упорядник О.Уліщенко. – Харків: Віват, 2015. – 64 с.

Ця книжка розповість про Запорізьку Січ - козацьку державу зі своїми законами, життєвим устроєм та кодексом честі, познайомить читачів із життям запорізьких козаків - їхніми звичаями, побутом, культурою, військовими походами.

Яскраві ілюстрації та панорамні розвороти допоможуть зануритися в атмосферу героїчних і славних часів козацького лицарства.

.

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN5907.JPG
Яворницький Д. І. Історія запорозьких козаків : У 3 т. / Редкол.: П. С. Сохань (голова) та ін.— К.: Наук. думка, 1990—660с.— (Пам’ятки іст. думки України). Текст укр. та рос. мовами.— Т. 2.—1990.—560 с.— Бібліогр.: с. 514—520.

У томі висвітлюється історія запорозького козацтва від його виникнення в кінці XV ст. до 1686 р. Описуються походження козаків, їхня боротьба проти грабіжницьких навал на Україну орд кримських та турецьких феодалів. Значну увагу приділено дослідженню участі запорожців в народних повстаннях проти шляхетської Польщі, визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького 1648—1654 рр.

Для науковців, викладачів та студентів вузів, вчителів та учнів середніх шкіл, краєзнавців, широкого кола читачів

.

/Files/photogallery/9019/DSCN5888.JPG
Сергійчук В.І. Іменем Війська Запорізького: Українське козацтво в міжнародних відносинах ХVІ – середини ХVІІ століття. – К.: Вид-во «Україна», 1991. – 253с.

Науково-популярна книга присвячена одній з найцікавіших сторінок минулого українського народу - історії Війська Запорозького періоду XVI - середини XVII ст.

Автор змальовує історичні обставини, що зумовлювали та супроводжували воєнні походи українських козаків на суші й на морі, показує в цьому контексті дипломатичні стосунки Війська Запорозького з сусідніми країнами: Росією та Польщею, Швецією й Туреччиною. Особливе місце відводиться дипломатичній діяльності Б. Хмельницького.

Широке використання автором першоджерел надає розповіді характерний колорит, доносить до читача подих історичного минулого

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN5892.JPG

Апанович О.М. Розповіді про запорізьких козаків. – К.: Дніпро, 1991. – 335с.

У книжці відомого історика зібрано надзвичайно цікаві, як правило, маловідомі матеріали з історії запорозького лицарства, висвітлено тривалий час замовчувані трагічні й героїчні сторінки козацької січової епопеї, сказано гірку правду про політику Російської імперії супроти українського народу та української державності

.

.

.

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN5901.JPG

Гітін Валерій. Орден козацького лицарства. – Харків: СИМ, 2002. – 128 с.

У виданні висвітлюються найбільш загальні питання походження Запорозького козацтва, його історії та славних лицарських традицій, достойного взірця для нащадків.

Ми з глибокою пошаною згадуємо імена великих українських гетьманів, які віддали своє життя у боротьбі за волю та незалежність Української держави. Видання буде корисним усім, хто цікавиться історією українського народу.

.

.

.

.

Художні твори

.

/Files/photogallery/9019/Мензатюк Таємниця.jpeg
Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. –
Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 158 с.

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...

Ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендується для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.

Увага! Після прочитання цієї книжки діти благають батьків вирушити в мандри замками України :)

.

.

.

/Files/photogallery/9019/Лицарі волі.jpg
Лицарі волі. –
Харків : Белкар-книга, 2016. – 64 с.

Збірка художніх творів про славетних лицарів волі — Богдана Хмельницького, Олексу Довбуша, Устима Кармалюка

.

.

.

.

.

.

/Files/photogallery/9019/Пригара Михайлик.jpg
Пригара Марія. Михайлик – джура козацький.
- Київ: Веселка, 1969. – 172с.

Про пригоди малого козацького джури Михайлика на Січі, в боях під Хотином, про стосунки двох славетних отаманів Петра Сагайдачного та Яцька Бородавки, що вели в бій козацьке військо, розповідає повість Марії Пригари

.

.

.

.

.

/Files/photogallery/9019/Облога Буші.gif

Старицький М.П. Облога Буші : повість.

Повість «Облога Буші» відтворює реальні історичні події героїчної оборони містечка-фортеці під час української національно-визвольної війни XVII століття.

Пригодницький сюжет твору тримає читача у постійній напрузі, сила характерів головних героїв і самопожертва всього населення містечка вражають, а кохання сотниківни Орисі, яка очолила оборону Буші, і польського князя Антося, зачаровує своєю глибиною.

.

.

.

.

Хочеться, щоб після прочитання цих книг до вас через віки дійшов шелест козацьких знамен, брязкіт козацької зброї, стогін української землі від копит навальних ординців, бій, як блискавка, як межа між життям і смертю, між минулим і майбутнім твого народу. Хай же козацькому роду не буде переводу!
Кiлькiсть переглядiв: 1881