/Files/images/знаки.jpeg
ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧОМУ ТРАВМАТИЗМУ

Шановні учні, вчителі, батьки! Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.

.

.

/Files/images/стрелка.png Радимо завітати на Веб-сайт «Веб-простір безпеки», створений у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Державною службою України з надзвичайних ситуацій для інформування дітей про ризики та загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, а також щодо правил безпечної поведінки в інших надзвичайних ситуаціях.

.

/Files/images/стрелка.png Як поводити себе в надзвичайних ситуаціях
Тут ви знайдете дуже корисний Посібник для сім'ї, який створено Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з ОБСЄ. Не пошкодуйте часу для перегляду, це може врятувати ваше життя!

.

/Files/images/стрелка.png Якщо ви хочете знати, де чатує небезпека, і хочете попередити її, завітайте на сайт "Весела абетка". На сайті ви знайдете безліч цікавої та корисної інформації. Адже у житті завжди є загроза виникнення небезпечних ситуацій.

.

.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.

Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

.

/Files/images/Изображение 043.jpg

Пам'ятайте про правила дорожнього руху

/Files/images/безпека2.jpg

Коли на вулицях почали їздити автомобілі, трамваї, тролейбуси, автобуси, вулицям потрібно було дати мову. На цій дорожній мові з водіями та пішоходами «розмовляють» вулиці всіх країн світу.
Коли людина вчиться читати, їй показують букви. З букв будують слова, зі слів – речення. У дорожньої мови також є букви – знаки. Один знак, одна дорожня буква означає цілу фразу – дорожній сигнал. Ці сигнали бувають різними. Одні попереджають водія або пішохода про небезпеку, інші – забороняють рух. Є знаки, за допомогою яких можна дізнатися, де отримати якусь послугу.
Одні знаки розміщені на трикутниках з червоною облямівкою. Світлофор сигналив би їх жовтим кольором: «Обережно – діти», «Обережно – крутий спуск».

.

Інші знаки не випадково розміщені у колі з червоною облямівкою або з червоним колом. Світлофор сигналив би ці знаки червоним кольором: «В’їзд заборонено», «Рух заборонено». А ось знаки в колі блакитного кольору. Вони дозволяють рух, наказують рухатись у певному напрямку легковим автомобілям, вказують велосипедну доріжку, доріжку для пішоходів. Є ще знаки – голубі прямокутники з малюнками: ніж з виделкою, червоний хрест, намет, ліжко. Ці знаки вказують: поруч їдальня, недалеко медичний пункт, готель.

Запам’ятайте, що необхідно

- бути обережними та уважними в будь-яких травмонебезпечних ситуаціях не дорогах;
- дотримуватися правил дорожнього руху: переходити дорогу у місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», на зелене світло;
- перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об'єктів, що обмежують оглядовість, впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються;
- бути обережними при переході трамвайних та залізничних колій.
/Files/images/Слайд2.JPG /Files/images/Слайд3.JPG
/Files/images/Слайд4.JPG /Files/images/Слайд5.JPG
/Files/images/Слайд6.JPG /Files/images/Слайд7.JPG
/Files/images/Слайд9.JPG /Files/images/Слайд10.JPG
/Files/images/Слайд11.JPG /Files/images/Слайд12.JPG
/Files/images/Слайд13.JPG /Files/images/Слайд14.JPG
/Files/images/Слайд15.JPG /Files/images/Слайд16.JPG

Правила безпечної поведінки на воді влітку

/Files/images/прибой_1404960oaepdnmovi.gif

Вода дарує нам величезну радість, але й вимагає до себе відповідної уваги та обережності. Вона не любить людей недисциплінованих і карає тих, хто нехтує правилами спілкування з нею.
Причини нещасних випадків на воді:
- стрибки з висоти у воду;- тривале перебування у воді;- купання в холодній воді;- тепловий або сонячний удар;- судоми;- погане самопочуття;- купання в нетверезому стані;- одиночне купання тощо.Приємно відпочивати біля води, але пам'ятайте про те, що купатися треба правильно і безпечно.
Для цього треба дотримуватися основних правил:
- купатися необхідно в добре знайомих місцях;- перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;- дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище 19С;- купатися рекомендовано вранці і ввечері;- не слід купатися наодинці;- не запливати за буйки чи за огородження;- не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;- не підпливати до коловоротів, пароплавів і катерів;- не запливати на надувних матрацах далеко від берега;- не купатися без нагляду дорослих;- не пустувати у воді - це заважає оточуючим і може бути небезпечним;- не стрибати головою вниз, де невідома глибина.
/Files/images/безпека4.jpg 1. Прокинувшись від шуму пожежі і запаху диму, спуститься з ліжка на підлогу і повзіть під хмарою диму до дверей приміщення, але не відчиняйте їх одразу.2. Тильною стороною долоні доторкніться до дверей, і, якщо вони не гарячі, обережно відчиніть їх і швидко вийдіть з приміщення.3. Якщо двері гарячі, не відчиняйте їх, бо дим та полум’я не дозволять вам вийти.4. Щоб уникнути подальшого проникнення диму в приміщення через двері, щільно закрийте їх, а всі щілини й створи в них заткніть будь-якою тканиною, а самі поповзом повертайтесь в глибину приміщення до вікна.5. Присівши, глибоко вдихніть повітря, відкрийте вікно і покличте допомогу; якщо вікно не відкривається, то розбийте скло будь-яким твердим предметом.6. Якщо ж ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення (всі двері закривайте за собою).7. Знаходячись у висотному будинку, не біжіть крізь вогнище вниз, використайте для порятунку пожежну драбину або дах будинку; ліфтами під час пожежі користуватися заборонено.8. Для захисту чадного газу дихайте через зволожену тканину.

Обережно, гриби!

Гриби- це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

/Files/images/безпека5.jpg

Основні причини отруєнь:

· вживання отруйних грибів;
· неправильне приготування умовно їстівних грибів;
· вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
· вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння:

нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

.

Застерігаємо!

· Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
· Не збирайте гриби:
- якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися;
- поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
- з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;
- "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
· Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності.
· Не куштуйте сирі гриби на смак.
· Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом - викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
· Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
· При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
· Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.

.

Правила безпечної поведінки на воді взимку

/Files/images/лед.jpg

Як треба поводитися на водоймах у зимовий період часу

Льодостав – це період, коли спостерігається нерухомий крижаний покрив на річці або водоймі. Тривалість льодоставу залежить від тривалості і температурного режиму зими, характеру водойма, товщини снігового покриву.
Ранній льодостав, тобто що почався раніше звичайного терміну, можливий у випадках різкого раннього похолодання на річках з повільною течією або невеликих закритих водоймах де течія відсутня.
Особливістю раннього льодоставу в початковий його період є тонкий і неміцний лід, ополонки (частенько припорошені щойно снігом’ який випав), дуже тонкий лід прибережної кромки унаслідок досить високої температури, що перешкоджає швидкому і рівномірному нарощуванню товщини льоду за всією площею водойма. Тому особливо важливо, щоб пам'ятали про це діти. Вони люблять ходити на замерзлі озера, річки, кататися на ковзанах, санчатах, забуваючи при цьому, що може лід виявитися тонким і провалишся під лід.
В цілях запобігання проваленню під лід в цей період рекомендується утриматися від виходу на лід, особливо дітей. Ніхто не знає товщини льоду, ніхто не може запобігти біді.
Наша зима особливо небезпечна. Лід при частій зміні температури швидко підтає і дитина не знаючи цього, виходить грати на водойм. І ось тоді на поріг підступає біда: лід тріскотить і провалюється, відкриваючи глибину водойма. Дуже швидко можна опинитися в холодній крижаній воді. Така вода сковує людину, його рухи і важко без допомоги сторонніх вибратися на берег.
Добре якщо ще ти провалився під лід недалеко від берега, на мілководді.
Тоді, при проваленні під лід в прибережній зоні, необхідно вийти на берег, віджати одяг, вилити воду з взуття і, щонайшвидше дістатися до найближчого житла.
Якщо ж біда застала людину на середині водойма або в місцях, де велика глибина, то рятуючи людину необхідно користуватися певними правилами. Рятувати дитину, що потрапила під лід може лише доросла людина. Вона досвідчена і зможе правильно діяти в цих обставинах. Для надання допомоги людині, що потрапила в ополонку забороняється підходити до її краю. Рухатися до постраждалого по льоду необхідно повзучи. Щоб площа опори на лід була якомога більше, допомога надається за допомогою підручних засобів (палиці, ременя брюк, шарфа і тому подібне). Витягнувши постраждалого на берег потрібно віджати від води його одяг і прийняти заходи до швидкої доставки його в найближче житло.

Пам'ятай! Ігри на льоду водойма дуже небезпечні! Краще кататися на санках і ковзанах в спеціально обладнаному для цього місці. Необхідно пам'ятати завжди про небезпеку тонкого льоду і підтавання льоду.

Пам'ятка з запобігання дитячого травматизму

1. Дотримуйся правил дорожнього руху:- вулицю необхідно переходити лише у місцях, що позначені знаком "Пішохідний перехід", "Підземний перехід";- перш ніж переходити вулицю, треба переконатися у повній безпеці. Спочатку подивитися наліво, дійшовши до середини дороги - направо;- автобус, тролейбус, що стоїть на зупинці, треба обходити ззаду, а трамвай - спереду;- забороняється грати на проїжджій частині у м'яча, кататися на роликах, самокатах. Рух на велосипедах по вулиці дозволяється тільки з 14 років;- заходити та виходити з транспортного засобу необхідно лише при його повній зупинці.
2. При виявленні вибухово-небезпечних чи невідомих предметів забороняється перекладати з місця на місце, збирати і зберігати, бити і нагрівати, розряджати і розбирати, закопувати у землю, здавати на металобрухт та ін.
3. Не грайся з сірниками, не розкладай багаття у не відведених місцях, не влаштовуй розваги з електроприладами, особливо, коли їх увімкнено. ПАМ'ЯТАЙ! Це може призвести до пожежі.
4. Дітям до 14 років без батьків забороняється перебувати біля водойм. Не купайся та не пірнай у незнайомих місцях.
5. Дотримуйся правил безпеки при користуванні хімічними речовинами, засобами побутової хімії, уважно читай інструкцію.
6. Дотримуйся правил безпеки при користуванні колючими та ріжучими предметами.
7. Не грайся у ліфті, на сходах.
8. Не грайся біля ліній електромереж та поблизу залізниці. Не підходь до обірваних дротів.
9. Будь обережним при користуванні газовими побутовими приладами.
10. Не відчиняй двері незнайомим людям.
11. Дотримуйся санітарно-гігієнічних норм. Будь обережним під час збирання грибів, ягід. Уникай отруєння несвіжими продуктами харчування, ядовитими рослинами та хімічними речовинами.
12. Не бігай на перервах. ПАМ'ЯТАЙ, що послизнувшись, ти можеш нанести серйозну травму собі та оточуючим.
13. У небезпечній ситуації звертайся по допомогу до рятувальних та аварійних служб по телефону:101, 102, 103, 104. Їх викликають безкоштовно.

Пам'ятай! Твоє здоров'я - у твоїх руках!

/Files/images/rozd_cutted.gif

Окремо звертаємося до батьків:

Пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків, самим вирушати до лісу. Пояснюйте дітям, що не можна збирати в лісі незнайомі гриби, плоди та ягоди.
Контролюйте дітей щодо дотримання правил поведінки з легкозаймистими токсичними речовинами, вибухонебезпечними предметами, при користуванні електро- та газоприладами.
Пояснюйте їм правила поведінки в громадських місцях.

Дотримання цих правил допоможе зберегти життя і здоров'я Вашої дитини!

Кiлькiсть переглядiв: 433