МАСОВІ ЗАХОДИ БІБЛІОТЕКИ

/Files/photogallery/7916/k1562891.jpg

2019 рік :: 2018 рік :: 2017 рік :: 2016 рік :: 2015 рік ::

/Files/photogallery/9331/Шевченко ЦДБ 1.jpg Живе і вічне слово Кобзаря

10.03.2020
10 березня восьмикласники побували на літературній екскурсії «Він був як полум’я. Його рядки дзвінкі і небезпечні, наче криця», присвяченій дню народження Тараса Шевченка та 180-й річниці виходу в світ його поетичної збірки «Кобзар».
/Files/photogallery/9331/Шевченко ЦДБ 2.jpg Захід проходив у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району. До дня народження поета бібліотека створила чудовий буктрейлер з анімованими картинами Шевченка, ілюстраціями до його творів, уривками із віршів, цитатами відомих поетів. Музичним супроводом став «Заповіт» у виконанні рок-фолк гурту «Тарасова ніч».
/Files/photogallery/9331/Шевченко ЦДБ 3.jpg Учні познайомились із цікавими фактами біографії поета, і це допомогло уявити Тараса не старим серйозним дідуганом у кожусі, якого ми звикли бачити на портретах, а людиною, що любила життя, веселощі, модний одяг, розваги з друзями. Помандрували країнами, де встановлені пам’ятники Шевченку; переглянули стріт-арт, присвячений Тарасові. Читали вірші, роздивлялись репродукції картин, відповідали на запитання вікторини та тесту. Захід вийшов цікавим та насиченим.


/Files/photogallery/9331/Шевченко-20.jpg
Літературна подорож

25.02.2020
Учні 6-10 класів здійснили захопливу подорож у світ Т.Г.Шевченка.
Побували у пам'ятника Великому Кобзарю, дізналися про інші місця у Харкові, пов'язані з ім'ям митця.
У ХДНБК ім. В.Г. Короленка познайомилися з виданнями творів Шевченка, які зберігаються у найбільшій бібліотеці міста. Багато з них надруковано різними мовами світу, що свідчить про всесвітню славу митця.
А ще взяли участь у онлайн-вікторині про життя і творчість Т.Г.Шевченка, яку підготували співробітники відділу ХДНБК "Україніка", а у Відділі рідкісних видань мали змогу побачити автограф самого Тараса Григоровича.
/Files/photogallery/9331/ХДНБК_Шевченко-20 (6).jpg /Files/photogallery/9331/ХДНБК_Шевченко-20 (7).jpg


/Files/photogallery/9331/Єва Сольська (6).jpg
Зустріч з дитячою письменницею Євою Сольською

Весела мозаїка "Чи то білка, чи то ельф..."
до Міжнародного дня рідної мови.

18.02.2020
Напередодні Міжнародного дня рідної мови учні 2-х класів відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де зустрілися з дитячою письменницею Євою Сольською.
Діти слухали казку "Кошеня і сонечко" у чудовому авторському виконанні, залюбки малювали героїв книжки, співали разом із письменницею, робили орігамі-кошенят та песиків. А ще розповідали Єві свої історії. Можливо, вони стануть основою її нової казки!

/Files/photogallery/9331/Єва Сольська (3).jpg /Files/photogallery/9331/Єва Сольська (5).jpg/Files/photogallery/9331/Нестайко.jpg "Мені наснився сонячний зайчик..."
Літературний калейдоскоп

До 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка

29.01.2020
Наші п'ятикласники побували на веселому, дотепному та цікавому заході, який було присвячено 90-й річниці від дня народження Всеволода Нестайка. Проходив він у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Діти дізналися цікаві факти з біографії письменника, подивились уривки із фільмів «Тореадори з Васюківки» та «Одиниця з обманом», буктрейлери, створені за найпопулярнішими книгами Нестайка. Взяли участь у розминках-лічилках та конкурсах. А ще грали у баскетбол, на дотик знаходили «Сонячного зайчика» серед іграшкових звірів, будували «метро» із старих книжок, розгадували ребуси. Наші читайлики впевнено впроалися з усіма завданнями, і на них чекала головна знахідка -"Чарівні окуляри".

/Files/photogallery/9331/Нестайко (3).jpg /Files/photogallery/9331/Нестайко (1).jpg .

Будуємо «метро» (за книгою В.Нестайка «Тореадори з Васюківки») - відео


/Files/photogallery/9331/Зустріч з літ героями_Снігова Королева.jpg

"Зустріч з книжковими героями"

Літературна вітальня

23.01.2020
Літературна вітальня "Зустріч з книжковими героями" у рамках предметної декади "Світ без кордонів" зібрала учнів 5-11 класів, педагогів, технічних працівників - всіх поціновувачів літератури.
Учні підготували чудову виставу з уривків улюблених творів Андерсена, Гоголя, Шекспіра. А також презентували результати творчого проекту "Улюблені вірші наших педагогів".

/Files/photogallery/9331/Зустріч з літ героями_Ревізор (2).jpg /Files/photogallery/9331/Зустріч з літ героями_Снігова Королева (1).jpg ./Files/photogallery/9331/Друзі Шекспіра (2).jpg
Друзі Шекспіра

Поетичний челендж

22.01.2020
.

/Files/photogallery/9331/Друзі Шекспіра (3).jpg /Files/photogallery/9331/Друзі Шекспіра (1).jpg

.


.

/Files/photogallery/9331/Андерсен_5кл (3).jpg
Казки Андерсена
Літературна гра

21.01.2020

/Files/photogallery/9331/Літературна гра Казки Андерсена (5).jpg /Files/photogallery/9331/Літературна гра Казки Андерсена.jpg

./Files/photogallery/9331/Голокост (1).jpg
Голокост - трагедія ХХ століття.
Зустрічі у бібліотеці

21.01.2020
27 сiчня - Мiжнародний день пам'ятi жертв Голокосту. У нашому районі існує Стiна скорботи,яку встановлено на мiсцi, де у груднi 1941 року нацисти створили гетто, у якому до страти у Дробицькому Яру тримали близько 14000 харкiв'ян.
21 сiчня учні 10 класу зібралися у бiблiотецi-філії №28 для дітей, щоб вшанувати пам'ять загиблих харків'ян. Спеціальним гостем бібліотеки була старший науковий спiвробiтник Харкiвського музею Голокосту Юлана Михайлівна Вальшонок. З її лекції, темою якої було запобігання можливих актів геноциду та зневаги до цінності людського життя. учнi довiдались багато новоi iнформацii. Теперішнє та майбутнє покоління не повинні забувати уроків таких трагічних подій!

Більше фото - тут/Files/photogallery/9308/ЦДБ_НР.jpg
"У засніжене віконце зазирнула казка..."

Новорічний вогник

26.12.2019
Протягом двох місяців учні 3-4 класів брали участь у "Читацькому марафоні-2019" 10 переможців марафону-були запрошені на новорічний вогник до Центральної дитячої бібліотеки Індустріального району.
У бібліотеці діти зустрілися з героїнею мультфільму "Холодне серце" Ельзою, яка запропонувала їм квест «Чарівний посох». Учасники квесту виконали всі завдання, і чарівний посох було знайдено. Усі гості потримали його у руках та загадали бажання.
Змагалися у спритності , попадаючи «сніжками» у «сніголовку»; плели «косу» для Снігуроньки із кольорових стрічок – хто швидше та краще; знімали «голки з ялинки» (прищіпки з плаття Сплячої красуні); грали у «Знайди зайве». А ще співали, танцювали, читали вірші. І надзвичайно яскравий експромт – новорічний флешмоб. Закінчився святковий вогник чаюванням та солодкими подарунками, а також врученням сертифікатів переможцям Читацького марафону – 2019.

Відео


/Files/photogallery/9308/Потаніна2.jpg
Зустріч з харківською письменницею
Іриною Потаніною

19.12.2019
19 грудня учні 9 та 11 класів були запрошені до бібліотеки-філії №28 для дітей на зустріч з відомою харківською письменницею Іриною Потаніною.
Ірина Потаніна пише як дорослі, так і дитячі книжки, вона є авторкою більше 30 книг різних жанрів. Нинішня зустріч була присвячена трьом останнім книгам письменниці, які написані в жанрі історичного детективу і розповідають про Харків 1930-1940 років. Персонажами книг є відомі харків’яни, діячі мистецтв, письменники, поети.
Під час зустрічі авторка розповідала про своїх героїв та довоєнний Харків, у якому відбувалися події, описані в книгах, про деякі факти з життя відомих українських письменників, які жили і працювали у Харкові. Старшокласники ж допомагали розгадувати складні історичні загадки та ребуси.
На прощання Ірина Потаніна подякувала присутнім за любов до міста і до літератури та подарувала нашій бібліотеці свої книги з автографом.

Трохи більше фото - тут


«Книга, яку варто прочитати»
Творчий проект зі створення буктрейлерів

13.12.2019
У грудні 2019 року учні 9-А класу взяли участь у проекті зі створення буктрейлерів «Книга, яку варто прочитати».
Буктрейлер (від англ.book— книга, англ.trailer— тягач, причіп) – короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Метою створення буктрейлера є спонукання до прочитання книги. Його особливістю є те, що розповідь про книгу подається в образній, інтригуючій формі.
За умовами, роботи могли бути індивідуальними або груповими; вибір книги для відеопрезентації, програм та пристроїв для створення буктрейлера залишався за авторами.
Основне завдання буктрейлера – яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання – учні реалізовували різними способами. Але всі вони продемонстрували власне бачення змісту обраної книги через відео візуалізацію, допомогли розкрити творчий потенціал учнів.
Роботи переможців - тут


/Files/images/dlya_novin/71_зустріч з поліцією2.JPG Мої права від А до Я:
відверта розмова учнів 6-А класу з представниками поліції

12.12.2019 в рамках Всеукраїнського тижня права У ЦДБ Індустріального району відбулась зустріч учнів 6-А класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 71 Харківської міської ради Харківської області з представниками Управління патрульної поліції та сектору ювенальної превенції Індустріального відділу поліції в Харківській області. Зустріч «Мої права від А до Я» мала формат відвертої розмови і визвала неабияку зацікавленість школярів.
В рамках заходу були обговорені питання про права дитини, зафіксовані конвенцією ООН: право на освіту, житло, відпочинок, вираження поглядів тощо. Ці знання — запорука впевненості та відчуття захищеності кожної дитини.
Офіцери поліції повідомили дітям багато важливих деталей, про які вони могли поки не замислюватись. Адже навіть у юному віці будь-які дії неповнолітніх вже мають наслідки.
Така форма профілактичної роботи дає можливість виробляти у дітей приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
Головною метою зустрічі було зацікавити, допомогти чи порадити неповнолітнім, як поступати у різних життєвих ситуаціях.


/Files/photogallery/9308/Світове кафе (2).JPG Учень у меді@просторі:
інтерактивний захід у форматі "Світового кафе"

2019-12-05

Інтерактивний захід «Учень у меді@просторі» у форматі «Світового кафе» був присвячений розгляду актуальних питань інформаційної безпеки.
Учасниками – відвідувачами кафе стали учні 8-х класів ХЗОШ №71, 104 та ХСШ №80. Упродовж заходу школярі закріпили свої знання про те, як захистити свої персональні дані, як поводитися у мережі, чи слід поважати авторське право і що робити у разі проявів кібербулінгу. Свої висновки вони вирішили оформити у вигляді пам’яток для молодших школярів.

./Files/photogallery/9320/ЦДБ Мері Поппінс (2).jpg
"Школа хороших манер Мері Поппінс"

Літературна екскурсія до 85-річчя першої публікації книги П.Треверс

24.10.2019
Хто не чув про Леді Досконалість, найкращу няню всіх часів і народів Мері Поппінс - героїню книги Памели Треверс? Сьогодні учні 6-А класу завітали до Центральної дитячої бібліотеки Індустріального району, де познайомилися з нею особисто.
Мері Поппінс відмітила, що наші учні ввічливі та виховані, і розповіла про деякі правила етикету, які мусить знати кожна людина.

.

/Files/photogallery/9320/Квест_Карлсон (3).jpg
Бібліоквест
«Велика читацька пригода»
(За книгою Астрід Ліндгрен "Малюк і Карлсон")

23.10.2019.
Учні 4-А класу - часті гості у шкільній бібліотеці. Сьогодні вони вирушили у захопливу подорож книгою Астрід Ліндгрен "Малюк і Карлсон".
Під час бібілотечного квесту за перемогу змагалися 4 команди. Вони пройшли всі перешкоди, показали винахідливість, дотепність, вміння знаходити інформацію, вирішувати складні завдання. А допомогали проводити гру учні 11 класу
.

.

/Files/photogallery/9320/Ліза подорожує1.jpg Інформаційно-просвітницька гра
"Ліза та її друзі подорожують світом"

17.10.2019
Гра-тренінг "Ліза та її друзі подорожують світом" пройшла у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району. В ній взяли участь учні 7-А класу. Гра вчить безпечним правилам поведінки під час подорожі і присвяена актуальним питанням.
Як подорожувати, щоб мандрівка була безпечною? Які речі необхідно мати з собою? Як поводитися у чужій країні? Чого не можна робити, навіть якщо маєте добрі наміри?
Протягом гри діти здійснили навколосвітню подорож, навчилися збирати валізу й уникати ризиків, зустріли пана Опосума, капітана Кита, тигрокотів та чайок-жебрайок, здобули суперсилу, яка допомагала у подорожі.
Дякуємо співробітникам ЦДБ Індустріального району і коучу Олені Шовгені і сподіваємось на подальшу співпрацю!

.

/Files/photogallery/9320/День бібліоттворчості (1).jpg
День бібліотворчості
«Читаємо, малюємо, граємо»

09.10.2019.
У день бібліотворчості учні 1-3 класів познайомилися з чудовою книжкою видавництва "Віват" "Лисичка йде до бібліотеки". Це історія про те, як цікаво і корисно вміти читати. Книжка дуже сподобалась малюкам, і вони намалювали ілюстрації до неї.

.

.

.

.

/Files/photogallery/9320/Флешмоб_читай (2).jpg
Флешмоб «Запрошуємо до бібліотеки»

07.10.2019
У флешмобі взяли участь 15 друзів бібліотеки з 7 та 9 класів
.

Читацький марафон «Читаємо без зупинки»

04.10-24.10
Стартував читацький марафон "Читаємо без зупинки". В ньому взяли участь учні 3-5 класів. Протягом місяця треба було прочитати якомога більше книг і записати їх у читацький щоденник.

.

/Files/photogallery/9320/Бібліотекар на час1.jpg
Дублер-шоу «Бібліотекар на час»

03.10.2019
У бібліотеці відбулося дублер-шоу «Бібліотекар на час». Протягом дня всі бажаючі могли спробувати себе у ролі шкільного бібліотекаря.

.

Всеукраїнський місячник бібліотек

Місячник проходив з 1 по 31 жовтня 2019 року. Про участь нашої школи дивіться тут

/Files/photogallery/9308/ЦДБ-Котляревський (3).jpg
Літературна орбіта
"Ти, наче ясна зоряниця,
з'явився в наших небесах"

(до 250-ї річниці від дня народження
Івана Котляревського)

12.09.2019

Захід, присвячений 250-й річниці від дня народження Івана Котляревського, пройшов у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району. В ньому взяли участь учні 10 класу.
Школярі дивились буктрейлери до "Енеїди" та "Наталки Полтавки", уривки з кіно- та мультфільмів за творами Котляревського, слухали пісню Наталки у виконанні дівчинки - учасниці конкурсу "Голос. Діти".
І. Котляревський - визначний український письменник, який вперше в Україні через свої твори заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі. Він – гордість України. Без нього ми не мали б Тараса Шевченка, а без Шевченка чи ми б існували на світі як нація! Пам'ятаймо про це!

.


/Files/photogallery/9308/Квест ХДНБК.jpg Канікули у бібліотеці.
Бібліотечний квест
"На Слободу - за свободою"

05.06.2019
Вихованці пришкільного табору "Веселка" відвідали Харківську державну наукову бібліотеку ім. В.Г.Короленка.
У стінах бібліотеки учні перетворилися на козаків-характерників та спостережливих розвідників, прочитали зашифорваний лист від козацького гетьмана, приготували найулюбленішу страву козаків і навіть побудували фортецю.
Все це стало можливим у рамках бібліотечного квесту «На Слободу за свободою», які підготували і провели співробітники відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка разом з колегами з відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів та відділу літератури іноземними мовами.

/Files/photogallery/9308/Буквар19 (1).jpg

Букварикове свято

08.05.2019
8 травня 2019 року в школі відбулось традиційне свято "Букварику, прощай!". Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Букварем.
Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі. Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. І як результат - перед присутніми розгорнулося святкове дійство.
Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті.

.


/Files/photogallery/9308/Харків_онлайн-вікторина.jpg Презентація книги "Мандрівка центром Харкова"

Онлайн-вікторина
«Чи знаєш ти Харків?»

02.05.2019
Учні 5-х класів здійснили віртуальну мандрівку центром Харкова та взяли участь у онлайн-вікторині «Чи знаєш ти Харків?», яку підготувала для них шкільна бібліотека.
Діти подивились презентацію про історію нашого міста, його пам’ятки та визначні місця, після чого дуже добре відповіли на всі запитання онлайн-вікторини. Дуже тішить, що майже всі учасники отримали найвищий бал – 100% правильних відповідей!
На завершення п’ятикласники отримали чудовий подарунок від Харківського міського голови - книгу "Мандрівка центром Харкова", унікальне видання, яке містить творчі роботи харківських школярів. До речі, співавторами книги стали й учні нашої школи Ассія Онопрієнко та Кароліна Сіверь.
Онлайн-вікторина «Чи знаєш ти Харків?»
Більше фото - тут

/Files/photogallery/9308/Перша допомога (4).jpg«Не залишайся байдужим!»
Тренінг з надання першої долікарської допомоги

25.04.2019
25 квітня волонтер Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Князєва провела з учнями 8-А класу тренінг з надання першої долікарської допомоги «Не залишайся байдужим!»
Ірина розповіла про основні засади роботи організації – гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, а також про принципи надання першої допомоги.
Найцікавішими були практичні завдання. Розбиралися ситуації, коли людина втратила свідомість, отримала травму, потерпає від кровотечі. Що робити в таких випадках? Як діяти, щоб надати людині допомогу, а не зашкодити?
Учні тренувалися у огляді місця події та умовного потерпілого, наданні першої долікарської допомоги.
Сподіваємося, що тепер кожен учасник тренінгу у разі потреби готовий прийти на допомогу постраждалому.
Тренінг «Не залишайся байдужим» проходив у Центральній дитячій бібліотеці. Щиро дякуємо за запрошення та співпрацю!
Більше фото - тут


/Files/photogallery/9308/Булінг.jpg
Тренінг "Булінг - хвороба колективу"

11.04.2019
10 квітня 2019 року спеціалісти школи розвитку соціальних навичок у підлітків Олена Шовгеня та Вікторія Наумова провели для учнів 7-А класу тренінг "Булінг - хвороба колективу".
Захід проходив у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Учасники тренінгу показали надзвичайну активність під час виконання завдання у групах. Розбиралися ситуації: «Як вирішити конфлікт у школі?», «Що робити, якщо у тебе намагаються відібрати гроші?», « Що робити, коли тобі оголосили бойкот?» та інші.
Тренінг виявився цікавим та корисним. Наші учні вже знайомі з поняттями "насилля", "булінг", "кібербулінг", видами булінгу. Приємно вразило те, що діти розуміють, як поводитися у випадку, коли вони є жертвою цькування чи насилля, або стали свідком цих явищ.
У ігровій формі підлітки отримали рекомендації, як протидіяти булінгу та реагувати на цькування, за якими телефонами гарячої лінії звертатися в разі потреби. Щиро сподіваємося, що знання та інформація, набуті під час тренінгу, допоможуть нашим учням у разі виникнення критичних ситуацій, пов’язаних з булінгом.

/Files/photogallery/9308/Кестнер (4).JPG
Еріх Кестнер - письменник з відкритим серцем:
Літературна екскурсія до Німецького читального залу ХДНБК

21.03.2019
До 120-ї річниці від дня народження німецького письменника Еріха Кестнера учні 6-А та 6-Б класів відвідали Німецький читальний зал Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.
Під час літературної екскурсії діти познайомилися з життям та творчістю Кестнера, дивилися фрагменти з фільмів, знятих за його творами, читали уривки з книг Еріха Кестнера українською та німецькою мовами.
Більше фото - тут

/Files/photogallery/9305/Чорнобиль_Музей (4).jpg
Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє

14.03.2019
Учні 8-А класу відвідали інтерактивну пересувну виставку «Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє» , яка розташована у Чорнобильській історичній майстерні.
Екскурсоводами виставки виступили живі учасники тих трагічних подій - харківські ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Вони розповіли про аварію на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції, її наслідки, про проблеми сучасного життя у забруднених після аварії регіонах, ділилися своїми спогадами, відповідали на запитання учнів.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9302/IMG_20190220_114933.jpg
Літературний десант
"Перечитуємо знову
байки дідуся Крилова"

На відзначення 250-ї річниці від дня народження І.А.Крилова до учнів 4 класів завітали юні артисти. Вони інсценували відомі байки та поспілкувалися зі своїми молодшими товаришами. Діти висловили свої враження та зробили висновок: байки Крилова вчать нас бути кращими, уникати недоліків, замислюватись над своєю поведінкою та намагатися не бути схожими на персонажів, яких висміював Крилов.
Четверокласники отримали завдання: намалювати тих персонажів, які справили на них найбільше враження, та спробувати створити власну байку у віршованій або прозовій формі.
Захід було проведено в рамках декади початкової школи.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9299/Літ_вітальня_2019 (19).jpg
Літературно-музична вітальня
"Тільки любов'ю тримається і рухається життя"

2019-01-24
Учасниками літературно-музичної вітальні були учні 5-11 класів. Розмова йшла про важливі речі - про кохання, про любов до матері, до сім'ї та друзів, до всього живого.
Девізом заходу стали слова класика ХІХ століття Івана Тургенєва: "Тільки любов'ю тримається і рухається життя"
Учні декламували вірші поетів ХІХ-ХХ століть, переглядали відеоматеріали, інсценували уривки з творів Марка Твена та Андрія Платонова.
Літературно-музична вітальня стала завершальною подією предметної декади "Світ без кордонів". Найактивніші учасники декади були відзначені символічними нагородами.
Фотогалерея

.


/Files/photogallery/9298/Поет_вітальня (29).jpg Поетична вітальня
"Я - автор"

2019-01-21
Поетична вітальня "Я - автор", яка пройшла в рамках предметної декади "Світ без кордонів", запросила поціновувачів літературної творчості до шкільної бібліотеки.
Юні поети 5-9 класів провели зустріч, під час якої читали свої вірші, ділилися враженнями і творчими планами.
Всі вірші, які прозвучали у поетичній вітальні, увійдуть до шкільного збірника, який буде зберігатися у бібліотеці.
Більше фото - тут

.

.

/Files/photogallery/9298/Тавтограмма (8).jpg Творчий конкурс
"Знайомство з тавтограмою"

2019-01-16
В рамках предметної декади "Світ без кордонів" учні 9-11 класів взяли участь у творчому конкурсі "Знайомство з тавтограмою".
Тавтограма (від грец. ταΰτό— те саме і …грама) — літературний твір (вірш або оповідання), усі слова якого починаються однією й тією самою буквою.
Метою конкурсу було розширення мовного запасу, розвиток творчих здібностей учнів, уміння працювати в групі.
Кожна група працювала творчо і завзято, всі представлені тавтограми відповідали умовам конкурсу. Після оформлення результатів проектів журі визначить переможців, а найкращі тавтограми будуть опубліковані у шкільному збірнику.
Фотографії - тут

/Files/photogallery/9301/О_Хайям.jpg Творчий проєкт
"Омар Хайям - математик, філософ, поет"


10.01.2019
Постать Омара Хайяма цікавить людство вже не одне століття. Він був видатним астрономом, математиком, філософом, поетом. Досягнення Омара Хайяма у науці і досі актуальні, а його рубаї цитують усі покоління, від учнів середньої школи до бабусь, незважаючи на рівень освіти.
Учні 9 класу створили проект, в ході якого творчі групи збирали матеріали з літератури, історії, математики та філософії, переглядали кіно- та відеоматеріали. Кожна з груп підготувала презентацію, яка представляла Омара Хайяма з різних боків, але в результаті вималювався цілісний образ обдарованої та високодуховної людини, яку хочеться наслідувати.
Кожний учасник проекту отримав сертифікат, крім того, за кращу стіннівку, кращу презентацію, краще декламування рубаї дев'ятикласників було нагороджено грамотами та призами.
Фотогалерея

.

/Files/photogallery/9276/Квест 28-1 (1).jpg “Святий Миколай, до нас в гості завітай”: Новорічний квест у бібліотеці

19.12.2018
19 грудня 2018 року учні 2-Б класу взяли участь у новорічному квесті “Святий Миколай, до нас в гості завітай”.
Квест проходив у бібліотеці-філії №28 для дітей.
Діти побували в гостях у Баби Яги, у маленької Ялинки, у Професора Казкової лабораторії, зустрілися зі Святим Миколаєм, який кожного учасника квесту пригостив солодощами.
Під час квесту виявилося, що наші другокласники дружні, спритні, кмітливі, а ще вони знають багато віршів про зиму, про Новий рік та про Святого Миколая.
Загадки, конкурси, новорічні хороводи, солодощі від Святого Миколая запам'ятаються маленьким читачам!
Більше фото - тут

.

/Files/images/pravo/Право6.jpg

Дитинство - територія закону: Правовий лікбез

10.12.2018

Учні 8-А класу відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де взяли участь у зустрічі з представниками поліції.
Правовий лікбез провели інспектори зі зв'язків з громадськістю шкільні поліцейські Катерина Горбатенко та Микита Мамоненко.
Мова йшла про права й обов'язки дітей шкільного віку, кримінальні та адміністративні злочини, правопорушення, яких треба уникати неповнолітнім, правила поведінки підлітків у школі та у громадських місцях.
Сподіваємось, що спілкування з представниками закону було корисним для підлітків. Адже знання правових питань може вберегти їх від необдуманих вчинків, які нерідко призводять до злочинів та ведуть до покарання за них.
Більше фото - тут

.

.

/Files/photogallery/9276/Мов_турнір1.jpg
Мовознавчий турнір

06.11.2018
Напередодні Дня української мови та писемності учні 7-А класу взяли участь у мовознавчому турнірі, який проходив у бібліотеці-філії для дітей №28 між семикласниками шкіл №№71 та 104.
Девізом змагання було взято слова видатного українського педагога і письменника Василя Сухомлинського: "Чим глибше людина пізнає тонкощі рідної мови, тим активніше сприймає її серце красоту рідного слова"
Під час турніру учні показали непоганий рівень володіння українською мовою. Вони розв'язували складні лінгвістичні завдання, розгадували загадки, згадували прислів'я, фразеологізми, спробували себе у якості редакторів і навіть складали вірші.

/Files/photogallery/9276/Мов_турнір2.jpg /Files/photogallery/9276/Мов_турнір3.jpg

.

/Files/photogallery/9294/Козацькі забави3.jpg
Козацькі забави "Гей, долиною, гей, широкою козаки йдуть"

11.10.2018
Напередодні Дня українського козацтва учні 5-х класівХЗОШ №71та 104 відвідали бібліотеку-філію для дітей №28. Юні козачата розділилися на курені та змагалися у силі, спритності, винахідливості та кмітливості.
Виявилося, що діти непогано знають історію козацтва, козацькі традиції, побут, звичаї. Під час заходу учні дізналися і дещо нового.
Захід був спрямований на виховання шанобливого ставлення до нашої історії, до запорожців, наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.
А у змаганні між школами 71 та 104 за підрахунками журі обидва курені набрали однакову кількість балів. Тож перемогла дружба!
Більше фото - тут

.

/Files/photogallery/9294/Без кота8.jpg
Веселий каламбур
до Дня захисту тварин
"Без кота не життя :-)"

08.10.2018
Учні 4-А класу відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де взяли участь у відзначені Міжнародного дня захисту тварин.
Серйозну розмову про те, як людина повинна ставитися до інших мешканців нашої спільної планети, продовжив веселий каламбур : рухливі та пізнавальні ігри, традиційні та мультимедійні вікторини, знайомство з книгами про тварин.
Щиро дякуємо співробітникам Центральної дитячої бібліотеки за цікаво проведений захід та гостинність!
Більше фото - тут

.

/Files/photogallery/9294/Бібл_десант3.jpg
Бібліотечний десант
"Читаємо Сухомлинського"

04.10.2018
Агітбригада, до якої увійшли найкращі читці з 7-А та 8-А класів, провела бібліотечний десант "Читаємо Сухомлинського". Вони відвідали учнів 2, 3 та 4 класів і прочитали разом з ними кілька оповідань В.О.Сухомлинського, з нагоди сторіччя видатного педагога і письменника.
А оскільки 4 жовтня вважається Днем захисту тварин, діти вибрали для читання оповідання, які виховують добре ставлення до наших менших братів.

.

.

/Files/photogallery/9294/Флешмоб Читання.jpg
Флешмоб
«Читання – віконце у світ»

03.10.2018
12 учнів 9-А класу взяли участь у флешмобі "Читання - віконце у світ". Він був присвячений 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського.
Школярі прочитали вислови видатного педагога, які стосувалися важливості читання для розумового і духовного розвитку людини.
З висловів про читання діти утворили "Квітку сонця", так називається одне з оповідань В.Сухомлинського

.


/Files/photogallery/8324/Букварь-2018 (3).jpg
Свято "Букварику, прощай!"

15.05.2018
15 травня 2018 року в школі відбулось традиційне свято "Букварику, прощай!". Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.
Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі. Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. І як результат - перед присутніми розгорнулося святкове дійство.
Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті
Більше фото - у новинах


/Files/photogallery/9287/DSCN6473.JPG

Екологічна акція
"Бібліовесна в зеленому"

03.05.2018
Учні 5-А класу разом з Центральною дитячою бібліотекою Індустріального району провели екологічну акцію"Бібліовесна в зеленому"
Діти прикрасили умовне Дерево побажань зеленими листочками, на яких написали, як вони будуть берегти і поважати природу. Акція продовжилася на Індустріальному проспекті.
Всі бажаючі взяли участь у рухливій грі-пантомімі «Цветик-семицветик»: відриваючи кольорові пелюстки, треба було зобразити тварину або птаха.
На Індустріальному проспекті пройшла міні-акція «Зелена стрічка» – пов’язування стрічок на пошкоджені, зламані дерева.
Під час мистецького конкурсу «Дерева теж мають очі » діти прикрасили дерева намальованими на папері обличчями людей , які символізували те, що дерева теж живі. На завершення акції відбулася посадка квітів та кущів поруч з бібліотекою.

/Files/photogallery/9287/IMG_20180503_135325.jpg /Files/photogallery/9287/IMG_20180503_135642.jpg

Фотогалерея

/Files/photogallery/9276/Укр_байки.JPG
Конкурс читців "Перлини мудрості в українських байках"

17.04.2018
У бібліотеці-філії для дітей №28 відбувся конкурс читців "Перлини мудрості в українських байках". У творчому змаганні взяли участь 11 учнів 5-10 класів шкіл №71 та 104.
На конкурсі звучали твори визнаних майстрів української байки Леоніда Глібова, Євгена Гребінки, Павла Глазового.
Всі учасники виступали дуже добре, і журі було важко визначити переможців. Ними стали:
І місце - Охрименко Аліна (9-А клас)
ІІ місце - Ісаєнко Сніжана (9-А клас)
ІІІ місце - Заходяченко Ігор (5-Б клас)
Вітаємо переможців!

./Files/photogallery/9276/DSCN6054.JPG
Історичний екскурс
"Не знати історії —значить завжди бути дитиною"

15.03.2018
В рамках предметної декади "Україна - це ми", яка проходить у школі у ці дні, учні 6-8 класів здійснили історичний екскурс "Не знати історії —значить завжди бути дитиною".
Школярі побували у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району, де познайомилися з науково-пізнавальною літературою з фондів книгозбірні.
Увагу учнів привернули енциклопедичні видання з історії України, рідного краю, книги про звичаї нашого народу, про визначні події світової історії.
Ми висловлюємо щиру подяку співробітникам бібліотеки за гостинність та цікаво проведену презентацію книг.


/Files/photogallery/9283/ХДНБ-Шевченко-8.JPG Вшановуємо Кобзаря

12.03.2018
У Шевченківські дні група учнів 9-10 класів вшанувала пам'ять великого Кобзаря. Учні принесли квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку та прочитали свої улюблені вірші.
У Харківській державній науковій бібліотеці школярі відвідали відділ "Україніка", де переглянули літературу, пов'язану з ім'ям Кобзаря, взяли участь у літературній грі та творчістю Шевченка та у інтерактивній вікторині за біографією митця. Також вони познайомилися з виданнями творів Шевченка багатьма мовами світу у відділі літератури іноземними мовами.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9276/Лялька-мотанка_5898.JPG
Історичний екскурс з майстер-класом «Народні традиції в ляльках-мотанках»

22.02.2018
Учні 6-А класу взяли участь у історичному екскурсі з майстер-класом «Народні традиції в ляльках-мотанках».
Його провели для школярів наші гості з бібліотеки-філії для дітей №28 - Тетяна Василівна Дуднік та Людмила Іванівна Прасол.
Лялька-мотанка – українська народна лялька.
Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями. Це одна із найдавніших традицій нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці.
Історією та виготовленням ляльки-мотанки зацікавилися як хлопці, так і дівчата. І обереги в них получилися різні, але всі такі гарні та душевні!
Деякі фото - тут!

/Files/photogallery/9276/DSCN5718.JPG
Book-party "Піратські хроніки"

13.02.2018
13 лютого наших п'ятикласників запросили на піратську вечірку, яка відбулася у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Діти потрапили на піратський корабель, під час подорожі на якому дізналися про цікаві пригодницькі книги про морських розбійників. Вони залюбки грали у рухливі ігри та відповідали на каверзні запитання вікторини. А ще вчилися в'язати морські вузли, констроювати нові кораблі й навіть взяли участь у пошуках справжніх скарбів.
На закінчення вечірки нас очікував смачний сюрприз - моделі піратських кораблів, виготовлені з апельсинів.
Більше фото - тут

./Files/photogallery/9277/PICT5626.JPG
Презентація літературного проєкту "Класична німецька поезія" у Німецькому читальному залі

09.02.2018
Під час предметної декади «Світ без кордонів» учні 7-9 класів взяли участь у літературному проекті «Класична німецька поезія».
Протягом тижня учасники проекту досліджували вірші Фрідріха Шиллера, Йоганна Вольфганга Гете, Генріха Гайне мовою оригіналу та у перекладах видатних російських та українських поетів – Василя Жуковського, Федора Тютчева, Михайла Лермонтова, Миколи Зерова, Степана Руданського, Бориса Грінченка, Михайла Ореста.
Презентація проекту відбулася 9 лютого у Німецькому читальному залі, який працює у ХДНБК під патронатом Німецького культурного центру «Гете-Інститут».
Фотогалерея


/Files/photogallery/9276/DSCN5487.JPG
Подорож у новорічному часі
"Зимова феєрія"

18.01.2018
Напередодні свята Хрещення - останнього з циклу зимових свят - учні 1-А класу побували у бібліотеці-філії для дітей №28, де здійснили цікаву подорож у новорічному часі "Зимова феєрія".
Діти згадали всі зимові свята та відповіли на запитання вікторини, ознайомилися з виставкою книг про зиму і навіть зазирнули у святково прибрану хатинку Баби Яги.
Першокласники із задоволенням брали участь у конкурсах та рухливих іграх, пов'язаних із зимою.
Як звичайно, перемогли дружба і любов до книг.
Більше фото - тут

/Files/photogallery/9265/DSCN5268-2.jpg Семінар-практикум шкільних бібліотекарів

28 листопада 2017 року у школі відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів Індустріального району за темою "Українська культура як джерело духовного розвитку дитини у системі роботи шкільної бібліотеки".
Програма семінару включала
- Презентацію досвіду роботи шкільної бібліотекиХЗОШ №71з реалізації Концепції з національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
- Літературно-музичний журнал «Чарівна квітка України», присвячений пам’яті представниці української діаспори, американської співачки українського походження Квітки Цісик;
- Інформацію про бібліографічні інформаційні ресурси на допомогу вивченню української культури, яку представила С.І.Овчинникова, завідувач сектору бібліотечно-бібліографічного обслуговування відділу "Україніка" ХДНБК;
- Огляд літератури з фондів ХДНБК про культуру української діаспори, який підготувала В.А.Долбня, завідувач сектором відділу літератури іноземними мовами ХДНБК;
- Майстер-клас з виготовлення українського сувеніра - закладки для книг, який провела М.Г.Шевченко, вчитель трудового навчанняХЗОШ №71.
Учасники заходу відмітили аутуальність теми, високий рівень організації та проведення семінару.
Більше фото - тут


/Files/photogallery/9214/DSCN5115.JPG
Вибір професії - вибір життя

16.11.2017
Учні 9-10 класів відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району та взяли участь у зустрічі зі студентами та викладачами Харківської державної академії культури.
Викладач кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи професор Г.В.Шемаєва познайомила старшокласників з умовами вступу до академії, а студенти розповіли про своє навчання, про те, чому вони вже навчилися і де можуть себе реалізувати у подальшому житті.
Гості відповіли на численні запитання учнів, а також підготували і провели мультимедійну презентацію про найцікавіші бібліотеки світу.

./Files/photogallery/9260/DSCN4497.JPG
Всеукраїнський місячник бібліотек

У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив з 1 по 31 жовтня під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

.

Заходи бібліотеки в рамках місячника

.

.


/Files/photogallery/9255/DSCN4226.JPG

Театралізована гра-фантазія "Маленький принц - шукач надії"

26.09.2017
Учні 6-А класу взяли участь у театралізованій грі-фантазії "Маленький принц - шукач надії", яка відбулася у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Подія була присвячена 75-річчю від часу написання найвідомішого твору Антуана де Сент-Екзюпері, алегоричної казки "Маленький принц".
Учні познайомилися з героями казки і відповіли на запитання вікторини, а також розповіли про своє сприйняття мудрих висловів із книги. На закінчення учасники гри-фантазії створили ескадрілью паперових літаків-орігамі та провели конкурс малюнків на асфальті.
Ми висловлюємо подяку бібліотекарям Центральної дитячої бібліотеки, які провели для нас таке чудове свято.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9214/Шварц.JPG Презентація книги С.Шварца "Путешествие в провинциальную столицу. Прогулки по старому Харькову"

26.05.2017
Книгу про наше прекрасне місто "Путешествие в провинциальную столицу. Прогулки по старому Харькову" представив її автор - Станіслав Шварц. У цій чудово ілюстрованій і дуже цікавій книзі більше 800 фото Харкова. Вона допомагає дізнатися про рідне місто від самих джерел і до сьогодення.
Учасники презентації, учні 10-А класу, із зацікавленням слухали Станіслава Вікторовича, задавали запитання.
На згадку про зустріч С.В.Шварц подарував свою книгу нашій шкільній бібліотеці. Шановні користувачі бібліотеки! Приходьте, читайте, книга дуже цікава і пізнавальна, в ній ви знайдете багато нового і неочікуваного!!


/Files/photogallery/8324/Свято Букваря-2017.jpg
Букварикове свято

23.05.2017
Учні 1-А та 1-Б класів попрощалися із своєю першою навчальною книгою - Букварем. За рік діти навчилися добре читати, і тепер вони зможуть опанувати будь-яку науку!
На свято були запрошені вихванці дитячого садка № 322. Першокласники грали з ними у лінгвістичні ігри, разом співали пісні та розгадували загадки.
Перші вчительки наших наймолодших школяриків також підготували своїм учням сюрприз, заспівавши жартівливу пісню.
Бажаємо нашим першачкам нових досягнень у світі знань!

/Files/photogallery/9231/DSCN1241.JPG

Гра-квест "Аліса в Країні Чудес"

27.04.2017
Учні 5-7 класів відвідали Відділ літератури іноземними мовами бібліотеки ім. В.Г.Короленка, де провели гру-квест "Аліса в Країні Чудес".
Діти зустрілися з героями книги Льюіса Керролла, виконали всі завдання квесту і допомогли Алісі повернутися додому.
Як водиться в Країні Чудес, зустріч завершилася чаюванням, яке люб'язно організували для нас співробітники бібліотеки.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9214/ХОБД_Учасники1.jpg Найкращий читач 2017 року

18.04.2017
Нещодавно наші школярі брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року-2017. Учасниками цього щорічного конкурсу за правилами можуть бути учні 6-7 класів.
ІІ етап змагань проходив у Центральній районній бібліотеці, де учасники, серед яких найкращі читачі нашої школи - Яна Гамілова, Оксана Меркулова, Лілія Баранова, Дар'я Загаєвська - розповідали про свою улюблену книгу. Вони стали призерами ІІ етапу і отримали у подарунок від Центральної районної бібліотеки цікаві книжки. Переможницею ІІ (районного) етапу стала Лілія Баранова, учениця 7-А класу нашої школи.
14 квітня на базі ХОБД (Харківської обласної бібліотеки для дітей) відбувся ІІІ етап, у якому діти з усієї Харківської області змагалися за звання найкращого читача року та право поїхати до Львова на фестиваль «Книгоманія». Наша Лілія Баранова гідно представила Індустріальний район. Цікаву та емоційну розповідь про свою улюблену книгу Д.Боуена "Вуличний кіт на ім’я Боб" вона доповнила чудовим малюнком та електронною презентацією.
В очікуванні висновків обласного журі, зазначимо, що наша Лілія Баранова є найкращим читачем Індустріального району Харкова серед учнів 7 класів і одним з найкращих читачів Харківської області. Вітаємо, Ліліє!

/Files/photogallery/9224/DSCN0709.JPG
Професія - захисник України.
Зустріч з бійцями роти
"Східний корпус".

15.03.2017
15 березня 2017 року під час тижня профорієнтації група учнів 7-9 класів взяла участь у зустрічі з бійцями роти "Східний корпус", яка відбулася у бібліотеці-філії для дітей №28.
Хлопці розповідали про особливості несення служби в умовах бойових дій та в мирних містах, чим споряджені воїни, яку мають зброю та техніку, як мужньо захищають нашу батьківщину.
Школярі уважно слухали, задавали багато запитань, цікавилися ситуацією на сході України.
Під час зустрічі підлітки дізналися багато цікавого про сучасну зброю та амуніцію, а також про те, як слід поводитися у разі настання надзвичайного стану.
Зустріч пройшла у невимушеній, дружній атмосфері.
Фотогалерея

.


/Files/photogallery/9220/ЦДБ_Вареники 032.jpg Стравами багата Україна-мати:
Пан Вареник

Українські вечорниці

16.02.2017
Учні 5-А класу взяли участь в Українських вечорницях, які організували для нас бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки Індустріального району.
Захід був присвячений одній з найулюбленіших традиційних страв українців - вареникам.
Діти дізналися, які бувають вареники, які традиції та звичаї пов'язані з ними, позмагалися за приз на найкраще виконання скоромовки про вареники.
Кожен із учасників взяв участь у змаганні на найкраще ліплення вареника. Свято закінчилося частуванням, своїми "витворами мистецтва" діти поласували із великим задоволенням.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9214/DSCN0219.JPG Казкове дефіле
"Герої казкових світів"

До 320-річчя опублікування збірки Шарля Перро "Казки Матінки Гусині"
18.01.2017
Учні 5-А класу відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де взяли участь у казковому дефіле, присвяченому 320-й річниці виходу у світ збірки французького письменника Шарля Перро "Казки Матінки Гусині".
Школярі познайомилися з книжковою виставкою "Чарівна казка знову оживає", розгадали кросворд за казками Ш.Перро, дали правильні відповіді на всі запитання казкової вікторини. Всі учасники заходу отримали солодкі призи від бібліотеки.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9208/Літ_віт_1.JPG
Літературна вітальня
"У світі поезії"

28.11.2016
Літературна вітальня вперше у цьому році відкрила свої двері для поціновувачів поезії.
Учні 5-8 класів декламували вірші, які обрали самі, обмінювалися думками про прочитане, за горнятком чаю зі смаколиками вели відверту розмову про місце поезії у житті сучасної людини.
Фотогалерея

.

.


/Files/photogallery/9124/День Гідності Бібліотека.JPG
День Гідності та Свободи

21.11.2016
Третю річницю початку Революції Гідності в Україні ми відзначили флешмобом, у якому взяли участь учні та вчителі.

.

.

.

.

.

.

.


/Files/images/tijdn/tijdproflaktiki/Музей Макаренко2.JPG
Екскурсія до музею А.С.Макаренка

10.11.2016
В рамках Тижня посиленої профілактики правопорушень учні 8-11 класів здійснили екскурсію до музею А.С.Макаренка, талановитого педагога і письменника.
Більш ніж 30 років свого життя Макаренко присвятив вчительській, науковій та літературній роботі. У Куряжі А.С.Макаренко працював з 1926 по 1928 рік, і на принципах самоврядування та господарського розрахунку дитячої трудової колонії створив «школу-господарство». Колишні безпритульні навчалися у школі і працювали в сільськогосподарському виробництві.
Досвід роботи з перевиховання юної людини педагог-новатор описав у всесвітньо відомій книзі «Педагогічна поема». Ще за життя автора цю книгу перекладали і друкували у Англії, Франції й Голландії, а колонію відвідували зарубіжні делегації.
Музей підпорядковується управлінню Державної пенітенціарної служби України в Харківській області і розташований на території Курязької виховної колонії. Тут тримають неповнолітніх осіб чоловічої статі, засуджених до позбавлення волі на певний строк. Зараз у колонії понад 120 вихованців, це юнаки від 14 до 18 років.
Під час екскурсії ми дізналися про те, як живуть вихованці Курязької колонії, за які правопорушення потрапляють до виправного закладу.


/Files/photogallery/9197/мамедова и воронч1.JPG
9 листопада - День української писемності та мови.
Зустріч з харківськими поетесами Діною Мамедовою та Ксенією Ворончихіною

08.11.2016
9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови.
До цього дня учні 7-А класу підготували класну виховну годину, на яку запросили харківських поетес Діну Мамедову та Ксенію Ворончихіну.
Діти із задоволенням слухали вірші, відповідали на запитання та брали участь у бесіді. Учениця Наташа Пиріг прочитала своє оповідання про рідний край. Вокальна група класу виконала для наших гостей українську народну пісню.
На закінчення зустрічі діти гаряче подякували Діні Мамедовій та Ксенії Ворончихіній за чудові вірші та цікаву розмову та запросили їх на наступну зустріч, а поетеси подарували нашій шкільній бібліотеці збірки своїх віршів з авторськими автографами.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9124/НЧЗ_2016-10-21.jpg
Співробітництво з Німецьким читальним залом ХДНБК

21.10.2016
Учні нашої школи реалізовали кілька спільних проектів з Німецьким читальним залом у Харкові, який 21 жовтня святкував 20-річчя своєї діяльності у нашому місті.
Наше багаторічне співробітництво було відзначене почесною грамотою, яке представниця Гете-Інституту в Україні фрау Susanne Teichmann вручила завідувачці нашої шкільної бібліотеки Тетяні Любомирівні Кударенко

.

.

.

.

.

.


/Files/photogallery/9166/В.ПтахN.JPG
Творча зустріч з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною

17.10.2016
Учні 9-А та 11-А класів взяли участь у творчій зустрічі з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною, яка проходила у центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Слухачам сподобалися філософські вірші, присвячені одвічним людським цінностям: любові до Батьківщини, до матері, до природи.
Старшокласники слухали із зацікавленням, ділилися враженнями. Вони відмітили, що поезія Вікторії Птах та Ольги Звягіної сповнена шанобливого ставлення до оточуючих, спонукає до пізнання самого себе, до самовдосконалення.
Ми вдячні поетесам за чудові вірші та пісні, за майстерне їх виконання, а центральній дитячій бібліотеці – за організацію цікавої зустрічі з талановитими людьми.
Фото

/Files/photogallery/8382/Грушевський 150.JPG «Михайло Грушевський – український історик європейського зразка» (до 150-річчя від дня народження)

03.10.2016
З нагоди 150-річчя видатного історика і політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського учні та педагоги ХЗОШ №71 долучилися до Днів Михайла Грушевського в Україні. У школі пройшли заходи, спрямовані на вшанування його пам'яті.
Учні 10 класу провели тематичний урок «Видатні українці: Михайло Грушевський».
Учні 9-А класу переглянули документальний фільм «Обличчя української історії. Михайло Грушевський.
З учнями 11-А класу було проведено круглий стіл «Будівничий української державності»
Учні 10-А класу побували у Харківській державній науковій бібліотеці ім.В.Г.Короленка на літературній екскурсії «Михайло Грушевський – український історик європейського зразка»

/Files/photogallery/9124/DSCN8701.JPG /Files/photogallery/9124/DSCN8719.JPG

У шкільній бібліотеці з 28 вересня по 3 жовтня діяла книжкова виставка «Жив і творив заради України», присвячена життю та діяльності М.С.Грушевського.

/Files/photogallery/9159/14408964_10202277654779168_1543116987_n.jpg
«Великий Каменяр».
Літературна екскурсія учнів 10 класу до ХДНБК (до 160-ї річниці від дня народження І.Я.Франка)

21.09.2016
У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті славетного українського письменника, поета, драматурга, громадського діяча Івана Яковича Франка. У школі була проведена низка заходів з вшанування Великого Каменяра.
Щоб більше дізнатися про митця, учні 10 класу побували на літературній екскурсії у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка.
Відділ літератури іноземними мовами підготував книжкову виставку, яка представила Івана Франка як всесвітньо відомого письменника, твори якого перекладено на багато іноземних мов. Сам Іван Якович, знаючи 14 мов, робив блискучі переклади шедеврів світової літератури на рідну українську. Він збагатив українську культуру перекладами Гомера, Горація, Вергілія, Шекспіра, Гете, Байрона, Діккенса…
Наші школярі взяли участь у інтерактивній грі за творчістю Івана Франка. Гру підготувала і провела Юлія Олексіївна Уткіна, бібліограф 1 категорії відділу «Україніка» ім. Т.Г. Шевченка. Найактивніші гравці отримали пам’ятні призи.
Ми відвідали також Науково-дослідницький відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів ХДНБК, де розгорнуто експозицію до ювілею Івана Франка. Завідувач сектором відділу Ольга Ярополківна Ісаєнко познайомила наших учнів з прижиттєвими виданнями його творів та відповіла на численні запитання щодо цих та інших рідкісних книг з колекції відділу.
Фото

/Files/photogallery/9148/DSCN8522.JPG
Світ мальовничих мрій.
Виставка малюнків у Харківському художньому музеї.

19.08.2016
19 серпня у Харківському художньому музеї відкрилася виставка вихованців студії ДеАртіс Палацу ДЮТ ІСТОК Індустріального району. Студію відвідують багато учнів нашої школи, і більше 10 з них стали учасниками виставки.
Вітаємо Неллі Іродой, Лілію Баранову, Маргариту Кіценко, учениць нашої школи, яких художня рада музею нагородила грамотами та книгами за творчу діяльність. Приємно, що роботи наших учнів експонуються у академічному музеї, який має у своїх фондах картини Іллі Репіна, Івана Шишкііна, Тараса Шевченка, Альбрехта Дюрера...
Всіх учасників вітаємо з відкриттям виставки і бажаємо їм творчих успіхів!
Виставка працюватиме до 19 вересня.
Фото

/Files/photogallery/9138/День вишиванки.jpg
День вишиванки

19.05.2016
Користувачі нашої бібліотеки разом з усією Україною відзначили День вишиванки.
Пізніше вони взяли участь у районному флешмобі "Веселкою сплелися кольори", який проходив на Олександрівській площі біля палацу дитячої та юнацької творчості ІСТОК.
Фото

.


/Files/photogallery/9126/13073088_10201723438604110_788045788_o.jpg Наша бібліотека підтримує
Рік англійської мови в Україні!

Святкуємо ювілей Шерлока Холмса

27.04.2016
У 2016 році виповнюється 125-та річниця від дня народження, точніше, від написання першого з оповідань про Шерлока Холмса, найвідомішого персонажа англійського письменника Артура Конан Дойла.
Зважаючи на те, що 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні, наші учні із захопленням взяли участь у святкуванні ювілея славетного детектива.
Захід проводився у Відділі літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.
Школярі ознайомилися з виставкою творів А.Конан Дойла іноземними мовами, подивилися фрагменти серіалу "Шерлок" мовою оригіналу, дізналися про те, як втілювався образ Шерлока Холмса у світовій літературі та кінематографі за 125 років існування цього літературного героя.
Завідувач шкільної бібліотеки Тетяна Любомирівна Кударенко провела для учнів віртуальну екскурсію до музею Шерлока Холмса у Лондоні.
Члени шкільного театрального гуртка під керівництвом Анни Юріївни Набокової інсценували уривки з оповідань про Шерлока Холмса "Пістрява стрічка" та "Блакитний карбункул". За цими оповіданнями була проведена літературна гра, переможцями якої стали:
І місце - Соловйова Карина (7-А клас),ІІ місце - Житник Юлія (7-А клас), Тимін Іван (8-А клас),ІІІ місце - Кадацький Лев, Охрименко Аліна (7-А клас)
Школярам сподобався буктрейлер до повісті "Собака Баскервілів", який підготувала Вікторія Анатоліївна, співробітник ХДНБ.
У створенні святкової атмосфери допомогли декорації, виконані Катериною Яковлевою (10-А) та Бойченко Вікторією (9-А) та ілюстрації учнів 7-11 класів Довжик Анастасії, Киценко Маргарити, Бабець Марії, Медведєвої Карини, Федорченко Марії, Охрименко Аліни.
Дякуємо всім, хто взяв участь у підготовці та реалізації літературного свята.Особливу подяку ми висловлюємо співробітникам відділу літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.
Фотогалерея
Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК (з фото!)

/Files/photogallery/9120/Беляков 01.jpg
Зустріч до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи

21.04.2016
Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи учні 8-А класу зустрілися з Беляковим Валерієм Миколайовичем - головою Харківської міської організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобилю.
Валерій Миколайович розповів школярам про трагічні події, які спіткали нашу країну навесні 1986 року, про свою участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Зустріч проходила у бібліотеці-філії для дітей №28
Фотогалерея

.


/Files/photogallery/9124/ХДНБК_д-р Крістіане Раабе.jpg
Участь у подіумній дискусії "Література для юнацтва без табу?"

20.04.2016
20 квітня завідувачка нашої шкільної бібліотеки Т.Л.Кударенко відвідала подіумну дискусію "Література для юнацтва без табу?", яка відбулася в ХДНБ ім. В.Г. Короленка за участю д-ра Крістіане Раабе, директорки Міжнародної бібліотеки для юнацтва у Мюнхені (Німеччина)

Модератором заходу був Ігор Соломадін, кандидат психологічних наук, автор наукових, навчально-методичних та популярних публікацій.

У дискусії взяли участь письменники, видавці, педагоги, психологи, бібліотекарі.

Організаторами заходу були Goethe-Institut в Україні, ХДНБ ім. В. Г. Короленка, Будинок Нюрнбергу

/Files/photogallery/9110/DSCN7352.JPG Участь наших учнів у міжнародній презентації книги

23.03.2016
23 березня наші учні відвідали Відділ літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, де взяли участь у зустрічі з авторами графічного роману "Герой поневолі" Міхаєм Тимошенко (Румунія) та Кирилом Горішним (Франція).
Зустріч відбулася завдяки французькій культурній мережі в Україні "Alliance Francaise".
Графічний роман «Герой поневолі» — графічна адаптація історичної повісті Івана Франка про Революцію 1848 року «Весна народів». Книга була видана у 2015 роціу Львові видавництвом «Леополіс». Вперше в Україні українська література видається у вигляді графічного роману, де сценарій та малюнки співіснують для передачі сюжету. Цю книгу можна назвати першим українським класичним коміксом, що поєднує повість відомого письменника І. Франка та традиційні франко-бельгійські комікси - bande dessinée.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9107/Шевченко_мал_1.jpg
Кобзарем його ми звемо...

09.03.2016
9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка
(1814-1861),
видатного українського поета, художника, мислителя, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови.
День народження Т.Г.Шевченка відзначають в усьому світі. Сьогодні у кожному класі нашої школи згадували великого поета.
У 2-А класі пройшов бібліотечний урок "Кобзарем його ми звемо", під час якого діти слухали вірші Кобзаря та малювали ілюстрації до його поетичних творів.
Фото

/Files/photogallery/9097/DSCN7126.JPG Літературна екскурсія
"Славетна дочка українського народу"

25.02.2016
25 лютого виповнюється 145 років від дня народження славетної дочки українського народу Лесі Українки.
Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка гостинно розкрила свої двері для наших школярів. Для учнів 8-10 класів було проведено літературну екскурсію, присвячену ювілею видатної української письменниці.

Наша літературна екскурсія почалася у відділі "Україніка", де школярі дізналися цікаві факти з життя Лесі Українки, між іншим про те, що вона жила деякий час у нашому місті в домі свого дядька, відомого харківського лікаря Олександра Петровича Драгоманова.
Відділ літератури іноземними мовами підготував для наших учнів презентацію та книжкову викладку про визначний внесок в розвиток світової культури, який зробила Леся Українка своїми перекладами творів видатних письменників світу українською мовою.
Леся Українка відома не тільки як талановита письменниця, вона була не менш талановитим перекладачем. Окрім рідної української, вона вільно володіла багатьма європейськими та слов'янськими мовами: німецькою, французькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, знала латинську та давньогрецьку, вільно читала твори чеських і словацьких письменників.
В свою чергу Леся Українка привертала увагу багатьох письменників і дослідників різних літератур, її твори перекладалися і перекладаються майже у всіх країнах світу, зокрема Чехії, Англії, Німеччині, Франції, Канаді, США, Бразилії, Грузії, Росії, Білорусії та ін.
Фотогалерея
Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК у мережі Фейсбук

/Files/photogallery/9091/Go9.JPGЗустріч учнів з харківською поетесою Тетяною Гончаровою

18.02.2016
Напередодні Міжнародного дня рідної мови у приміщенні бібліотеки-філії №28 для дітей відбулася творча зустріч учнів 8-10 класів з харківською поетесою Тетяною Гончаровою. За фахом Тетяна Павлівна - бібліотекар. Автор збірок поезій "Надвечір'я", "Збентежена ластівка".
На добру згадку про зустріч поетеса подарувала нашій бібліотеці свою книгу віршів, у якій йдеться про одвічні людські цінності - любов, дружбу, закоханість у людей і природу рідного краю.
Фотогалерея

Кiлькiсть переглядiв: 835