ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКІЛЬНУ БІБЛІОТЕКУ

Провідний бібліотекар
Стаж бібліотечної роботи – 46 років

/Files/photogallery/12/IMG_6805.jpgТЕМА:
Розвиток читацької компетентності та інформаційної культури користувачів

ПРОВІДНА ІДЕЯ:
Бібліотека – це інформаційний центр, який дає можливість вільного доступу до інформації всього світового співтовариства

Форми використання інформаційних технологій для залучення дітей і підлітків до читання:

- просування книги та читання через сайт бібліотеки;
- створення електронних ресурсів бібліотекарем;
- створення електронних ресурсів школярами.

Загальні відомості про бібліотеку:

Рік заснування – 1969
Кількість читачів – 530
З них учні – 490
Вчителі та батьки - 40

Головні показники діяльності бібліотеки:

Кількість основного бібліотечного фонду – 6369 прим.
Підручників – 7131 прим.

Моніторингові дослідження бібліотеки

Аналіз читацьких інтересів учнів 8-9 класів
Кількісний аналіз читання учнів 2-4 класів
Кількісний аналіз читання учнів 5-7 класів
Користування мережею Інтернет
Читання учнів 6-7 класів

Публікації досвіду роботи
у фахових періодичних виданнях

2021 рік

Кударенко Т.Л. Бібліотека школи як простір для формування медіакультури та медіаграмотності учасників освітнього процесу // Джерело педагогічних інновацій. Бібліотека закладу загальної середньої освіти – стратегічний партнер Нової української школи. Науково-методичний журнал / укладачі: Л. Ворфлік, З. Жеребкіна; гол. ред. Л.Д. Покроєва. – Випуск № 3(35). – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2021. – 204 с. - с.32-36.

2020 рік

Кударенко Т. Л., Захарова Р. І. «Світове кафе» як одна з форм підвищення медіакультури учнів // Шкільний бібліотекар. – 2020 - №5. - с.4-5.

2019 рік

Кударенко Т.Л. Читаємо Сухомлинського (бібліотечний десант) // Шкільний бібліотекар. – 2019. - №3. – с.19-21.

Online публікації

2021 рік

Кударенко Т.Л. Створення буктрейлерів як шлях до підвищення медіаграмотності користувачів бібліотеки // «Всеосвіта». - 02.06.2021
Кударенко Т.Л. Застосування QR-кодів у роботі шкільної бібліотеки // «Всеосвіта». - 02.06.2021

2020 рік

Кударенко Т.Л. Велика читацька пригода. Квест за книгою Астрід Ліндгрен "Малюк і Карлсон" // Учительський журнал on-line. - Шкільна бібліотека. - 2020. - 13 січня.
Кударенко Т.Л. Тест за книгою Г.Малик "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" // «Всеосвіта». - 18.04.2020

2019 рік

Кударенко Т.Л., Піддубна О.М. Твоє здоров'я - у твоїх руках: Сценарій бібліотечного заходу // Учительський журнал on-line. - Шкільна бібліотека. - 2019. - 11 березня.

2021 рік

Диплом Департаменту освіти Харківської міської ради за перемогу у міському конкурсі буктрейлерів «Книжковий калейдоскоп класики» в номінації «Креативна реклама книги та читання»

Диплом Департаменту освіти Харківської міської ради за перемогу у міському конкурсі буктрейлерів «Книжковий калейдоскоп класики» в номінації «За естетику дизайнерського рішення, органічність поєднання відеоряду, звукового супроводу та змісту книги»

2020 рік