КОЗАЦЬКА СЛАВА

Віртуальна книжкова виставка
Так вже склалося, що в України козацтво зробилося еталоном національної свідомості. Нам є ким пишатися у нашій історії. Козак - перш за все оборонець рідної землі, свободи і незалежності українського народу.

Гітін (Явір) Валерій. Орден козацького лицарства. - Харків: "СИМ", 2002. - 128 с.
Книжка висвітлює питаня походження запорозького козацтва, його історії та славних лицарських традицій, які є достойним взірцем для нащадків.

Апанович Олена. Розповіді про запорозьких козаків. - К.: Дніпро, 1991. - 335 с.
У книжці відомого історика зібрано надзвичайно цікаві з історії запорозького лицарства. Висвітлено трагічні і героїчні сторінки козацької січової епопеї, сказано гірку правду про політику Російської імперії супроти українського народу та української державності.

Гетьмани України. - Харків: Промінь, 2007. - 248с.:іл.
Книга розповідає про народження козаччини, боротьбу запорозьких козаків з ворогами українського народу. Вона присвячена тим, хто з сивої давнини боровся за незалежність України - людям, які вражають своїм сильним духом, відданістю Батьківщині. Ви дізнаєтеся, як України крок за кроком йшла до своєї незалежності.

Гетьмани України: Богдан Хмельницький. - Харків: Промінь, 2004. - 64 с.:іл.
Постать Богдана Хмельницького займає особливе місце в історії України З цієї книги ви дізнаєтеся не тільки про цього видатного гетьмана, а й про походи й битви козаків під його проводом, про козацькі будні.

Гетьмани України: Дмитро Вишневецький. Петро Конашевич-Сагайдачний. - Харків: Промінь, 2004. - 64 с.:іл.
Гнига присвячена двом славетним гетьманам, які очолювали козаків у найдраматичніші моменти української історії. Ви також прочитаєте тут про народження козацтва, про реєстрових козаків, про організацію козацького війська та його озброєння, про славних козаків Івана Підкову, Самійла Кішку та Северина Наливайко.

Сергійчук І.В. Іменем війська Запорозького: Українське козацтво в міжнародних відносинах XVI - середини XVII століття. - К.: Україна, 1991. - 253 с.
Автор змальовує історичні обставини, що зумовили воєнні походи українських козаків на суші і на морі, показує дипломатичні стосунки Війська Запорозького з сусідніми країнами: Росією та Польщею, Швецією й Туреччиною.

.


Яворницький Д.І. Історія запорозьких козаків: У 3 т.. - К.: Наукова думка, 1990-1991.
Ви дізнаєтеся про суспільний устрій, життя і побут запорозького козацтва, про територію і кордони, природні умови Запорозької Січі. В книзі описується походження козаків, розповідається про їх сухопутні та морські походи.

Литовченко С.Д. История земель украинских. - Х.: Фактор, 2007. - 200 с.:илл. (Серия "Украина. Вчера, сегодня, завтра)
Радимо звернути увагу на глави: "Возникновение казачества", "Запорожская Сечь", "Казацкая слава" та ін.

Слабошпицький Михайло. З голосу нашої Кліо: (Події і люди української історії). - К.: Довіра, 1993. - 255 с.:іл.
Книжка складається з оповідей про особистостей, які відіграли значну роль в історії України. У розділі "Козацька Україна. Запорозька Січ" ви прочитаєте про козацькі звичаї, про Юрія Кульчицького, завдяки якому вся Європа п'є каву, про Івана Сірка, якому приписували надлюдські можливості, про листування козаків з турецьким султаном.

.

Кiлькiсть переглядiв: 107