Книжкові виставки нашої бібліотеки

Архів виставок

"СВІТЕ ТИХИЙ, КРАЮ МИЛИЙ, МОЯ УКРАЇНО!"

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861) -
видатний український поет, художника, мислитель, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови
Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 ст. та понад 250 листів.
Тарас Шевченко. Кобзар

/Files/photogallery/8382/IMG_1729.JPG

"НАРОДЕ МІЙ, ДО ТЕБЕ Я ЩЕ ВЕРНУ..."

(ДО 75 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СТУСА)

Василь Семенович Стус (1938-1985) - український поет, прозаїк, перекладач, правозахисник. Він був одним із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Герой України.
За переконання в необхідності української культурної автономії творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою, а сам поет був на 12 років позбавлений волі.
Поезії
Василь Стус: Біографія. Творчість. Критика. (Клуб поезії)

Книги від Національного олімпійського комітету ОЛІМПІЙСЬКЕ СУЗІР'Я УКРАЇНИ

Запрошуємо відвідати книжкову виставку
На викладці представлені книги, які надійшли до нашої школи у подарунок від Національного олімпійського комітету в рамках Всеукраїнської акції "Олімпійська книга".
Як зазначив Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, " Книга завжди була, є і буде джерелом мудрості та знань, найкращим порадником та надійним помічником. "Олімпійська книга" відкриє великий і цікавий світ спорту з його непідробними емоціями, фантастичними перемогами та умінням впевнено йти до своєї мети"

/Files/photogallery/9329/Тичина КВ 130.jpg ВІЧ-НА-ВІЧ З ТИЧИНОЮ

До 130-річя від дня народження П.Г.Тичини, українського поета

Павло Григорович Тичина належав до найосвіченіших письменників, чия ерудиція охоплювала не лише літературу, а й інші види мистецтва. Він був неперевершеним перекладачем із 40 мов світу.
Тичину називали то символістом, то імпресіоністом, то романтиком, зводили характер його поезії до справді притаманної йому панмузичності. Та ось як сказав про генія визначний історик вітчизняної літератури Сергій Єфремов: «Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи. Він з тих, що самі творять школи… Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний, бо зумів у своїй творчості використати все багате надбання попередніх поколінь. Він наче випив увесь чар народної мови і вміє орудувати нею з великим смаком і майстерністю… Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа…»

/Files/photogallery/8382/Сухомлинський-КВ.jpg ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА

До 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

02.10.2018
На виставці представлені книги видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, написані ним для вчителів, учнів та їх батьків, а також для читання у родинному колі.
Виставка організована в рамках Всеукраїнського місячника бібліотек-2018 «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

.


/Files/photogallery/8382/Гончар.jpg «МОЄ ЖИТТЯ – ТО ЧАСТКА ЖИТТЯ МОГО НАРОДУ»

Олесю Гончару - 100 років

3 квтня виповнюється 100 років від дня народження українського письменника Олеся Терентійовича Гончара (1818-1995)
Олесь Гончар, визнаний класик української літератури, вважав Харків своїм рідним містом. Тут він навчався в університеті, звідси пішов на фронт у складі студентського батальйону під час другої світової.
«… а таки ж звершив свій синівський обов’язок перед Україною! Двічі пролив кров на українській землі: вперше – на Правобережжі, вдруге – на Лівобережжі… То це ж таки чогось варто?», - писав він у "Щоденниках".
А ще, «Митець має бути оптимістом, нести людям сонячність життя, радість зорі»...

.

.

.

.

.

/Files/photogallery/8382/КВ_Маланюк.jpg СЛОВО ПРО ЄВГЕНА МАЛАНЮКА - НЕВТОМНОГО БОРЦЯ ЗА СВОБОДУ

До 120-річчя від дня народження українського письменника (1897-1968)

Євген Маланюк - один із найвизначніших українських поетів ХХ ст., а також мислитель-публіцист, мистецтвознавець, критик, перекладач. Автор багатьох збірок поезій, які за його життя друкувалися за кордоном.
У своїй творчості Є.Маланюк намагався знайти відповідь на актуальні проблеми національного самоусвідомлення й самоствердження українського народу у світовому контексті.

/Files/photogallery/8382/Грушевський 150.JPG ЖИВ І ТВОРИВ ЗАРАДИ УКРАЇНИ

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського (1866-1931)

“Завдяки історичній пам’ятілюдина стає особистістю,народ – нацією, країна –державою” (Михайло Грушевський)
Михайло Сергійович Грушевський - перший президент України, український історик, письменник, громадський та політичний діяч, голова Центральної ради (1917-1918), академік, автор понад 2000 наукових праць.

/Files/photogallery/8382/Франко Нам пора.JPG НАМ ПОРА ДЛЯ УКРАЇНИ ЖИТЬ

ДО 160-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (27 серпня 1856 - 28 травня 1916)

Багатогранність постаті Івана Франка спонукає читачів знову і знову відкривати для себе щось нове і цікаве в його творах.
"Іван Франко - це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості"(Максим Рильський)
Іван Франко - діяч, який уособлює цілу епоху української культури; один з найвидатніших письменників слов'янських народів; його ім'я здобуває все ширшу світову славу.
Він був великим поетом, прозаїком, драматургом і належав до тих письменників, яких сам порівнював із деревом, що корінням своїм міцно тримається в національнім ґрунті, звідки й черпає живі соки, а кроною сягає народної атмосфери думок і змагань.(М.В.Немченко)

/Files/photogallery/8382/Франко дітям.JPG ІВАН ФРАНКО - ДІТЯМ

Відкритий перегляд літератури для учнів 1-5 класів

У літературній спадщині Івана Яковича Франка помітне місце посідають твори для дітей.
Казки він почав писати, коли став батьком.
Створені для власних дітей, франкові казки набули популярності у малих читачів всієї України.
Запрошуємо переглянути виставку книг Івана Франка, написаних ним для дітей: "Ріпка", "Суд святого Миколая", казки зі збірки "Коли ще звірі говорили" – "Осел і Лев", "Старе добро забувається", "Лисичка і Журавель", "Лисичка і Рак", "Лис і Дрозд", "Заєць і Їжак", "Королик і Медвідь", "Ворона і Гадюка", "Лисичка-кума", "Фарбований Лис", "Байка про байку".

.

/Files/photogallery/8382/Вербицький.jpg ЩЕ НАМ, БРАТТЯ-УКРАЇНЦІ, УСМІХНЕТЬСЯ ДОЛЯ!

до 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького,

українського священика, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного Гімну.
На виставці представлені матеріали про життя і творчість композитора, а також висвітлюється історія створення Державного Гімну України.
Як пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучала 150 років тому, як заключний номер першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту, влаштованого в Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини смерті Тараса Шевченка. Популярність твору Вербицького постійно зростала, його виконання стало частиною усіх святкових патріотичних концертів.
Музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України 15 січня 1992 року, що знайшло своє відображення у Конституції України. Проте,тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України», яким пропонувалося затвердити як Державний та Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». У той же час перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, звучатиме «Ще не вмерла України і слава, і воля».

.

Кiлькiсть переглядiв: 546