./Files/images/___1_~1[1].JPG

ЖИТТЯ БІБЛІОТЕКИ

2016 рік

.

.

.


/Files/photogallery/9208/Літ_віт_1.JPG Літературна вітальня "У світі поезії"

28.11.2016
Літературна вітальня вперше у цьому році відкрила свої двері для поціновувачів поезії.
Учні 5-8 класів декламували вірші, які обрали самі, обмінювалися думками про прочитане, за горнятком чаю зі смаколиками вели відверту розмову про місце поезії у житті сучасної людини.
Фотогалерея

.


/Files/photogallery/9124/День Гідності Бібліотека.JPG
День Гідності та Свободи

21.11.2016
Третю річницю початку Революції Гідності в Україні ми відзначили флешмобом, у якому взяли участь учні та вчителі.

.

.

.

.

./Files/images/tijdn/tijdproflaktiki/Музей Макаренко2.JPG Екскурсія до музею А.С.Макаренка

10.11.2016
В рамках Тижня посиленої профілактики правопорушень учні 8-11 класів здійснили екскурсію до музею А.С.Макаренка, талановитого педагога і письменника.
Більш ніж 30 років свого життя Макаренко присвятив вчительській, науковій та літературній роботі. У Куряжі А.С.Макаренко працював з 1926 по 1928 рік, і на принципах самоврядування та господарського розрахунку дитячої трудової колонії створив «школу-господарство». Колишні безпритульні навчалися у школі і працювали в сільськогосподарському виробництві.
Досвід роботи з перевиховання юної людини педагог-новатор описав у всесвітньо відомій книзі «Педагогічна поема». Ще за життя автора цю книгу перекладали і друкували у Англії, Франції й Голландії, а колонію відвідували зарубіжні делегації.
Музей підпорядковується управлінню Державної пенітенціарної служби України в Харківській області і розташований на території Курязької виховної колонії. Тут тримають неповнолітніх осіб чоловічої статі, засуджених до позбавлення волі на певний строк. Зараз у колонії понад 120 вихованців, це юнаки від 14 до 18 років.
Під час екскурсії ми дізналися про те, як живуть вихованці Курязької колонії, за які правопорушення потрапляють до виправного закладу.


/Files/photogallery/9197/мамедова и воронч1.JPG 9 листопада - День української писемності та мови.Зустріч з харківськими поетесами Діною Мамедовою та Ксенією Ворончихіною

08.11.2016
9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови.
До цього дня учні 7-А класу підготували класну виховну годину, на яку запросили харківських поетес Діну Мамедову та Ксенію Ворончихіну.
Діти із задоволенням слухали вірші, відповідали на запитання та брали участь у бесіді. Учениця Наташа Пиріг прочитала своє оповідання про рідний край. Вокальна група класу виконала для наших гостей українську народну пісню.
На закінчення зустрічі діти гаряче подякували Діні Мамедовій та Ксенії Ворончихіній за чудові вірші та цікаву розмову та запросили їх на наступну зустріч, а поетеси подарували нашій шкільній бібліотеці збірки своїх віршів з авторськими автографами.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9124/НЧЗ_2016-10-21.jpg


Співробітництво з Німецьким читальним залом ХДНБК

21.10.2016

.

Учні нашої школи реалізовали кілька спільних проектів з Німецьким читальним залом у Харкові, який 21 жовтня святкував 20-річчя своєї діяльності у нашому місті.
Наше багаторічне співробітництво було відзначене почесною грамотою, яке представниця Гете-Інституту в Україні фрау Susanne Teichmann вручила завідувачці нашої шкільної бібліотеки Тетяні Любомирівні Кударенко

.

.

.

.

.

./Files/photogallery/9166/В.ПтахN.JPG Творча зустріч з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною

17.10.2016
Учні 9-А та 11-А класів взяли участь у творчій зустрічі з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною, яка проходила у центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Слухачам сподобалися філософські вірші, присвячені одвічним людським цінностям: любові до Батьківщини, до матері, до природи.
Старшокласники слухали із зацікавленням, ділилися враженнями. Вони відмітили, що поезія Вікторії Птах та Ольги Звягіної сповнена шанобливого ставлення до оточуючих, спонукає до пізнання самого себе, до самовдосконалення.
Ми вдячні поетесам за чудові вірші та пісні, за майстерне їх виконання, а центральній дитячій бібліотеці – за організацію цікавої зустрічі з талановитими людьми.
Фото

/Files/photogallery/8382/Грушевський 150.JPG «Михайло Грушевський – український історик європейського зразка» (до 150-річчя від дня народження)

03.10.2016
З нагоди 150-річчя видатного історика і політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського учні та педагоги ХЗОШ №71 долучилися до Днів Михайла Грушевського в Україні. У школі пройшли заходи, спрямовані на вшанування його пам'яті.
Учні 10 класу провели тематичний урок «Видатні українці: Михайло Грушевський».
Учні 9-А класу переглянули документальний фільм «Обличчя української історії. Михайло Грушевський.
З учнями 11-А класу було проведено круглий стіл «Будівничий української державності»
Учні 10-А класу побували у Харківській державній науковій бібліотеці ім.В.Г.Короленка на літературній екскурсії «Михайло Грушевський – український історик європейського зразка»
У шкільній бібліотеці з 28 вересня по 3 жовтня діяла книжкова виставка «Жив і творив заради України».


/Files/photogallery/9159/14408964_10202277654779168_1543116987_n.jpg «Великий Каменяр».
Літературна екскурсія учнів 10 класу до ХДНБК (до 160-ї річниці від дня народження І.Я.Франка)

21.09.2016
У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті славетного українського письменника, поета, драматурга, громадського діяча Івана Яковича Франка. У школі була проведена низка заходів з вшанування Великого Каменяра.
Щоб більше дізнатися про митця, учні 10 класу побували на літературній екскурсії у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка.
Відділ літератури іноземними мовами підготував книжкову виставку, яка представила Івана Франка як всесвітньо відомого письменника, твори якого перекладено на багато іноземних мов. Сам Іван Якович, знаючи 14 мов, робив блискучі переклади шедеврів світової літератури на рідну українську. Він збагатив українську культуру перекладами Гомера, Горація, Вергілія, Шекспіра, Гете, Байрона, Діккенса…
Наші школярі взяли участь у інтерактивній грі за творчістю Івана Франка. Гру підготувала і провела Юлія Олексіївна Уткіна, бібліограф 1 категорії відділу «Україніка» ім. Т.Г. Шевченка. Найактивніші гравці отримали пам’ятні призи.
Ми відвідали також Науково-дослідницький відділ документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів ХДНБК, де розгорнуто експозицію до ювілею Івана Франка. Завідувач сектором відділу Ольга Ярополківна Ісаєнко познайомила наших учнів з прижиттєвими виданнями його творів та відповіла на численні запитання щодо цих та інших рідкісних книг з колекції відділу.
Фото

/Files/photogallery/9148/DSCN8535.JPG
Світ мальовничих мрій.
Виставка малюнків у Харківському художньому музеї.

19.08.2016
19 серпня у Харківському художньому музеї відкрилася виставка вихованців студії ДеАртіс Палацу ДЮТ ІСТОК Індустріального району. Студію відвідують багато учнів нашої школи, і більше 10 з них стали учасниками виставки.
Вітаємо Неллі Іродой, Лілію Баранову, Маргариту Кіценко, учениць нашої школи, яких художня рада музею нагородила грамотами та книгами за творчу діяльність. Приємно, що роботи наших учнів експонуються у академічному музеї, який має у своїх фондах картини Іллі Репіна, Івана Шишкііна, Тараса Шевченка, Альбрехта Дюрера...
Всіх учасників вітаємо з відкриттям виставки і бажаємо їм творчих успіхів!
Виставка працюватиме до 19 вересня.
Фото


/Files/photogallery/12/День вишиванки.jpg День вишиванки

19.05.2016
Користувачі нашої бібліотеки разом з усією Україною відзначили День вишиванки.
Пізніше вони взяли участь у районному флешмобі "Веселкою сплелися кольори", який проходив на Олександрівській площі біля палацу дитячої та юнацької творчості ІСТОК.
Фото

/Files/photogallery/9126/DSCN7550.jpg Наша бібліотека підтримує
Рік англійської мови в Україні!

Святкуємо ювілей Шерлока Холмса

27.04.2016
У 2016 році виповнюється 125-та річниця від дня народження, точніше, від написання першого з оповідань про Шерлока Холмса, найвідомішого персонажа англійського письменника Артура Конан Дойла.
Зважаючи на те, що 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні, наші учні із захопленням взяли участь у святкуванні ювілея славетного детектива.
Захід проводився у Відділі літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.
Школярі ознайомилися з виставкою творів А.Конан Дойла іноземними мовами, подивилися фрагменти серіалу "Шерлок" мовою оригіналу, дізналися про те, як втілювався образ Шерлока Холмса у світовій літературі та кінематографі за 125 років існування цього літературного героя.
Завідувач шкільної бібліотеки Тетяна Любомирівна Кударенко провела для учнів віртуальну екскурсію до музею Шерлока Холмса у Лондоні.
Члени шкільного театрального гуртка під керівництвом Анни Юріївни Набокової інсценували уривки з оповідань про Шерлока Холмса "Пістрява стрічка" та "Блакитний карбункул". За цими оповіданнями була проведена літературна гра, переможцями якої стали:
І місце - Соловйова Карина (7-А клас),ІІ місце - Житник Юлія (7-А клас), Тимін Іван (8-А клас),ІІІ місце - Кадацький Лев, Охрименко Аліна (7-А клас)
Школярам сподобався буктрейлер до повісті "Собака Баскервілів", який підготувала Вікторія Анатоліївна, співробітник ХДНБ.
У створенні святкової атмосфери допомогли декорації, виконані Катериною Яковлевою (10-А) та Бойченко Вікторією (9-А) та ілюстрації учнів 7-11 класів Довжик Анастасії, Киценко Маргарити, Бабець Марії, Медведєвої Карини, Федорченко Марії, Охрименко Аліни.
Дякуємо всім, хто взяв участь у підготовці та реалізації літературного свята.Особливу подяку ми висловлюємо співробітникам відділу літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка.
Фотогалерея
Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК (з фото!)

./Files/photogallery/9120/Беляков 01.jpg Зустріч до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи

21.04.2016
Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи учні 8-А класу зустрілися з Беляковим Валерієм Миколайовичем - головою Харківської міської організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобилю.
Валерій Миколайович розповів школярам про трагічні події, які спіткали нашу країну навесні 1986 року, про свою участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Зустріч проходила у бібліотеці-філії для дітей №28
Фотогалерея

.


/Files/photogallery/9124/ХДНБК_д-р Крістіане Раабе.jpg Участь у подіумній дискусії "Література для юнацтва без табу?"

20.04.2016
20 квітня завідувачка нашої шкільної бібліотеки Т.Л.Кударенко відвідала подіумну дискусію "Література для юнацтва без табу?", яка відбулася в ХДНБ ім. В.Г. Короленка за участю д-ра Крістіане Раабе, директорки Міжнародної бібліотеки для юнацтва у Мюнхені (Німеччина)
Модератором заходу був Ігор Соломадін, кандидат психологічних наук, автор наукових, навчально-методичних та популярних публікацій.У дискусії взяли участь письменники, видавці, педагоги, психологи, бібліотекарі.
Організаторами заходу були Goethe-Institut в Україні, ХДНБ ім. В. Г. Короленка, Будинок Нюрнбергу


/Files/photogallery/9110/DSCN7352.JPG Участь наших учнів у міжнародній презентації книги

23.03.2016
23 березня наші учні відвідали Відділ літератури іноземними мовами Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, де взяли участь у зустрічі з авторами графічного роману "Герой поневолі" Міхаєм Тимошенко (Румунія) та Кирилом Горішним (Франція).
Зустріч відбулася завдяки французькій культурній мережі в Україні "Alliance Francaise".
Графічний роман «Герой поневолі» — графічна адаптація історичної повісті Івана Франка про Революцію 1848 року «Весна народів». Книга була видана у 2015 роціу Львові видавництвом «Леополіс». Вперше в Україні українська література видається у вигляді графічного роману, де сценарій та малюнки співіснують для передачі сюжету. Цю книгу можна назвати першим українським класичним коміксом, що поєднує повість відомого письменника І. Франка та традиційні франко-бельгійські комікси - bande dessinée.
Фотогалерея

/Files/photogallery/9107/Шевченко_мал_1.jpg
Кобзарем його ми звемо...

09.03.2016
9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка
(1814-1861),
видатного українського поета, художника, мислителя, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови.
День народження Т.Г.Шевченка відзначають в усьому світі. Сьогодні у кожному класі нашої школи згадували великого поета.
У 2-А класі пройшов бібліотечний урок "Кобзарем його ми звемо", під час якого діти слухали вірші Кобзаря та малювали ілюстрації до його поетичних творів.
Фото


/Files/photogallery/9097/DSCN7126.JPG Літературна екскурсія
"Славетна дочка українського народу"

25.02.2016
25 лютого виповнюється 145 років від дня народження славетної дочки українського народу Лесі Українки.
Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка гостинно розкрила свої двері для наших школярів. Для учнів 8-10 класів було проведено літературну екскурсію, присвячену ювілею видатної української письменниці.

Наша літературна екскурсія почалася у відділі "Україніка", де школярі дізналися цікаві факти з життя Лесі Українки, між іншим про те, що вона жила деякий час у нашому місті в домі свого дядька, відомого харківського лікаря Олександра Петровича Драгоманова.
Відділ літератури іноземними мовами підготував для наших учнів презентацію та книжкову викладку про визначний внесок в розвиток світової культури, який зробила Леся Українка своїми перекладами творів видатних письменників світу українською мовою.
Леся Українка відома не тільки як талановита письменниця, вона була не менш талановитим перекладачем. Окрім рідної української, вона вільно володіла багатьма європейськими та слов'янськими мовами: німецькою, французькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, знала латинську та давньогрецьку, вільно читала твори чеських і словацьких письменників.
В свою чергу Леся Українка привертала увагу багатьох письменників і дослідників різних літератур, її твори перекладалися і перекладаються майже у всіх країнах світу, зокрема Чехії, Англії, Німеччині, Франції, Канаді, США, Бразилії, Грузії, Росії, Білорусії та ін.
Фотогалерея
Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК у мережі Фейсбук


/Files/photogallery/9091/Go7.JPG Зустріч учнів з харківською поетесою Тетяною Гончаровою

18.02.2016
Напередодні Міжнародного дня рідної мови у приміщенні бібліотеки-філії №28 для дітей відбулася творча зустріч учнів 8-10 класів з харківською поетесою Тетяною Гончаровою. За фахом Тетяна Павлівна - бібліотекар. Автор збірок поезій "Надвечір'я", "Збентежена ластівка".
На добру згадку про зустріч поетеса подарувала нашій бібліотеці свою книгу віршів, у якій йдеться про одвічні людські цінності - любов, дружбу, закоханість у людей і природу рідного краю.
Фотогалерея
Кiлькiсть переглядiв: 194