ЧИТАЄМО ПРО УКРАЇНУ РАЗОМ З ДІТЬМИ

Шановні батьки!

Ми пропонуємо вам разом з дітьми прочитати книги про Україну, які є у фонді нашої шкільної бібліотеки. Вони містять різноманітну інформацію з української історії, культури, національної символіки.

Сімейне читання формуватиме у вашої дитини національну свідомість, патріотизм, любов до рідного краю, рідної мови, побуту та традицій.


/Files/photogallery/9019/DSCN5884.JPG
Рідна країна моя - Україна
/Автор-укладач М.В.Богатиренко. - Донецьк: ТОВ ВКФ "БАО", 2006. - 64 с.
Книжка знайомить нашого читача з історією України, її багатою культурою, розповідає про національну символіку та природні багатства країни. Захоплива форма викладення, яскраві ілюстрації, змістовний і водночас цікавий матеріал робить видання корисним не тільки з пізнавальної, а й з культурно-виховної точки зору

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5921.JPG
Кобзар Т.Б. Притчі про Україну. -
К., 2003. - 48 с.
Чи є на світі щось святіше від любові до матері, рідної землі? З чого починається формування справжньої людини, патріота і громадянина? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у книжці Тимура Кобзаря "Притчі про Україну". Ця книжка містить алегоричні оповіді про тернистий шлях нашого народу до волі. Вони виховують почуття гідності, патріотизму, любові до нашої історії і духовних надбань.
Книга багата на чудові ілюстрації Володимира Миколайчука.

/Files/photogallery/9019/1396_0.jpg
Україна. 30 кращих місць. -
Харків: Альбатрос, 2011. - 64 с. : іл.
Ця книга — для всіх, кому цікава Україна, хто хоче більше дізнатися про неї або тільки збирається познайомитися з визначними місцями країни.
Видання розповість про популярні, улюблені туристами місця, про природні шедеври України - старовинні замки й палаци, які обов'язково варто відвідати, а також нагадає читачам легенди — і давні, і сучасні.

Книга видана російською та англійською мовами.

/Files/photogallery/9019/1395_0.jpg
Україна. 30 замків і палаців. -
Харків: Альбатрос, 2011. - 64 с. : іл.
Ця книга - для всіх, хто хоче дізнатися про архітектурні памятки країни або тільки збирається познайомитися зними.
Видання розповість як про популярні, улюблені туристами, так і про маловідомі замки та палаци України, які обов'язково варто відвідати.
Ви прочитаєте про визначних людей, які жили в них, дізнаєтесь, які історичні події пов'язані з цими давніми стінами та баштами.
Книга видана російською та англійською мовами.

/Files/photogallery/9019/1394_0.jpg
Украина. 30 легенд. -
Харків: Альбатрос, 2011. - 64 с. : іл.
Ця книга — для тих, кому цікаве минуле і сьогодення Украіны, хто прагне дізнатися про країну або тільки збирається познайомитися з її міфами та легендами.
В книзі наведені передання різних епох, пов'язані з тридцятьма містами і селищами України. Це і слов'янські міфи, і козацькі легенди, і міський фольклор нашого часу.
Книга видана російською та англійською мовами.

/Files/photogallery/9019/DSCN5899.JPG
Україна: Повна енциклопедія
/ Авт.- сост.В.М.Скляренко, Т.В.Иовлева, В.В.Мирошникова, М.А.Панкова. Художник-оформитель Л.Д.Каркач-Осипова. - Харків: Фоліо, 2007. - 463 с.
В енциклопедії міститься найрізноманітніша інформація про минуле та сьогодення нашої країни. Дванадцять прекрасно ілюстрованих розділів цієї книги докладно і цікаво описують історію, звичаї та традиції українського народу, розповідають про розвиток економіки, науки, культури і мистецтва в Україні

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5916.JPG
Природа рідного краю:
Для дітей середнього шкільного віку /авт.-упрорядники В.М.Скляренко, М.О.Панкова. - Харків: Основа, 2011. - 319 с.
У книжці розповідається про природу нашого спільного дому - України.
Енциклопедія складається з трьох розділів, в яких докладно описані природні зони України, а також наведена цікава інформація про природні багатства різних областей нашої держави.
Окремий розділ розповідає про заповідники, природні парки, зоопарки, а також про рослини і тварин, що занесені до Червоної книги

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5924.JPG

Червона книга України. Вони чекають на нашу допомогу
/ Упорядники О.Ю.Шапаренко, С.О.Шапаренко. - Харків: Торсінг, 2002. - 336с.: іл.
У виданні подано повний перелік видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, їх короткі описи, причини зникання. Сподіваємося, що ця книга зробить когось добрішим до інших істот

.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5911.JPG
Ушаков Д.А. Великі українцї. –
Х.: Фактор, 2008. – 200 с.: іл. –
(серія «Україна. Вчора, сьогодні, завтра»).
Книга рассказывает о выдающихся деятелях искусства, науки, политики и военного дела, о людях, чья жизнь и деятельность не могут быть оценены однозначно.
Книга розповідає про видатних діячів мистецтва, науки, політики і військової справи, про людей, чиє життя і діяльність не можуть бути оцінені однозначно.
Кожен з них залишив незгладимий слід в історії України.
В книзі біля 600 ілюстрацій.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5912.JPG
Дивовижна Україна
/Авт.-сост.: Т.С.Жабськя, А.С.Тетельман, К.В.Шаповалова. –
Харків: Фактор, 2012. – 192 с.: іл. –
(серія «Україна. Вчора, сьогодні, завтра»).
Книга містить інформаціию про кількість та стан туристичних обктів.
Читач відвідає печери, повні скарбів, відкриє таємниці палаців і зануриться в славне минуле древніх фортець.
Для широкого кола читачів.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5910.JPG
Литовченко С.Д.
ІсторІя земель українських. –
Х.: Фактор, 2007.- 200с.: іл. –
(серія «Україна. Вчора, сьогодні, завтра»).
Книга розповість про історію нашої батьківщини, розкриє сторінки славних перемог і гірких поразок, великих сподівань і розчарувань, через які пройшов український народ, щоб завоювати свою незалежність.

.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5913.JPG

Слабошпицький Михайло. З голосу нашої Кліо:
(Події і люди української історії). - К.: Довіра, 1993. - 255 с.:іл.
Книжка складається з оповідей про особистостей, які відіграли значну роль в історії України. У розділі "Козацька Україна. Запорозька Січ" ви прочитаєте про козацькі звичаї, про Юрія Кульчицького, завдяки якому вся Європа п'є каву, про Івана Сірка, якому приписували надлюдські можливості, про листування козаків з турецьким султаном

.


/Files/photogallery/9019/дідух.jpg
Скуратівський В.Т. Дідух: свята українського народу. -
К.: Освіта, 1995. - 272 с.

Пропоноване видання - найбільш повне зібрання календарних свят українського народу. Автор щедро ділиться з читачем своїм знанням духовної культури нашого народу, його обрядовості, традицій, фольклору, що сягають тисячоліть.
Висока моральність предків, взаємодопомога, і головне, високопоетичний культ пращурів, шанування свого родоводу - все це гідне наслідування нинішніми поколіннями

.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5919.JPG

Коваль А.П. Знайомі незнайомці: Походження назв поселень України.
Науково-популярне видання. - К.: Либідь, 2001. - 304 с.
Читач знайде у цій книзі цікаву інформацію з географії, топоніміки, дізнається про історію заснування та причини появи поселеня.
З книжки можна довідатися також про видатних людей, які уславили населений пункт, про історичні події, що в ньому відбувались або з ним пов'язані.

.

.


/Files/photogallery/9019/DSCN5927.JPG

Дзига. Українські дитячі й молодечі народні ігри та розваги
/ Композиція П.Г.Черемського, Укладачі: В.І.Семеренський, П.Г.Черемський. - Харків: Друк, 1999. - 528 с.
Книга подає розмаїтий спектр народних ігор через обрядове коло. Ігри були й є своерідною школою фізичного й духовного гарту, пізнання власних нахилів, засвоєння етичних засад, навичок, орієнтації в довкіллі.
Читач відчує особливу стихію народних ігор, які виховували у дітей естетичний смак, любов до природи, рідного краю, розвивали фантазію.

.


/Files/photogallery/9019/Укр_традиції.jpg Українські традиції і звичаї:
для дітей середнього шкільного вііку / авт.-упорядник В.М.Скляренко, А.С.Шуклінова, В.В.Сядро; худож.-іллюстратор В.М.Юденков; худож.-оформлювач Ю.Ю.Романіка. - Харків : Фоліо, 2013. - 318 с. - (Шкільна бібліотека. Дитяча енциклопедія)
Народні традиції і звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.
Нині народні традиції і звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни? На всі ці запитання ви знайдете відповідь у книзі.
У виданні є такі розділи:
Українська етнографія та народознавство
Світогляд, вірування та народні знання українців
Трудові та побутові традиції
Родинна обрядовість
Українські обереги: традиції та сучасність.
Книга у електронній бібліотеці "Культура України"

/Files/photogallery/9019/Скарбниця.jpg
Скарбниця народної мудрості
/ [упоряд. Т. М. Панасенко]. — Харків: Фоліо, 2011. - 286 с. — (Перлини української культури)
Відкривши цю книжку, ви потрапите у чарівний світ українського фольклору.
Прислів'я, приказки, загадки, лічилки і скоромовки - ці духовні скарби з незапамятних часів живуть у народі, передаються з уст в уста, від покоління до покоління, збагачуючи нашу мову влучними висловами та дотепними жартами.
Книга у електронній бібліотеці "Культура України"

Кiлькiсть переглядiв: 401