/Files/images/olpc-anonsirovala-mininoutbuk-xo-za-2.jpgБІБЛІОТЕЧКА
СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

У цьому розділі розміщено деякі книги як за шкільною програмою (інтегрований курс "Література"), так і для позакласного читання, які в друкованому вигляді представлені у нашій шкільній бібліотеці в обмеженій кількості.

.

Розділ створено на прохання користувачів, книги будуть додаватися за замовленням. Свої побажання надсилайте на e-mail бібліотеки: ktl_5@ukr.net

.

Райнер Еріх Распе. "Пригоди Барона Мюнхгаузена"/Files/photogallery/7916/Мюнхгаузен.jpg

Маленький дідусь з довгим носом сидить біля каміна і розповідає про свої пригоди. Його слухачі сміються йому прямо в очі:

- Ох вже цей Мюнхаузен! Ось так барон! Але він навіть не дивиться на них.

Він спокійно продовжує розповідати, як він літав на Місяць, як він жив серед триногих людей, як його проковтнула величезна риба, як у нього відірвалася голова.

Прочитайте ці розповіді і судіть самі, чи була колись на Землі людина правдивіша за барона Мюнхаузена.

читати вибрані оповідання

.Артур Конан Дойл. "Блакитний карбункул"

Блакитний карбункул - твір із серії «Пригоди Шерлока Холмса» Артура Конан Дойля. Вперше опубліковано в січні 1892 року. Знаменитий детектив Шерлок Холмс блискуче розкриває заплутаний злочин, спираючись на дедуктивний метод.

читати


Даніель Дефо. "Робінзон Крузо"

Роман про дивовижні пригоди Робінзона Крузо. Після корабельної аварії, в якоії вижив він один, Робінзону довелося на самоті провести на безлюдному острові 28 років.

"З самого раннього дитинства я найбільше у світі любив море. Я заздрив кожному матросу, що вирушав у далеке плавання. Цілими годинами я простоював на морському березі і не відриваючи очей розглядав кораблі, що проходили повз.

Моїм батькам це дуже не подобалося. Батько, старий, хворий чоловік, хотів, щоб я став важливим чиновником, служив в королівському суді і отримував велику платню. Але я мріяв про морські подорожі ... "

Читати книгу


Віктор Астаф'єв. "Кінь з рожевою гривою"

/Files/photogallery/7916/астафьев.jpg
Маленький хлопчик вирушає збирати суницю, і бабуся обіцяє йому за це пряникового коня з рожевою гривою. Для важкого напівголодного часу такий подарунок просто чудовий. Але хлопчисько потрапляє під вплив своїх друзів ...

У бібліотеці це оповіданняє в друкованому та електронному вигляді.

Завантажити книгу (doc)


.


Астрід Ліндгрен. "Пеппі Довгапанчоха"

/Files/photogallery/7916/Пеппи.jpg
Казка шведської письменниці Астрід Ліндгрен про маленьку дівчинку на ім'я Пеппі. Вона фантазерка і вигадниця, і до того ж володіє велетенською силою, що дозволяє їй викинути геть нахабного пана, який задумав позбавити її будинку. Якщо хтось потребує її безкорисливої участі, Пеппі завжди приходить на допомогу, і тоді лиходіям доводиться несолодко ...

Читати книгу « Пеппі Довгапанчоха »

Біографія автора - Астрід Ліндгрен

Скачати книгу: fb2.zip | rtf.zip

Астрід Ліндгрен. "Малюк і Карлсон"

/Files/photogallery/7916/Карлсон.jpg Казкова повість шведської письменниці Астрід Ліндгрен про звичайного малюка і його незвичайного друга.

Семирічний хлопчик, молодша дитина в родині, нудьгує на самоті, коли до відчиненого вікна його кімнати несподівано підлітає чоловічок з пропелером на спині ...

У бібліотеці є 3 прим. цієї книги. В електронному вигляді її можна прочитати або скачати тут (txt)

.

.

Генрік Ібсен. "Ляльковий дім"

Генрік Ібсен - видатний норвезький драматург, засновник європейської "нової драми".
Найпопулярнішою п'єсою Ібсена став «Ляльковий дім»


Читати книгу

Гі де Мопассан. "Пампушка"

Гі де Мопассан був і залишається одним з найбільш популярних і улюблених францу/Files/photogallery/7916/Пышка.jpegзьких авторів. На його книгах виросли покоління читачів. Новела «Пампушка» (1880), один з найяскравіших творів письменника, в один день прославила Гі де Мопассана. Тут він описує події, які сталися під час Франко-прусської війни. В одному диліжансі він звів «пристойних» панів і занепалу жінку, показав святенництво, лицемірство, продажність перших - і справжній патріотизм, відкритість, готовність до самопожертви другої. «Пампушка» справила ефект бомби, що розірвалася, і кожна наступна книга Мопассана захоплено зустрічалася читачами та колегами-літераторами.

У бібліотеці є 2 примірники цієї книги.

Читати книгу

.


Оноре де Бальзак. "Гобсек"

/Files/photogallery/7916/Гобсек1.jpgІсторію лихваря Гобсека стряпчий Дервіль розповідає в салоні віконтеси де Гранлье - однієї з найбільш знатних і багатих дам в аристократичному Сен-Жерменському передмісті. Якось взимку 1829-1830 р у неї засиділися двоє гостей: молодий красивий граф Ернест де Ресто і Дервіль, якого приймають запросто лише тому, що він допоміг господині будинку повернути майно, конфісковане під час Революції ...

У бібліотеці є 3 прим. цієї книги. Крім того, є ще 10 - в хрестоматії (зі скороченнями)

Електронна версія книги представлена в бібліотеці сайта «Освіта Харкова»

Завантажити у форматі pdf

Можливоо, вам також стане у нагоді:

http://www.parta.com.ua/stories/writers/55/
Бальзак Оноре де. Коротка біографія, перекази творів, шкільні твори

.

.

Стендаль. "Червоне і чорне"

Роман "Червоне і чорне" - вершина творчості письменника. Рядовий випадок з кримінальної хроніки, що лежить в основі роману, став під рукою тонкого психолога і блискучого/Files/photogallery/7916/Стендаль.jpg стиліста Стендаля людською драмою найвищого напруження і одночасно соціальним дослідженням суспільства.

Жюльєн Сорель - честолюбна і здібна молода людина - пережив і романтичну закоханість і бурхливу пристрасть, якій не зміг протистояти і за яку розплатився життям.

Ця книга - історія дорослішання, становлення особистості. Жюльєн Сорель протягом книги дорослішає, змінюються його думки і судження, але своїм цілям він не змінює. Він проходить шлях від гувернера в багатому домі до командувача полком. Читач буде відчувати до героя всі відтінки почуттів - від неймовірної любові до повного презирства. Сорель честолюбний. Він щасливий від того, що здобуває перемогу над вищими світу цього. Результат книги, здавалося б, сумний, але написаний не похмуро-драматично, а якось природно, і дуже символічно. Це приваблює. Читайте!

Книга представлена ​​в шкільній бібліотеці в 5 прим.

Прочитати книгу в електронному вигляді можна тут

.

Проспер Меріме. "Маттео Фальконе"

/Files/photogallery/7916/Мериме.jpgПроспер Меріме (1803-1870) починав свою літературну діяльність з поетичних і драматичних творів. На основі великого історичного матеріалу письменник створив роман «Хроніка царювання Карла IX», присвячений трагічним епізодам епохи релігійних воєн XVI століття.

Але найбільшу популярність завоювали новели Меріме. Галерея яскравих, самобутніх, безсмертних образів створена письменником. «Маттео Фальконе» - одна з його найкращих новел.

У шкільній бібліотеці є 1 прим. цієї книги.

Читати книгу

Завантажити книгу в fb2

epub

Ще одна знаменита новела Проспера Меріме - "Кармен". За мотивами цієї новели написана опера, знято кілька фільмів.

»» читати книгу Кармен «« :: завантажити

.

Євген Шварц. "Дракон"

/Files/photogallery/7916/Шварц.jpg

Простора затишна кухня. Нікого немає, тільки біля палаючого вогнища гріється Кіт. До хати заходить втомлений з дороги випадковий перехожий. Це Ланцелот. Він кличе кого-небудь з господарів, але відповіді немає. Тоді він звертається до Кота і дізнається, що господарі - архіваріус Шарлемань і його дочка Ельза - пішли з двору, а він, Кіт, поки намагається відпочити душею, тому що в сім'ї величезне горе. Після наполегливих прохань Ланцелота Кіт розповідає: над містом чотириста років тому оселився огидний Дракон ...

На жаль, цієї книги в друкованому вигляді в нашій бібліотеці немає :(

Євген Шварц. Дракон - читати

.

Джек Лондон. "Любов до життя"

/Files/photogallery/7916/Лондон.jpgКожна людина любить своє життя таким, яким воно є. Але коли людина опиняється в страшній ситуації, де ніщо і ніхто не може врятувати, починаєш думати про найгірше. І раптом на допомогу приходить той, кого ти вже точно не чекаєш ...

У бібліотеці є ця книга. В електронному варіанті її
можна прочитати тут

.


Ернест Хемінгуей. "Старий і море"

/Files/photogallery/7916/starik1.jpg «Старий і море» (англ. The Old Man And The Sea) - повість Ернеста Хемінгуея, що вийшла в 1952 році. У ній розповідається історія про старого Сантьяго, кубинського рибалку, і його боротьбу з гігантською рибою, яка стала найбільшою здобиччю в його житті.

У шкільній бібліотеці книга представлена у 14 екз. В електронному вигляді її можна завантажити за посиланням: «Старик и море» Эрнест Миллер Хемингуэй

Ернест Хемінгуей — лауреат Нобелівської премії з літератури (1954)

Кiлькiсть переглядiв: 282