ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА В УМОВАХ
НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ (НУШ)

Згідно з Концепцією НУШ, кожна школа обов’язково повинна мати для задоволення освітніх потреб учнів сучасну бібліотеку, яка за потреби може стати ресурсним осередком і експериментальним майданчиком.
В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.
Сучасне освітнє середовище, зокрема, і шкільна бібліотека, має забезпечувати вільний доступ до якісних електронних підручників, енциклопедій, архівів, бібліотек.
Одним із завдань шкільної бібліотеки є допомога творчому вчителю у виборі нових навчальних посібників для реалізації програми НУШ.
Надійним способом користування та поширення інформації є власний інтернет–ресурс. Він містить посилання на різні сайти, які допоможуть учителеві у підготовці до уроків, а також стануть джерелом додаткової інформації. Читач має можливість користуватися електронними навчальними посібниками, додатковими матеріалами.
Нова українська школа без нової сучасної шкільної бібліотеки не відбудеться, адже шкільна бібліотека – це саме те місце, де щодня для спільної роботи зустрічаються учні, вчителі і бібліотекарі, де здобуті на уроках знання складаються у дітей у цілісну картину світу. І саме в бібліотеці діти отримують практичні навички пошуку потрібної інформації, вміння працювати з нею, - абсолютно необхідні як запорука застосування теоретичних знань на практиці і навчання протягом усього життя.

/Files/images/rozd_cutted.gif

НУШ - методичні матеріали

.

Нова Українська школа : [веб-сторінка] / Міністерство освіти і науки України. – Електронні дані. – [Київ], 2019. – Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/tag/nova-ukrainska-shkola.

Нова Українська школа: концептуальні засади реформування середньої школи. - /Електронні дані. – [Київ], 2016. Режим доступу: https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2017/07/konczepcziya.pdf.

НУШ: Нова Українська школа : [портал] / ГО «Смарт Освіта» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. – Електронні дані. – [Київ], 2019. – Режим доступу: https://nus.org.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 556