ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА
ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ НЕВІДКЛАДНИХ ЗАХОДІВ РЕАГУВАННЯ У ВИПАДКАХ ВИЯВЛЕННЯ ФАКТІВ НАСИЛЬСТВА (ДОМАШНЬОГО) ТА/АБО ОТРИМАННЯ ЗАЯВ/ПОВІДОМЛЕНЬ ВІД ПОСТРАЖДАЛИХ АБО ІНШИХ ОСІБ -

НАБОКОВА АННА ЮРІЇВНА,
заступник директора з навчально-виховної роботи ХГ № 71
к.т. 725-53-62

Робота проводиться згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі від від 22 серпня 2018 р. № 658

/Files/photogallery/8397/ЦНДПН.jpg

Домашнє насильство‒ діяння (дії або бездіяльність)фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Ґендерне насильство. Визначення понять. Причини. Наслідки.

Що вважається насильством над дитиною?

Жорстоке поводження з дитиною — будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною, зокрема домашнього насильства, а також будь-які незаконні угоди стосовно дитини, зокрема вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини.
Це все травмує дитячу психіку і навіть може призвести до фізичного каліцтва. Для того, щоб захистити дитину від жорстокого поводження та покарати кривдників, необхідно чітко розуміти ключові прояви насильства та алгоритм дій у випадках жорстокого поводження або домашнього насильства щодо дитини:
▪️ зробити кривднику зауваження (якщо є змога, зняти все на камеру);
▪️ якщо кривдник не відреагував на зауваження — викликати поліцію;
▪️ підійти до дитини та спокійно запитати про її самопочуття;
▪️ якщо дитина потребує медичної допомоги, викликати швидку.

/Files/images/psihologchna_slujba/Алгоритм дій.jpeg

Куди звернутися?

В Україні запрацював сайт 1547.ukc.gov.ua, на якому можна розмістити скаргу про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть у режимі онлайн подати анонімну скаргу.
На сайті можна отримати ключову інформацію щодо домашнього насильства.
➡️ Перейти на сайт: https://1547.ukc.gov.ua

Телефони Всеукраїнських гарячих ліній щодо подолання насильства

• В Україні запустили гарячу лінію з попередження домашнього насильства. Номер лінії – 1547
• Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545 (3)
• Контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги - 0800213213
• Дитяча лінія - 116111
• Гаряча лінія щодо запобігання булінгу -116000
• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 116123/0800500335
• Національна поліція України - 102
• Медична допомога - 103

/Files/images/psihologchna_slujba/Довіра.jpg

/Files/images/2023_novini/Сексуальне насильство.jpg

Читати далі

/Files/images/psihologchna_slujba/Дім (не)безпеки.jpg

/Files/images/psihologchna_slujba/Аврора.jpg

Пережити насильство — вкрай важко. Та не легше й наважитися попросити про допомогу. За таких обставин важливо бути впевненим у цілковитій анонімності. І в кожного/-ої постраждалого/-ої тепер є ця можливість.
«Аврора» — це онлайн-платформа з надання спеціалізованої психотерапевтичної, медичної чи юридичної підтримки особам, які зазнали сексуального насильства, зумовленого війною. Кожний/-а незалежно від віку, статі чи місця перебування може обрати фахівця/-чиню, якому/-ій довірить свою історію.
Усе це анонімно і безкоштовно. Щоб отримати допомогу, достатньо заповнити форму на сайті платформи. Сайт за посиланням: https://linktr.ee/rozirvy_kolo...
Кiлькiсть переглядiв: 190