Літературна екскурсія "Славетна дочка українського народу"

25 лютого виповнюється 145 років від дня народження славетної дочки українського народу Лесі Українки.

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка гостинно розкрила свої двері для наших школярів. Для учнів 8-10 класів було проведено літературну екскурсію, присвячену ювілею видатної української письменниці.

Наша літературна екскурсія почалася у відділі "Україніка", де школярі дізналися цікаві факти з життя Лесі Українки, між іншим про те, що вона жила деякий час у нашому місті в домі свого дядька, відомого харківського лікаря Олександра Петровича Драгоманова.

/Files/photogallery/9097/DSCN7093.JPG /Files/photogallery/9097/DSCN7079.JPG

Відділ літератури іноземними мовами підготував для наших учнів презентацію та книжкову викладку про визначний внесок в розвиток світової культури, який зробила Леся Українка своїми перекладами творів видатних письменників світу українською мовою.

Леся Українка відома не тільки як талановита письменниця, вона була не менш талановитим перекладачем. Окрім рідної української, вона вільно володіла багатьма європейськими та слов'янськими мовами: німецькою, французькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, знала латинську та давньогрецьку, вільно читала твори чеських і словацьких письменників.

В свою чергу Леся Українка привертала увагу багатьох письменників і дослідників різних літератур, її твори перекладалися і перекладаються майже у всіх країнах світу, зокрема Чехії, Англії, Німеччині, Франції, Канаді, США, Бразилії, Грузії, Росії, Білорусії та ін.

/Files/photogallery/9097/DSCN7098.JPG /Files/photogallery/9097/DSCN7118.JPG

Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК у мережі Фейсбук