ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ

/Files/images/tijdn/tijdproflaktiki/11(192).jpg

Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права.

Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція ООН про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим.

Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

- ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!

- ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;

- ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;

- ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;

- ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!

- ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!

- ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;

- ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до поліції.

Одним із найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.
На безумовне виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №1911-р «Про схвалення концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року», наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.12.2012 №1312 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної компанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року, Державної програми «Молодь України», міської Комплексної програми «Назустріч дітям» на 2011-2015 роки, Комплексної програми профілактики правопорушень у Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 17.02.2011 №82-VI цілеспрямовано і послідовно формується психолого-педагогічна політика школи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження правопорушень, бездоглядності серед них, захворювань на небезпечні інфекційні хвороби, формування культури здорового способу життя.
Робота з попередження правопорушень, злочинності, запобігання дитячій бездоглядності, жорстокому поводженню з дітьми, здійснення правоосвітницької роботи з учнями та батьківською громадськістю, робота з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу була побудована відповідно до плану роботи школи з відповідними службами.

Заходи ХЗОШ №71, спрямовані на запобігання та профілактику
злочинності серед учнів школи

№ з/п Зміст заходів Термін проведення Відповідальні виконавці
1. Опрацювання нормативно-правової бази з питань профілактики злочинів серед неповнолітніх Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
Голова ШМО Баркова В.М.
2. Забезпечення взаємодії з правоохоронними органами, службами у справах дітей та медичними установами з метою підвищення рівня ефективності роботи з профілактики правопорушень та негативних проявів серед учнівської молоді Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
3. Розроблення тематики та забезпечення проведення Тижнів правових знань, тематичних уроків права із залученням працівників правоохоронних органів з метою недопущення втягнення неповнолітніх в злочинну або іншу антигромадську діяльність Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
4. Внесення до планів спільних дій з районною службою у справах дітей та відділом кримінальної поліції у справах дітей заходів щодо запобігання та профілактики злочинів, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед неповнолітніх Вересень Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
5. Здійснення аналізу кількості неповнолітніх, які перебувають на профілактичному чи диспансерному обліку в медичних установах району за вживання алкогольних, психотропних та наркотичних речовин Щоквартально Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
6. Ведення баз даних учнів школи, які скоїли злочини чи правопорушення Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
7. Ведення баз даних неповнолітніх, які залишилися без батьківського піклування, з метою своєчасного виявлення загрози їх життю та здоров’ю внаслідок протиправних дій дорослих Постійно Практичний психолог
8. Здійснення аналізу кількості злочинів та причин їх вчинення учнями школи, які перебувають на обліках в службі у справах дітей та відділі кримінальної поліції у справах дітей Щоквартально Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
9. Забезпечення своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, ведення їх обліку, здійснення систематичної перевірки умов утримання та виховання в них неповнолітніх, надання таким сім'ям адресної допомоги Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
10. Проведення семінарів для педагогічних працівників, які організують роботу з питань профілактики злочинності, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед неповнолітніх Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю. районна служба у справах дітей, районний відділ кримінальної поліції у справах дітей
11. Організація профілактичних заходів, спрямованих на виховання міжнаціональної поваги й нетерпимого ставлення до проявів расизму та ксенофобії Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
12. Забезпечення своєчасного виявлення та взяття на облік учнів, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах чи які бродяжать, жебракують Упродовж навчального року Класні керівники
13. Здійснення соціально-педагогічного патронажу дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах Упродовж навчального року Практичний психолог
14. Розроблення рекомендацій для батьків щодо профілактики та запобігання правопорушень, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед підлітків Січень Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
15. Організація та проведення спільно з районною службою у справах дітей та відділом кримінальної поліції у справах дітей профілактичних рейдів «Урок» Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
16. Організація інформаційно-пропагандистських та тематичних акцій, конкурсів, виховних заходів з питань профілактики правопорушень серед школярів, запобігання вживанню неповнолітніми спиртних напоїв, наркотичних та психотропних речовин Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
17. Залучення дітей девіантної поведінки, дітей, які вживають алкогольні, наркотичні чи психотропні речовини, до участі у виховних заходах різних рівнів Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
18. Забезпечення висвітлення на сайті школи заходів для дітей та батьків з питань пропаганди здорового способу життя, правової освіти, запобігання негативним проявам серед неповнолітніх Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
19. Забезпечення розміщення на сайті школи інформації про негативні наслідки впливу алкоголю та наркотиків на дитячий організм Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
20. Залучення органів учнівського самоврядування до підготовки та проведення лекцій, конференцій, семінарів, «круглих столів» з питань протидії злочинним проявам, злочинам, що пов’язані із торгівлею людьми, та злочинам проти суспільної моралі Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
21. Використання в роботі відеофільмів, фотоматеріалів для підвищення ефективності профілактичної роботи у сфері протидії злочинності та негативним проявам в учнівському середовищі Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
22. Організація відвідування дітьми музеїв та художніх виставок, що ознайомлюють з історичною спадщиною України Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
Кiлькiсть переглядiв: 247