ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ

/Files/images/tijdn/tijdproflaktiki/11(192).jpg

Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція ООН про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим. Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

- ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!

- ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;

- ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;

- ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;

- ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!

- ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!

- ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;

- ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до поліції.

Одним із найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.
На безумовне виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №1911-р «Про схвалення концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року», наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.12.2012 №1312 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної компанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року, Державної програми «Молодь України», міської Комплексної програми «Назустріч дітям» на 2011-2015 роки, Комплексної програми профілактики правопорушень у Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 17.02.2011 №82-VI цілеспрямовано і послідовно формується психолого-педагогічна політика школи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження правопорушень, бездоглядності серед них, захворювань на небезпечні інфекційні хвороби, формування культури здорового способу життя.
Робота з попередження правопорушень, злочинності, запобігання дитячій бездоглядності, жорстокому поводженню з дітьми, здійснення правоосвітницької роботи з учнями та батьківською громадськістю, робота з пропаганди здорового способу життя, попередження наркоманії, токсикоманії та СНІДу була побудована відповідно до плану роботи школи з відповідними службами.

Заходи ХЗОШ №71, спрямовані на запобігання та профілактику
злочинності серед учнів школи

№ з/п Зміст заходів Термін проведення Відповідальні виконавці
1. Опрацювання нормативно-правової бази з питань профілактики злочинів серед неповнолітніх Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
Голова ШМО Баркова В.М.
2. Забезпечення взаємодії з правоохоронними органами, службами у справах дітей та медичними установами з метою підвищення рівня ефективності роботи з профілактики правопорушень та негативних проявів серед учнівської молоді Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
3. Розроблення тематики та забезпечення проведення Тижнів правових знань, тематичних уроків права із залученням працівників правоохоронних органів з метою недопущення втягнення неповнолітніх в злочинну або іншу антигромадську діяльність Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
4. Внесення до планів спільних дій з районною службою у справах дітей та відділом кримінальної поліції у справах дітей заходів щодо запобігання та профілактики злочинів, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед неповнолітніх Вересень 2016 року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
5. Здійснення аналізу кількості неповнолітніх, які перебувають на профілактичному чи диспансерному обліку в медичних установах району за вживання алкогольних, психотропних та наркотичних речовин Щоквартально Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
6. Ведення баз даних учнів школи, які скоїли злочини чи правопорушення Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
7. Ведення баз даних неповнолітніх, які залишилися без батьківського піклування, з метою своєчасного виявлення загрози їх життю та здоров’ю внаслідок протиправних дій дорослих Постійно Практичний психолог Дарічєва І.С.
8. Здійснення аналізу кількості злочинів та причин їх вчинення учнями школи, які перебувають на обліках в службі у справах дітей та відділі кримінальної поліції у справах дітей Щоквартально Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
9. Забезпечення своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, ведення їх обліку, здійснення систематичної перевірки умов утримання та виховання в них неповнолітніх, надання таким сім'ям адресної допомоги Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
10. Проведення семінарів для педагогічних працівників, які організують роботу з питань профілактики злочинності, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед неповнолітніх Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю. районна служба у справах дітей, районний відділ кримінальної поліції у справах дітей
11. Організація профілактичних заходів, спрямованих на виховання міжнаціональної поваги й нетерпимого ставлення до проявів расизму та ксенофобії Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
12. Забезпечення своєчасного виявлення та взяття на облік учнів, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах чи які бродяжать, жебракують Упродовж навчального року Класні керівники
13. Здійснення соціально-педагогічного патронажу дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах Упродовж навчального року Практичний психолог Дарічєва І.С.
14. Розроблення рекомендацій для батьків щодо профілактики та запобігання правопорушень, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед підлітків Січень 2017 року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
15. Організація та проведення спільно з районною службою у справах дітей та відділом кримінальної поліції у справах дітей профілактичних рейдів «Урок» Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
16. Організація інформаційно-пропагандистських та тематичних акцій, конкурсів, виховних заходів з питань профілактики правопорушень серед школярів, запобігання вживанню неповнолітніми спиртних напоїв, наркотичних та психотропних речовин Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
17. Залучення дітей девіантної поведінки, дітей, які вживають алкогольні, наркотичні чи психотропні речовини, до участі у виховних заходах різних рівнів Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
18. Забезпечення висвітлення на сайті школи заходів для дітей та батьків з питань пропаганди здорового способу життя, правової освіти, запобігання негативним проявам серед неповнолітніх Постійно Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
19. Забезпечення розміщення на сайті школи інформації про негативні наслідки впливу алкоголю та наркотиків на дитячий організм Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
20. Залучення органів учнівського самоврядування до підготовки та проведення лекцій, конференцій, семінарів, «круглих столів» з питань протидії злочинним проявам, злочинам, що пов’язані із торгівлею людьми, та злочинам проти суспільної моралі Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
21. Використання в роботі відеофільмів, фотоматеріалів для підвищення ефективності профілактичної роботи у сфері протидії злочинності та негативним проявам в учнівському середовищі Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
22. Організація відвідування дітьми музеїв та художніх виставок, що ознайомлюють з історичною спадщиною України Упродовж навчального року Заступник директора з НВР Набокова А.Ю.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.