Заходи
з національно-патріотичного виховання
дітей та молоді

Національно-патріотичне виховання


Вчителю про національно-патріотичне виховання дітей та молоді: рекомендаційний список літератури
Віртуальний бібліографічний огляд літератури для батьків з патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї "Читаємо про Україну разом з дітьми"

Відзначення Дня пам'яті полеглих під Крутами

/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/IMG_20171012_143439.jpg
І згадую чомусь я мимоволі
Великих лицарів своїх;
Лежать вони покинутими в поліІ без хрестів могили їх.

29 січня 2019 року з нагоди відзначення Дня пам'яті полеглих під Крутами для учнів 1-11 класів була проведена історична година «Під Крутами пішли в безсмертя».

Відзначення Дня Соборності України

/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_День Соборності5.jpg
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня 2019 року в школі проведена Єдина виховна година «Соборна Україна одна на всіх, як оберіг».

Відзначення Дня захисника України

/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_виховна година до Дня захисника України.jpg
Україна! Країна краси і радості, смутку і печалі, традицій і обрядовості, гучної української пісні, швидкого танцю, чарівної природи, а головне – добрих, щирих, гостинних людей. Так склалося історично, що 14 жовтня в Україні відзначається День Українського козацтва, День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці.

Напередодні святкування Дня захисника України в закладі освіти було проведено низка заходів.
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_вікторина Козацькому роду нема переводу.jpg /Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_День Захисника України.jpg
Вікторина "Козацькому роду нема переводу"Відкритий мікрофон "А ну, який з тебе козак"
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_круглий стіл Всі ми діти козацького краю.jpg /Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_зустріч з викладачем Національної академії Нац.гвардії УКраїни.jpg
Круглий стіл "Всі ми діти козацького краю"Зустріч з викладачем Національної академії Національної гвардії України
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018-виставка військової техніки.jpg /Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018-виставка військової техніки1.jpg
Відвідування виставки військової технікиВідвідування виставки військової техніки
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_День відкритих дверей нацгвардія1.JPG /Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018_День відкритих дверей нацгвардія.JPG
Відвідування Дня відкритих дверей Національної академії Національної гвардії УкраїниВідвідування Дня відкритих дверей Національної академії Національної гвардії України

Відзначення Дня Державного Прапора України

/Files/images/dlya_novin/День Прапора.jpg
Щороку 23 серпня в Україні відзначається День Прапора – свято, встановлене на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
Педагогічний колектив Харківської загальноосвітньої школи №71 взяв участь в урочистостях на честь Державного Прапора України.
Нехай прапор України піднімається над мирним небом, а його колір зігріває наші серця.

Відзначення Дня Конституції України/Files/photogallery/9138/День вишиванки-1.jpg
День Конституції України— це державне свято, яке святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України в 1996 році.
З метою гідного відзначення 22-ої річниці Конституції України у 2018 році у закладі освіти упродовж травня - червня проведено інформаційно-просвітницькі та виховні заходи для школярів з питань формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України.
Учні початкової школи взяли активну участь у розважально-ігровій програмі «Діти – квіти України». Усні журнали та години спілкування проведено в 5-х, 8-х класах з теми «Овіяні славою Герб наш і Прапор». Цікаво й пізнавально пройшла вікторина «Патріот своєї Батьківщини» в 6-7 класах, а 9 клас провів екскурсію-презентацію «Сторінками Конституції України», учні 11 класу переглянули відеофільм «З історії Конституції України».
Безумовно, такі заходи формують у школярів стійкі громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини та гордість за приналежність до неї.

Відвідування музею Національної гвардії України

/Files/images/tabr/2018_музей Нац гвардії4.jpg
14 червня 2018 року вихованці дитячого табору відпочинку з денним перебування "Веселка" на базі школи відвідали музей Національної академії Національної гвардії України.
/Files/images/tabr/2018_музей Нац гвардії1.jpg /Files/images/tabr/2018_музей Нац гвардії2.jpg
/Files/images/tabr/2018_музей Нац гвардії6.jpg /Files/images/tabr/2018_музей Нац гвардії7.jpg

Відзначення Дня пам'яті та примирення
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018 День Перемоги3.jpg
Упродовж Тижня в закладі освіти були проведені такі заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:
- тематичні виховні години для учнів 1-11 класів "Пам'ятаємо минуле заради майбутнього";
- єдиний тематичний урок пам'яті «Цих днів не змовкне слава», під час якого була проведена акція "Запали свічу пам'яті";
- виставка малюнків "Ми за мир";
- робота учня 10-А класу Бондаренко Максима «Україна у вирі Другої світової війни» під керівництвом учителя історії Терентьєвої С.С. взяла участь в обласній військово-патріотичній історико-краєзнавчій акції «Слобожанські дзвони перемоги»;
- учні 6-А зустрілися з головою первинної організації ветеранів-освітян Індустріального району Башиловою Л.Ф., яка розповіла про важкі роки Другої світової війни;
- захід «Чистий обеліск» із підтримання в належному стані пам’ятника загиблим воїнам поряд із БК «ХАРП»
- акції «Напиши листа ветерану» та «Доброго ранку, ветеран!» - привітання святковими листівками людей похилого віку мікрорайону школи.
/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/2018 День Перемоги2.jpg


/Files/images/Шк_жизнь/svyata/image-0-02-05-8e734a60a635d7cdd104fa99770dffe834896defa195391c770a90fda0f651b2-V.jpg


Участь у мітингу-реквієм на території Меморіального комплексу
"Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова
1941-1943 років"

/Files/images/memoral/2018_памятник Жертвам Голокосту1.jpg
4 травня 2018 року учні 5-А класу взяли участь у мітингу-реквієм, присвяченому
73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відбувся на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років».

.

Відзначення Дня Чорнобильської трагедії

/Files/images/dlya_novin/2018_година Чорнобиль1.jpg
26 квітня 2018 року в рамках відзначенняДня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у школі були проведені тематичні виховні години «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна» для учнів 1-11 класів.
25 квітня 2018 року напередодні відзначенняДня Чорнобильської трагедії учні школи взяли участь у мітингу-реквієм та урочистому покладанні квітів біля пам'ятника загиблим учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у парку "Зелений гай".
/Files/images/dlya_novin/2018_мітинг Чорнобиль2.jpg

Відзначення Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів

/Files/images/Шк_жизнь/nats-patrotichne_vihovannya/2018 Крути.jpg
11 квітня 2018 року для учнів 1-11 класів був проведений урок пам'яті "Жертви нацизму" в рамках відзначення Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів.

Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні

/Files/images/Шк_жизнь/nats-patrotichne_vihovannya/2018_Небесна сотня.jpg
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь.Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.
З нагоди цієї дати для учнів школи була проведена Єдина виховна година «На варті наших душ – Небесна Сотня», приурочена вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Відзначення 100-річчя бою під Крутами

/Files/images/Шк_жизнь/nats-patrotichne_vihovannya/2018 Крути 2.jpg
На Аскольдовій могилі
Поховали їх -
Тридцять мучнів українців,
славних, молодих...
29 січня - День пам'яті полеглих у бою під Крутами. Ця подія – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія.
В школі упродовж тижня були проведені виховні години "Тут кувалась наша воля" з нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами.
Вічна слава героям, котрі полягли у нерівному бою під станцією Крути! Хоч бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, але для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України...

.

Відзначення Дня Соборності України

/Files/images/Шк_жизнь/svyata/2018_День Соборності3.jpg
22 січня 2018 року з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів в школі було проведено ряд заходів до Дня Соборності України, а саме: загальношкільну лінійку «СоборнаУкраїна: від ідеї до життя», тематичні виховні години «Соборна мати – Україна одна на всіх, як оберіг», відеолекторій, виставка літератури в шкільній бібліотеці «Україна - Єдина країна».
День Соборності, свято об'єднання українських земель в єдину самостійну державу. Це свято нагадує нам, що немає окремої Східної і Західної України, а є єдина держава і ми - єдиний народ!
Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. День соборності у нашій школі – яскраве свідчення розвитку креативності школярів у контексті національно–патріотичного виховання. А сучасна молодь – це наше майбутнє. Хай же майбутнє буде щасливим!
/Files/images/Шк_жизнь/svyata/2018_День Соборності.jpg /Files/images/Шк_жизнь/svyata/2018_День Соборності4.jpg
/Files/photogallery/8382/22 січня-Соборність.JPG /Files/images/Шк_жизнь/svyata/2018_День Соборності9.jpg

.

Відзначення Дня Гідності та Свободи

/Files/images/Шк_жизнь/svyata/image-0-02-05-3d4fdc3c0cc49db5e0dd116c25e134544e8766501f3fa4db6471d5a92498ff6a-V.jpg
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
У цей день в школі пройшли класні виховні години «Україна гідна Свободи» щодо відзначення та вшанування подій 2013-2014 років, що відбулись в нашій країні.
Також учні нашого закладу освіти приєднались до районного флешмобу «#Гідністьтасвобода» у соціальних мережах.
/Files/images/Шк_жизнь/svyata/image-0-02-05-744f6e6b980bd942ea3c2ddbde8a153d0bebe22e5f307d811ccc0c517b38e5a7-V.jpg /Files/images/Шк_жизнь/svyata/IMG_20171121_083337.jpg
/Files/images/Шк_жизнь/svyata/IMG_20171121_084321.jpg /Files/images/Шк_жизнь/svyata/IMG_20171121_083910.jpg

Вшанування пам'яті жертв голодоморів

/Files/images/tijdn/image-0-02-05-60574452930f07a1958000d8bdf22891d916acd3fbd2206300a4c9239022989b-V.jpg
З 20 листопада по 24 листопада 2017 року в школі був проведений Тиждень Пам'яті жертв голодоморів.
У класах пройшли наступні тематичні уроки пам'яті:
- бесіда "Були колись страшні часи" (1-4 класи);
- година спілкування "Жнива скорботи" (5-А, 6-А, 7А класи);
- круглий стіл "Упокорення голодом" (8-А);- віртуальна подорож "Голодомор на Харківщині" (9-10 класи);
- година спілкування "І запалили свічки пам'яті та скорботи" (11-А клас).
Упродовж Тижня в шкільній бібліотеці працювала тематична виставка літератури "Забувати забороняється!".
Також 24 листопада учні закладу освіти взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання.
/Files/images/tijdn/image-0-02-05-36ac7989e2db4639289fb2216fa01a8255c427cb49601dd14e7d449607641e51-V.jpg /Files/images/tijdn/image-0-02-05-80ea56045448facdcdf401e73ed12c410252e46dce76b2fae6ec601f28d98c49-V.jpg
/Files/images/tijdn/IMG_20171124_085610.jpg Книги про Голодомор

Екскурсія до музею Національної гвардії України

/Files/images/tabr/IMG_9560.JPG
9 червня 2017 року вихованці загону "Вітрильник" дитячого табору відпочинку з денним перебуванням "Веселка" на базі школи здійснили екскурсію до Музею Національної академії Національної гвардії України. Діти з зацікавленістю познайомились з участю навчального закладу в оборонних боях за рідне місто. На стендах були представлені цікаві матеріали про участь в боях за місто Харків бійців та командирів 17-ї бригади внутрішніх військ під командуванням викладача тактики училища полковника Танкопія І.О. Один із фрагментів цього бою відображено на діарамі музею. Національна Академія оберігає пам'ять героїв-гвардійців та випускників Академії, які загинули під час виконання свого боргу в зоні проведення АТО. Так, у музеї встановлено стенд героям, зберігаються деякі особисті речі загиблих, є зразки озброєння і навіть український прапор з побажаннями сослуживців на ньому.
/Files/images/tabr/IMG_9570.JPG /Files/images/tabr/IMG_9584.JPG

Районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів
біля військових поховань на вулиці Луї Пастера

06.05.2016 відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Мітинг відбувся за участю голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І., заступника голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканової О. Г., начальника Управління освіти Збицької О. Л., депутатів Харківської міської ради, ветеранів Другої Світової війни, представників підприємств, працівників Управління освіти та навчальних закладів району, керівників навчальних закладів, учнів та вчителів ЗНЗ, вихованців та працівників ДНЗ, мешканців району. На початку травня відбувся районний конкурс літературно-музичних композицій «Нам заповідана мужність», у якому наша школа посіла ІІІ місце і була запрошена для участі у мітингу-реквіємі біля пам’ятника загиблим воїнам. Також на цьому урочистому заході пролунали зворушливі пісні про події війни, вірші про той нелегкий час. Виконаний вальс торкнув серця всіх присутніх. Відбулося урочисте нагородження переможців. Червоні маки біля сердець присутніх засвідчили нашу щиру повагу до полеглих воїнів.

/Files/images/lara/IMG_5035.jpg /Files/images/lara/IMG_5037.jpg

/Files/images/lara/IMG_5039.jpg /Files/images/lara/IMG_5040.jpg

День Пам’яті та примирення у школі

5 травня у школі відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. У школі пройшла єдина тематична година, протягом якої учні вшанували пам'ять тих, хто захищав нашу Батьківщину у той нелегкий час. В актовій залі школи учні 5-7 класів переглянули міні-виставу, яку наша школа представляла у районному конкурсі літературно-музичних композицій «Нам заповідана мужність». Хвилиною мовчання присутні засвідчили свою шану загиблим.

/Files/images/lara/IMG_8571.JPG /Files/images/lara/DSCN7572.jpg

/Files/images/lara/DSCN7579.jpg /Files/images/lara/DSCN7559.jpg

/Files/images/lara/DSCN7557.jpg /Files/images/lara/DSCN7562.jpg

Mітинг-реквієм, присвячений 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

05.05.2016 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні почесний Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський, заступник начальника адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Збицька О.Л., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій та учні 9-А классу нашої школи. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.

/Files/images/lara/IMG_5000.jpg /Files/images/lara/IMG_5004.jpg

/Files/images/lara/IMG_5011.jpg

Лінійка Пам’яті, флешмоб «Українці у Другій Світовій війні. Життя та долі», акції «Футболка надії. Діти Харкова – захисникам України», «Свіча пам’яті», «Стрічка Миру»

05.05.2016 на базі ПДЮТ «ІСТОК» була проведена районналінійка Пам’яті,яка об’єднала низку заходів та акцій, присвячених Дню пам’яті та примирення та 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.
До заходу учнями нашої школи були надані фото родичів, яких торкнулося воєнне лихоліття. Із наданих фотокарток ними було створене фотопанно «Українці у Другій Світовій війні. Життя та долі»,прикрашене маками як символами нашої незгасної пам’яті про здобуту Перемогу.
Також узяли участь у районнійакції «Запали свічу Пам’яті»,присвячену Дню Пам’яті та примирення. Наші шестикласники, запаливши свічу Пам’яті, як і всі учні Індустріального району, принесли її до школи як символ вічної вдячності, пам’яті та скорботи за загиблими у Другій Світовій війні, як заклик берегти і сьогодні мир в Україні.
Учні школи приєдналися до міськоїакції «Футболка надії. Діти Харкова – захисникам України»,яка проводилася за ініціативою Харківської міської організації учнівського самоврядування. Нами було надано футболку із малюнком-побажанням, яку продемонстрував учень 9-А класу Журавльов Д., яка буде передана через волонтерів нашим солдатам, які знаходяться у зоні АТО.
За ініціативою Харківської міської організації учнівського самоврядування другий рік поспіль проводиться акція «Стрічка миру»,присвячена Дню Пам’яті та примирення. Яскраві стрічки усіх навчальних закладів району уособлюють бажання дітей жити в мирі та злагоді. Районний девіз поєднує в собі прагнення усіх школярів:
Злітає вгору стрічка миру,
Єдине гасло у серцях луна:
Тримаймось разом,
ми велика сила!
Не забуваймо: Україна в нас одна!!!
Напередодні серед навчальних закладів району був проведенийконкурс поробок довільної техніки з виготовлення квітки пам’яті «Полум’я маків не згасає».На майданчику перед будівлею ПДЮТ «ІСТОК» було оформленовиставку робіт,яку змогли подивитися всі присутні. Серед них був і наш кошик із маками.
Наприкінці лінійки був проведенийфлешмоб «Ми за мир».В канун 71-ї річниці Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні учні загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району запустили у небо71 повітряну кулькуяк символ вічної пам’яті про ті жахливі часи. Нехай над нами завжди буде мирне небо, яке оберігатимуть наші захисники!

/Files/images/lara/05.05.2016 1 Істок.jpg /Files/images/lara/05.05.2016 4 Істок.jpg

/Files/images/lara/05.05.2016 5 Істок.jpg /Files/images/lara/05.05.2016 3 Істок.jpg

/Files/images/lara/IMG_5020.jpg /Files/images/lara/IMG_5031.jpg

/Files/images/lara/05.05.2016 2 Істок.jpg /Files/images/lara/05.05.2016 Істок.jpg

145 Років від дня народження Лесі Українки

25.02.2016
/Files/photogallery/9097/DSCN7126.JPG
Літературна екскурсія
"Славетна дочка українського народу"

25 лютого виповнилося 145 років від дня народження славетної дочки українського народу Лесі Українки.
Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка гостинно розкрила свої двері для наших школярів. Для учнів 8-10 класів було проведено літературну екскурсію, присвячену ювілею видатної української письменниці.
Наша літературна екскурсія почалася у відділі "Україніка", де школярі дізналися цікаві факти з життя Лесі Українки, між іншим про те, що вона жила деякий час у нашому місті в домі свого дядька, відомого харківського лікаря Олександра Петровича Драгоманова.
Відділ літератури іноземними мовами підготував для наших учнів презентацію та книжкову викладку про визначний внесок в розвиток світової культури, який зробила Леся Українка своїми перекладами творів видатних письменників світу українською мовою.
Леся Українка відома не тільки як талановита письменниця, вона була не менш талановитим перекладачем. Окрім рідної української, вона вільно володіла багатьма європейськими та слов'янськими мовами: німецькою, французькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, знала латинську та давньогрецьку, вільно читала твори чеських і словацьких письменників.
В свою чергу Леся Українка привертала увагу багатьох письменників і дослідників різних літератур, її твори перекладалися і перекладаються майже у всіх країнах світу, зокрема Чехії, Англії, Німеччині, Франції, Канаді, США, Бразилії, Грузії, Росії, Білорусії та ін.
Фотогалерея
Публікація Відділу літератури іноземними мовами ХДНБК у мережі Фейсбук

/Files/photogallery/8382/DSCN7131.JPG
КНИЖКОВА ВИСТАВКА-ПОРТРЕТ
ДО 145-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ЛЕСІ УКРАЇНКИ


У шкільній бібліотетці розгорнуто виставку-портрет до ювілею видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадського діяча.
Виставка розповідає про життєвий та творчий шлях цієї видатної людини, життя якої стало прикладом для багатьох поколінь українців. На ній представлено біографічні матеріали та літературні твори Лесі Українки.

.


День Героїв Небесної Сотні

/Files/photogallery/9092/Небесна сотня.jpg Щоб вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні, 19 лютого учні та вчителі нашої школи зібралися на лінійку-реквієм "У нашій пам'яті вони назавжди залишились". Зібралися, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Лінійка розпочалася з урочистого виконання Державного гімну України. У виконанні учнів 6-11 класів пролунали вірші та пісні, які не залишили байдужою жодної душі.
Присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які полягли у боротьбі за вільну, демократичну, чесну Україну, хвилиною мовчання.
У бібліотеці розгорнуто виставку-реквієм "А Сотню вже зустріли небеса..."

Фотозвіт


Міжнародний день рідної мови

/Files/photogallery/9091/Go9.JPG .


До Міжнародного дня рідної мови у школі пройшла низка заходів, у числі яких творча зустріч учнів 8-10 класів з харківською поетесою Тетяною Гончаровою, яка відбулася у приміщенні бібліотеки-філії №28 для дітей.
На добру згадку про зустріч поетеса подарувала нашій бібліотеці свою книгу віршів, у якій йдеться про одвічні людські цінності - любов, дружбу, закоханість у людей і природу рідного краю.

.

.

/Files/photogallery/9095/DSC02270.JPG
Для учнів початкової школи відбулось свято рідної мови «Україну знаємо, любимо, шануємо». Цікавий флеш-моб "Україна - це ми!" пройшов серед учнів 1-х класів.
У 11-А класі відбувся диспут «Чи досить нам, українцям, однієї мови для спілкування у своїй державі?».
Бліц-турнір «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть» був проведений у 10-А класі.
Прес-центр учнівського самоврядування "Шкільна рада" взяв участь у районному конкурсі електронних газет «До рідного слова торкаюсь душею»

Фотогалерея. Зустріч з поетесою Тетяною Гончаровою

Фотогалерея. Заходи до Міжнародного дня рідної мови


День ушанування учасників бойових дій на території інших держав

/Files/images/afganistan/4-А.JPG 12 лютого 2016 року у навчальному закладі відзначали День ушанування учасників бойових дій на території інших держав, протягом якого відбулися наступні заходи:

- Єдина тематична година «Пам’ять без кордонів” для учнів 1-11 класів;
- Хвилина пам’яті з історії війни в Демократичній Республіці Афганістан «Афганістан болить у моїй душі», що провела учитель фізики Новикова О.І., брат якої загинув під час виконання інтернаціонального обов’язку (для учнів 11-А класу);
- Демонстрація документального фільму «Сучасна зброя» для учнів 8-9 класів;
- Міні-диктанти «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять” на уроках української мови;
- Книжкова виставка «Не витравити з серця біль Афгану» у шкільній бібліотеці.

Майстер-клас із національно-патріотичного виховання

/Files/images/Творчі роботи учнів/Лілія вже впоралася із завданням!.jpg
У лютому розпочато серію майстер-класів із національно- патріотичного виховання на базі ПДЮТ «ІСТОК». Усі ЗНЗ нашого району візьмуть участь у цьому проекті. Кожен заклад навчить присутніх чогось новенького і цікавого.
10 лютого 2016 року пройшов майстер-клас із виготовлення янголяток, який проводила ХЗОШ №70. Від кожної школи були запрошені по 2 представники - лідери учнівського самоврядування. Діти отримали надзвичайне задоволення від роботи. Після цього заходу вони мають поділитися досвідом із учнями своєї школи.

.


/Files/photogallery/9049/День Соборності.JPG День Соборності України

22 січня 2016 року на відзначення Дня Соборності України були проведені заходи:
- єдина виховна година "Моя Україна - єдина країна" у 1-11 класах;
- бесіда "Рідний край, де ми живем, Україною зовем" у 1-3 класах;
- флешмоб "Ой, там збиралися під прапори" у 4-А класі;
- вікторина "Історія української державності" у 5-8 класах;
- година спілкування "Славетні імена України" у 9-11 класах;
- виставка-конкурс учнівських малюнків "Ми живемо в Україні" серед учнів 1-11 класів.

Детальніше


/Files/images/samovryaduvannya/559643d691b93-11214255-387203284817292-3225307148025476561-n.jpg Збираємо пластикові кришечки
на протези для воїнів

У січні в навчальному закладі продовжується Всеукраїнська акція зі збору пластикових кришечок для подальшої переробки на протези для воїнів. Кришки з-під пластикових пляшок збираються у спеціальну скриньку, що розташована у вестибюлі школи.
На один якісний індивідуальний протез потрібно 80 тисяч кришок. Збираючи і здаючи пластикові кришечки на переробку для повторного використання, ви робите подвійну добру справу. По-перше, зменшуєте обсяг отруйного сміття, яке століттями розкладається в рідній землі. По-друге, допомагаєте мужнім воїнам, які за цю землю постраждали, повернутися до повноцінного життя.

/Files/photogallery/8390/Ми різні-ми разом.jpg

Конкурс фоторобіт
«Ми різні – ми разом»

25.12.2015. В рамках міського фестивалю «Діалог національних культур» (проект «Моя національність – людина») був проведений районний конкурс фоторобіт «Ми різні – ми разом», присвячений Міжнародному дню толерантності.
Фоторобота Хапіліна Валерія та Кольги Юлії, учнів 11-А класу, посіла ІІ місце.

/Files/photogallery/9066/DSCN6702.jpg 6 грудня – День Збройних Сил України

Напередодні Дня Збройних Сил України, 3 та 4 грудня, у школі пройшли наступні заходи:
- у 1-11-х класах було проведено Єдину тематичну годину «Герої України на захисті Вітчизни»;
- учні 6-7 класів взяли участь у районному заході – огляді строю та пісні;
- учні 10-11 класів зустрілися із представниками Харківського університету повітряних сил;
- для учнів 8-9 класів проведено вікторину "Патріот"
- віртуальна екскурсія «Воїни світла»: історія героїчної боротьби за незалежність України в художніх творах;
- у бібліотеці працювала виставка літератури «Служити буду Україні»

/Files/images/samovryaduvannya/IMG_7467.JPG Огляд-конкурс строю та пісні
до Дня Збройних Сил України

4 грудня 2015 року на базі ХЗОШ № 113 під патронатом адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, депутатів Харківської міської та обласної рад пройшов огляд-конкурс строю та пісні. У заході, який проходив напередодні Дня Збройних Сил України, узяли участь учні 6-А та 7-А класів нашої школи.
Мета проведеного заходу: відродження традицій проведення військово-патріотичних змагань, виховання дисциплінованості, організованості, взаємоповаги, підняття престижу військової служби.
Учні із задоволенням готувалися до цього заходу, і саме це сприяло прекрасному виступу на огляді-конкурсі. Вони продемонстрували добрі навички стройового кроку і узгодженості при виконанні стройових прийомів. Окреме «дякуємо» говоримо командиру загону Карповій Христині. Сподіваємося на те, що конкурс-огляд стане доброю традицією в нашому районі.


/Files/photogallery/8382/Голгофа.JPG

День пам'яті жертв голодоморів

27.11.2015 у зв'язку з роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні у школі пройшли урочисті заходи:
- Уроки пам'яті,
- виступ-реквієм для учнів початкової школи "Пам'ятати, щоб не повторити, щоб не знати тих років жахіть",
- перегляд художніх та документальних фільмів "Голод", "Жнива розпачу", "Правда про ті роки"
У шкільній бібліотеці упродовж тижня діяла книжкова виставка "Голгофа голодної смерті"

.


/Files/images/tijdn/IMG_9297.JPG День гідності та свободи

19.11.2015 В рамках Дня гідності та свободи була проведена єдина тематична година, заходи, присвячені цій події.
У 10-11 класах відбулась інтерактивна бесіда «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ». Учні 9-А класу відзначили цей день уроком гідності «Криниця національної гідності».
У 7-А класі пройшла година спілкування «У нас єдина держава і ми єдиний народ», у 8-А - відкритий мікрофон «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту народу».
У шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку «Україна – територія гідності та свободи». Також у школі була оформлена виставка учнівських малюнків і міні-плакатів «Ми хочемо миру у нашій країні», у якій взяли участь учні 1-11 класів.

Детальніше


/Files/photogallery/12/DSCN6126.jpg
Віртуальна подорож у світ української вишивки

23.10.2015 учениця 11-А класу Вікторія Черкашина підготувала і провела для учнів 5-7 класів віртуальну подорож у світ української вишивки.
Діти дізналися про значення узорів і кольорів традиційної української народної вишивки, про особливості вишивки нашого регіону. На закінчення зустрічі Вікторія відповіла на численні запитання учасників заходу.

.


Виставка книг

«Будь патріотом!
Читай українською!»

З 21.10.2015 для учнів 3-5 класів у бібліотеці працює постійна книжкова виставка-заклик «Будь патріотом! Читай українською!»
На виставці редставлені українські народні казки, книги українських авторів, пригодницькі твори українською мовою.
Біля книжкової виставки члени бібліотечного активу проводять рекомендаційні бесіди з учнями початкових класів.

.

.


/Files/photogallery/8416/DSCN6037.jpg
Виставка-конкурс дитячої творчості
«Мальовнича Україна»

З 19 по 23 жовтня проходила виставка-конкурс дитячої творчості «Мальовнича Україна», в якій взяли участь учні 1-9 класів.
І місце у конкурсі посіла учениця 9-А класу Компанєєць Олена.
ІІ місце - Турчин Д (2-А), Бурко А. (6-А)
ІІІ місце - Короткий Г. (1-Б)
Приз глядацьких симпатій: Устинович К., Жовтоног Н. (1-Б)

.


/Files/photogallery/9011/DSCN5992.JPG Інформаційний мікс «Українське відродження».
Літературна екскурсія "Воїни світла"

16.10.2015 для учнів 10 класу було проведено інформаційний мікс «Українське відродження». Вони відвідали відділ «Україніка» Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка, де познайомилися з виставкою "Українські лицарі духу" до Дня українського козацтва, прослухали цікаву лекцію, з якої дізналися деякі маловідомі факти про життя і побут козаків, про народний досвід виховання з малих козачат справжніх лицарів духу.
У відділі іноземної літератури ХДНБК для наших учнів було організовано літературну екскурсію "Воїни світла". Електронна презентація, підготовлена нашими учнями, та виставка книг з фонду ХДНБК познайомили школярів з історією героїчної боротьби за незалежність у художніх творах.

Фотогалерея


/Files/photogallery/8850/DSCN5947.JPG
Благодійні акції

З 13 по 20 жовтня учні 1-11 класів брали участь у Благодійній акції «Подаруй оберіг захиснику Вітчизни».
З 6 по 23 жовтня також проводилась благодійна акція «Бібліотечка для захисників Вітчизни». Зібрано 10 книг, вони передані волонтерам.
Учениця 11-А класу Наргіза Мірбакаєва взяла участь у благодійній програмі підтримки дітей, які втратили батьків під час війни на Сході України, «Сонячні листи»

/Files/photogallery/9005/DSCN5729.jpg
Свято «Козацькому роду нема переводу»

13.10.2015 до Дня українського козацтва та Дня захисника України для учнів 1-4 класів проведено свято «Козацькому роду нема переводу»
Свято було пдготовлено і проведено для учнів 1-4 класів членами учнівського самоврядування та учасниками шкільного театру.
Діти дізналися про історію виникнення свята, згадали славні подвиги козаків, взяли участь у козацьких розвагах.
Фотозвіт
У шкільній бібліотеці організовано відкритий перегляд літератури «Козацька слава», який було присвячено Дню українського козацтва.
До Дня захисника України та річниці утворення УПА для учнів 7-11 класів підготовлений віртуальний урок історичної правди «Герої України на захисті Вітчизни»

/Files/images/memoral/bAFpL8elZJU 1.jpg Конференція «З відданістю Україні в серці»

До Дня захисника України На базі ХСШ №119 відбулася конференція «З відданістю Україні в серці» з ініціативи адміністрації Орджонікідзевського району ХМР під патронатом міського голови Г.А.Кернеса. Метою заходу було вшанування мужності, героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звичаїв українського народу.
На конференцію завітали почесні гості: Вельможна Ольга Іванівна - голова адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради; Нехорошков Роман Борисович - депутат Харківської міської ради; Дудука Сергій Васильович - громадський діяч, головний лікар 5-й стоматологічної поліклініки; Великанова Олена Геннадіївна - заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради; Збицька Олена Леонідівна - начальник управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради; Чернов Вадим Геннадійович, підполковник, старший викладач кафедри повітряної навігації Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба, учасник бойових дій; Попович Володимир Васильович - генерал-майор, миротворець місії ООН, голова асоціації миротворців України; Самойлов Сергій Анатолійович - голова обласної організації миротворців ООН; Дорошенко Олександр - учасник бойових дій в республіці Косово; Зюгін Олексій Сергійович - заступник командира батальйону «Рогань», майор повітряних сил України; Мельник Борис Миколайович - ветеран Збройних сил України, службовець Орджонікідзевського військкомату, полковник; Акименко Володимир Миколайович, полковник запасу, ветеран військової служби України; курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ; Алесанро Нанні і Петро Баб'як - представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ; Гонтар Ольга Леонтіївна - учасник Другої світової війни.
Напередодні свята у навчальних закладах району були організовані та проведені виховні заходи, спрямовані на формування патріотизму підростаючого покоління, вшанування самовідданості захисників України, популяризацію серед української молоді військової справи та здорового способу життя.
Учасники районної гри «Патріот» взяли участь у конкурсі «Розбирання та збирання автомата», курсанти Харківського університету внутрішніх справ продемонстрували прийоми самооборони і рукопашного бою, вихованці гуртка ХСШ №119 запропонували увазі глядачів показові виступи з ушу. Надзвичайно цікаво було спостерігати і за козацькими боями.
Учні району підтримали акції: «Напиши листа воїну АТО», «Подаруй оберіг солдату». Серед учнів середніх і старших класів відбувся конкурс стіннівок «Героям слава!».
Матеріали проведення волонтерських проектів «Волонтер - мирний воїн», виставка яких організована в актовій залі школи №119. Наприкінці заходу обереги і листи були урочисто передані представникам ветеранів військової служби України.
На початку жовтня оголошено акцію «З відданістю Україні в серці». Учні писали побажання захисникам України на жовто-блакитних сердечках, прикріплювали на велике панно. Ми впевнені, що разом із отриманими оберегами та побажаннями на жовто-блакитних сердечках захисники нашої Вітчизни, перебуваючи на лінії фронту, відчують нашу повагу, любов та підтримку.


/Files/photogallery/12/DSCN5464.jpg


«Слобожанська муза»

08.10.2015 учні школи взяли участь у районному етапі конкурсу «Слобожанська муза».
За підсумками конкурсу, учениця 9-А класу Качанова Анастасія посіла І місце у старшій віковій групі, учениця 5-А класу Оноприєнко Ассія – ІІІ місце у середній віковій групі. Семенченко Орина, 2-А клас – учасниця конкурсу.
Перший, відбірковий етап конкурсу "Слобожанська муза" пройшов у школі 29.09.2015.

.


/Files/photogallery/8416/DSCN6024.jpg Конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці»

Конкурс проводився у жовтні 2015 року в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Його учасниками були учні 5-11 класів.
За підсумками конкурсу
І місце посіла Я.Гамілова (5-А клас).
ІІ місце -Тетяна Гавшина (9-А клас), Анастасія Таранова (10-А клас)
ІІІ місце - Катерина Яковлева (10-А клас), Іван Шувалов (6-А клас)
Вірші переможців та лауреатів конкурсу увійшли до шкільного альманаху "З Україною в серці".

/Files/photogallery/12/DSCN5559.JPG Літературна гра "Сторінками улюблених українських книг"

7 жовтня проведено літературну гру за творами українських письменників «Сторінками улюблених українських книг», яка супроводжувалася мультимедійною презентацією.
Учасниками літературної гри стали учні 5-А класу. Вони відповідали на складні запитання мультимедійної вікторини, розповідали про свої улюблені книги та літературних героїв та знайомилися з ще не прочитаними книгами українських письменників з фонду шкільної бібліотеки.
.

/Files/photogallery/8382/DSCN5468.jpg
Віртуальна виставка-роздум «Будьте реалістами – вимагайте неможливого»
відкрилася 2 жовтня на сайті навчального закладу до 25-ї річниці Революції на граніті. Матеріали цієї виставки з 2 по 17 жовтня також експонувалися у читальній залі бібліотеки.
З 2 по 23 жовтня діяла книжкова виставка «Ми - громадяни України».

/Files/photogallery/8382/DSCN5471-1.jpg/Files/photogallery/8978/DSCN5446.jpg Літературна година "Бо я - українець!"

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні 10 класу зустрілися з харківським поетом В'ячеславом Романовським, який виявляє активну громадянську і патріотичну позицію.
В'ячеслав Романовський - автор 18 поетичних книжок, лауреат муніципальної премії ім.О.Олеся (2002), член Національної спілки письменників України.
В'ячеслав Євгенович розповідав учням про свій творчий шлях, про українську літературу та її видатних поетів, читав свої вірші.
На згадку про зустріч, яка відбулася у приміщенні бібліотеки-філії №28 для дітей, В'ячеслав Євгенович подарував нашій шкільній бібліотеці свою книгу лірики "А я повім тобі..." з авторським автографом.
Фотозвіт

/Files/photogallery/8382/Мова-DSCN6244.JPG Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України»

У жовтні 2015 року бібліотека ХЗОШ № 71 брала участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».
Місячник проводився з метою сприяння втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015року № 641, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.
Детальіше про заходи

/Files/photogallery/8953/DSCN4511.jpg Відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

2 вересня 2015 року з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни у школі були проведені такі заходи:
- тематичні години у 1-10 класах «Солдати безсмертя», «Жінка. Війна. Перемога», «Пісні воєнних років», «На полях великих битв»;
- у 1-6 класах – конкурс малюнків «Війна очима дітей»;
- у 7-10 класах конкурс плакатів «Ми проти війни»;
- конкурс читців у 5-8 класах «Про ваш подвиг пам’ятаємо»;
- акція «Обеліск» (впорядкування пам’ятника загиблим воїнам біля БК ХАРП);
- вахта пам’яті та покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнамбіля БК ХАРП;
- акція «Доброго ранку, ветеран!» - волонтери привітали святковими листівками мешканців території обслуговування школи.
- виступ загону волонтерів 9-А класу «У війни нежіноче обличчя».
У шкільній бібліотеці діяла виставка «Подвиг, що залишиться у віках».
Кiлькiсть переглядiв: 4750