КАРАНТИН

Поради психолога

/Files/images/Карантин.jpg.

Як поводитися під час карантину.
Поради психолога для батьків і дітей.

Як пережити карантин з дітьми?
«Золоті правила» для батьків. Складові гармонійної самоізоляції

Як навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями

/Files/photogallery/8397/Yak-hovoryty-z-ditmy-pro-epidemiiu-ukr.jpg /Files/photogallery/8397/Родина на карантині.jpg

Як адаптуватись до режиму «карантин»

Нині для багатьох батьків, крім COVID-19, постала нова «загроза». Це спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля в 4 стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички. Більшість батьків здивовано помічають, що їхні діти виросли й стали «незнайомими». Помітнішими для батьківстають риси характеру, емоції, уподобання, інтереси дитини, які могли бути поза увагою, враховуючи щоденну зайнятість батьків і завантаженість дитини садочком, школою, гуртками, домашніми завданнями, спілкуванням з друзями.
Отже,чого не варто робити батькам:
- різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;
- примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;
- в жодному разі не варто зводити нанівець переживання малечі. «Заспокійливі» висловлювання, на кшталт «Знайшов, про що переживати», «Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся», замінити на «Я розумію, що ти боїшся», «Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію».
- не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці.
- не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми. А «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом.

Шановні батьки!
Під час карантину Ви можете звернутися до шкільної психологині
Олени Олександрівни
за допомогою у вирішенні психологічних проблем