День української писемності і мови

2010-11-09

9 листопада - День української писемності і мови

Свято встановлене у листопаді 1997 року Указом Президента України. Відзначається щорічно 9 листопада в день пам'яті преподобного Нестора Літописця

Нестор народився у 50-х роках XI століття у Києві. У 17 років став послушником Києво-Печерського обителі. Основною його діяльністю в монастирі була книжкова справа. Став творцем перших зразків древньоруської житійної літератури - "Читання про Бориса і Гліба" і "Житіє Феодосія Печерського", написані в 80-х роках ХІ ст.

***

Успіхи людини в житті, її взаємини з іншими членами суспільства значною мірою залежать від уміння спілкуватися. Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.

Сьогодні о 16.00 на "Українському радіо" відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності. В ньому візьмуть участь Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, урядовці і всі бажаючі.

Запрошуємо всіх учнів та вчителів нашої школи підтримати цю акцію і взяти участь у цьому диктанті.

Кол-во просмотров: 32