9 та 10 березня – Шевченківські дні

  /Files/photogallery/13/кобзар2.jpg

  Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861) - видатний поет та художник, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови

  Поет, письменник, художник. Місце народження – с. Моринці, Київщина. Батько – селянин-кріпак.

  Т.Г.Шевченко був дворовим слугою поміщика П. Енгельгарда в маєтку Вiльшані. Вступив до Академії мистецтв.

  Був членом Кирило-Мефодіївського братства, таємної політичної організації, заснованої з ініціативи Миколи Костомарова. Шевченка заарештували 5 квітня 1847. У квітні 1850 його було заарештовано вдруге і невдовзі заслано на півострів Мангишлак. Під час хвороби та після третього арешту Шевченко взяв участь у підготовці першого числа журналу «Основа», яке вийшло ще за життя поета.

  З 47 років життя поет пробув 24 роки у кріпацтві, 10 на засланні, а решту під наглядом жандармів.

  Поховано Тараса Шевченка спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі, а через 2 місяці, згідно з заповітом, його останки перевезено на Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева. Відтоді могила Шевченка стала священним місцем для українців у всьому світі.

  Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п'єс; 9 повістей, щоденник й автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 ст. та понад 250 листів.

  З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

  19 березня - 115 років від дня народження Максима Рильського, українського поета, перекладача, культурного і наукового діяча (1895-1964)

  .

  19 березня - 80 років від дня народження Ліни Костенко, української поетеси (1930)

  Кол-во просмотров: 66