• Ви знаходитесь тут:

/Files/images/рік японії.jpg

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1/2017
Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні

Ініціатива щодо проведення Року Японії в Україні у 2017 році під егідою президента Порошенко покликана сприяти поглибленню програми культурного обміну в ознаменування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави.
«Така співпраця відповідає інтересам наших народів та слугує надійним фундаментом для подальшого розширення усього спектру співробітництва між нашими державами», – наголосив Президент України.
У форматі Року Японії в Україні, який проводиться згідно з указом Президента, передбачено проведення у загальноосвітніх навчальних закладах тематичних заходів, зокрема конференцій, семінарів, круглих столів; започаткування діяльності літніх таборів для вивчення японської мови та культури.

/Files/images/лого рік япон.jpg
Офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
Цей логотип створений японським графічним дизайнером Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга.
Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною.
Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня 2016 року.

/Files/images/япония_fudzi_2.jpg Японію називають Країною Вранішнього Сонця, її символами стали для нас сакура, манга, японські мультфільми, орігамі, ікебана … А ще цю східну країну називають економічним дивом. Японія – високорозвинена держава, яка займає 2-ге місце у світі за економічною потужністю.
Японія є світовим лідером в галузі фундаментальних наукових досліджень, на її рахунку п'ятнадцять лауреатів Нобелівської премії у галузі фізики, хімії та медицини, три Медалі Філдса, і одна Премія Гаусса. Японія також є світовим лідером із виробництва й використання робототехніки, вона володіє більше ніж половиною (402 200 з 742 500) промислових роботів у світі.
Народ Японії вирізняється вічним прагненням до краси. Серед культурних надбань Японії - прекрасні зразки образотворчого мистецтва давнини, шедеври архітектури і скульптури, японської поезії, літератури та драматургії, пам'ятки садового будівництва.
Японці віддано зберігають традиції предків. Естетичні поняття ханамі - милування квітами, цукімі - милування місяцем і юкимі - милування снігом, -виражають суттєву частину повсякденного життя японців.
Традиційними залишаються японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв.

ВІДЗНАЧЕННЯ РОКУ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ
У ХЗОШ №71

Тематична виставка у шкільній бібліотеці
"Країна вранішнього сонця"

/Files/photogallery/8382/Японія.jpg

Виховний захід
"Добру є місце серед зла"

/Files/photogallery/8357/Японія Журавлики.jpg

У 6-А класі був проведений виховний захід "Добру є місце серед зла". Учні дізналися про трагічні сторінки історії Японії, а також їх зацікавила оповідь про хвору дівчинку Садако Сасакі, батьки якої загинули під час атомного бомбардування Хіросіми, а сама вона отримала велику дозу опромінення.
Дівчинку забрали до шпиталю, а там вона почала складати паперових журавликів.
Садако вірила, що історія про тисячу журавликів не вигадка і бажання здійснюються. Мріючи про видужання, вона складала ці фігурки, благаючи про мир на планеті. На жаль, закінчити роботу дівчинка не змогла. Вона померла 25 жовтня 1955 року, виготовивши тільки 644 журавлики. Цю надію Садако підхопили інші люди і теж почали виготовляти цих птахів, відсилаючи їх до музею Миру. Так журавлик став символом миру.
Учні 6-А класу виготовили журавликів, яких прилаштували на дошку. Прапори України та Японії, які легко впізнаються на колективному панно, свідчать про дружбу наших народів та історичну пам'ять.

Конкурс закладок, створених власноруч
"Японія стає ближче"

/Files/photogallery/9227/Закладки-2017.jpg

У березні-квітні шкільна бібліотека проводила конкурс закладок, створених власноруч. Він був присвячений Року Японії в Україні.
1 місце - Лілія Баранова
2 місце - Поліна Салтанова, Надя Нуріахметова
3 місце - Даша Загаєвська, Віка Єгорова
Вітаємо переможців і дякуємо всім авторам закладок за активну участь!

/Files/photogallery/9227/DSCN0589.JPG /Files/photogallery/9227/Лілія.jpg

У травні 2017 року відбулися

Відкритий урок з фізики
"Фукусіма і Чорнобиль - дві трагедії двох народів" (11 кл.)

та захист проектів
"Видатні вчені-фізики Японії - лауреати Нобелівської премії" (10 кл.)