ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ МОВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА/Files/images/___1_~1[1].JPG

На виконання с.10 Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та інших нормативних документів мовного законодавства педагогічним колективом закладу освіти реалізовуються практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.
В гімназії проводиться робота щодо виконання впровадження української мови, а саме:
- вивчення української мови є обов’язковим. Учнів, що не вивчають української мови в школі немає;
- всі члени педагогічного колективу володіють державною мовою на належному рівні та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення;
- державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу освіти, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання;
- результати ведення вчителями та учнями науково-дослідницької роботи оформлюються українською мовою;
- тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш виконуються українською мовою;
- інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;
- у всіх класних кабінетах представлена національна символіка;
- передплачуються періодичні видання українською мовою;
- у шкільній бібліотеці оформлені відповідні полички, теки, листівки;
- з метою національно-патріотичного виховання, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи.
У відповідності до нормативних вимог при проходженні атестації педагогічними працівниками обов’язково враховується володіння ними державною мовою.