ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ МОВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА/Files/images/___1_~1[1].JPG

На виконання с. 10 Конституції України та інших нормативних документів мовного законодавства педагогічним колективом закладу освіти реалізовуються практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Педагогічною радою у червні 2018 року схвалено «Дорожню карту ХЗОШ № 71 з імплементацією ст.7 «Мови освіти» Закону України «Про освіту». В «Дорожній карті» сплановано заходи щодо вивчення законодавчої бази, створення умов для якісного вивчення української мови в ХЗОШ № 71, підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти.
В школі поступово й неухильно проводилася робота щодо виконання впровадження української мови, а саме:
- вивчення української мови є обов’язковим. Учнів, що не вивчають української мови в школі немає;
- всі члени педагогічного колективу володіють державною мовою на належному рівні та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення;
- державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу освіти, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання;
- результати ведення вчителями та учнями науково-дослідницької роботи оформлюються українською мовою;
- тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш виконуються українською мовою;
- інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів, здійснюється державною мовою;
- у всіх класних кабінетах представлена національна символіка;
- передплачені періодичні видання українською мовою;
- у шкільній бібліотеці оформлені відповідні полички, папки, листівки;
- з метою національно-патріотичного виховання, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи.
Учителі школи Горкун О.М., Терентьєва С.С., Дзюба А.М., Осетинська І.І. викладають географію України, історію України, Харківщинознавство, фізичну культуру, предмет «Захист Вітчизни» українською мовою.
У відповідності до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників при проходженні атестації педагогічними працівниками обов’язково враховується володіння ними державною мовою.