День Конституції України

2020-06-26

/Files/images/nats-patrotichne_vihovannya/День Конституції.jpg
28 червня в Україні відзначають День Конституції. Це Основний Закон нашої держави, в якому закріплено правові основи України. Відповідно до тієї ж Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.
ДОВІДКА. Конституція– це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово «конституція» латинського походження як значна частина слів, пов’язаних зі сферою державного управління. У стародавньому Римі це слово позначало акти імператора, які слід було неухильно виконувати. Крім юридичного значення це слово може позначати будову, фізіологічні та анатомічні особливості живого організму.
В основі цих всіх значень лежить латинське слово «constitution» – устрій, будова. До його складу входить префікс «con-», що має значення разом і дієслово «statuero» – постановляти, вирішувати (початково – ставити, споруджувати). Цікаво, що слово конституція в українській мові має своїх родичів: споріднені слова «константа» – стала, незмінна величина, «констатація» – встановлення незаперечним існування якогось факту, явища, а також чоловіче ім’я Костянтин.
28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято. Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави.
Спеціально для школярів Міжнародним інститутом International IDEA було створено цикл відеороликів «Про Конституцію простими словами».

Що таке конституція?

Як створюються конституції?

Навіщо потрібна конституція?

Адміністрація, педагоги та працівники закладу освіти вітають всіх українців з Днем Конституції України.
Кiлькiсть переглядiв: 22