13.03.2020

.

УКРАЇНСЬКА МОВА
(Учитель Баркова В.М.)

1. Повторити тему «Вживання м’якого знака». Параграф 30
2. Вправа 356 (утворити давальний відмінок)
3. Скласти словниковий диктант за даною темою (30 слів)

.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

1. Прочитати поему Лесі Українки «Касандра»
2. Скласти 10 запитань до змісту твору
3. Повторити драму-феєрію «Лісова пісня» (зміст)

.

АНГЛІЙСЬКА МОВА

Тема: Видатні художники світу
Граматика: Вживання Past Perfect, Past Perfect Cont.
Опрацювати теоретичний матеріал стр 173-174
Впр 1-6 стр 173-174

.

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

Прочитать стр.117-134

РОСІЙСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА

Написать сочинение «Моя любимая книга.» (1 стр.)

.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ
(ОСНОВИ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ)

Тема: Домедична допомога у разі травмування окремих анатомічних ділянок
Тема уроку: Вивихи суглобів, їх класифікація та ознаки
Вивихом називають зміщення суглобових поверхонь дотичних кісток з порушенням цілісності суглоба — розривом суглобової капсули і пошкодженням всього зв’язкового апарату (суглобова капсула — це оболонка кісткового зчленування, яка формується зі сполучної тканини). Під час вивиху одна з дотичних кісток, що разом з іншою утворює суглоб, виходить з порожнини суглоба через розрив капсули. За повного вивиху суглобові поверхні кісток не стикаються одна з іншою, а за часткового (неповного) — зміщені суглобові поверхні кісток частково стикаються й утворюється підвивих. Унаслідок підвивиху зв’язки надмірно розтягуються або надриваються, можливий надрив капсули суглоба. Відрізнити вивих від підвивиху може тільки кваліфікований лікар.
1. Класифікація вивихів суглобів
· за часом від моменту травми: свіжі — до 3-х діб після травми; несвіжі — від 3-х діб до 3-х тижнів; застарілі — понад 3-х тижнів;
· за збереженням цілісності шкірних покривів розрізняють відкриті та закриті вивихи. За відкритих утворюється рана, за закритих немає розриву тканин і шкіри;
· за походженням вивихи вроджені та набуті; останні можуть виникати упродовж усього життя людини. Вони можуть бути травматичними або патологічними.
Уроджені вивихи виникають під час внутрішньоутробного розвитку плода унаслідок неправильного або недостатнього розвитку суглобових поверхонь. Найбільш поширений серед малюків вивих кульшового суглоба.
Травматичні вивихи поділяють на гострі (неускладнені та ускладнені) і звичні травматичні. Вони супроводжуються тяжкою травмою усіх елементів суглоба — здавлюванням та розривом кровоносних судин, прилеглих м’язів, місць їхнього прикріплення та нервів, а також тріщинами та надломами кісток.
Гострі травматичні вивихи виникають за надмірного або нетипового для певного суглоба руху внаслідок зовнішнього впливу механічної травми: падіння, автомобільної травми, що супроводжуються ударом по суглобу або тиском на нього.
Звичні вивихи— це вивихи, що виникають багато разів без надмірних фізичних зусиль. Вивих плеча вважається звичним, якщо його рецидив (повторний випадок після первинної травми) настає в період від 3 місяців до 2 років. Проміжки часу між кожним наступним вивихом скорочуються. Безпосередньою причиною їх стає нездатність ложе суглоба після перенесеної травми утримувати головку плечової кістки на місці.
Патологічні вивихи виникають унаслідок деструктивних (руйнівних) патологічних процесів, які викликають руйнування суглобної капсули і зв’язувального апарату. Спричиняють їх пухлини та туберкульозне ураження.
2. Ознаки суглобових вивихів
· гострий біль у суглобі, який посилюється під час руху та промацуванні суглоба;
· деформація (западання) ділянки суглоба, вираженість якої залежить від зміщення суглобних поверхонь кісток;
· порушення функції — відсутність активних і неможливість пасивних рухів у травмованому суглобі;
· фіксація кінцівки в неприродному положенні, що не піддається виправленню, зі зміною довжини кінцівки, найчастіше її укороченням (іл. 33.4), рідше — подовженням, залежно від положення вивихнутого кінця кістки до суглобної ямки.
· Положення кінцівок вимушене — верхня або нижня кінцівка відведена в сторону і зігнута в пошкодженому суглобі.
· Випрямити кінцівку неможливо через пружний опір у суглобі.
А тепер (для закріплення вивченого матеріалу) потрібно прочитати §33 вашого підручника.

.

ТЕХНОЛОГІЇ

Тема: Креслення.
Виконати креслення шрифтів, основних ліній креслення.
Кiлькiсть переглядiв: 81