ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК - 2017
«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив з 1 по 31 жовтня під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек-2017 був спрямований на реалізацію основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
Методичні рекомендації щодо проведення місячника
План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2017 у ХЗОШ № 71

/Files/photogallery/9260/DSCN4497.JPG
Флешмоб "Я обираю здоров'я!"

03.10.2017
Розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який у 2017 році проходить під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя".
Учні 6-А класу провели флешмоб, під час якого згадали всі корисні звички, які допомагають людині вести здоровий спосіб життя і берегти здоров'я змалку.

/Files/photogallery/9260/КВ_Твоє здоров,я.JPG

Тематична виставка-заклик
"Твоє здоров'я - у твоїх руках!"

05.10.2017
Учні 1-5 класів відвідали тематичну виставку, яку підготували члени бібліотечного активу.

/Files/photogallery/9260/КВ_спорт.JPG .

Тематична виставка
"Спорт - твій шлях до сили і здоров'я"

06.10.2017
Для учнів 5-9 класів була організована тематична виставка літератури про досягнення українських спортсменів-олімпійців. Переважна більшість книг, представлених на виставці, подарована нашій шкільній бібліотеці Національним олімпійським комітетом.

/Files/photogallery/9260/Вікторина.JPG
Конкурс-вікторина
"Що я знаю про здоровий спосіб життя"

11.10.2017
Разом з учнями 8-А класу ми спробували перевірити, як добре вони піклуються про збалансований режим дня і міцний сон. Ми підготували для них жартівливу вікторину про здоров’я у вигляді тестів. Майже всі підлітки пройшли тестування на "відмінно"!

/Files/photogallery/9214/DSCN4609.jpg
Козацькі забави
«Ми хоробрі вояки, побратими-козаки»

12.10.2017
12 жовтня Центральна дитяча бібліотека Індустріального району гостинно відкрила свої двері для наших семикласників. Вони взяли участь у козацьких забавах «Ми хоробрі вояки, побратими-козаки», які були присвячені Дню українського козацтва.
Школярі дізналися про життя та побут козаків, про козацькі звичаї та легенди, а також взяли участь у жартівливих змаганнях, які показали, що наші учні є нащадками козаків, що вони ростуть такими ж сильними, спритними і загартованими.

/Files/photogallery/8382/КВ_День козацтва.JPG
Відкритий перегляд літератури
"Будь сильним і спритним, як справжній козак"

13.10.2017
14 жовтня, у день Покрови Божої Матері, в нашій державі відзначається День Українського козацтва та День захисника України.
До цієї дати у шкільній бібліотеці організовано відкритий перегляд літератури. На ньому експонуються книги про козацькі звичаї та побут козаків, про те, як вони загартовували волю і тренували тіло, аби бути сильними і спритними. Тож, читачу, бери приклад з козаків, рости сильним, спритним і здоровим!

/Files/photogallery/9214/DSCN4734.jpg
Тематична виставка-роздум
"Вороги здоров'я та краси"

18.10.2017
Кожен з нас хотів би зберегти свою молодість і красу на довгі роки. Чи можливо це? Які загрози підстерігають підлітка, молоду людину на шляху до здорового і щасливого життя? Що є ворогом здоров'я, юності та краси?
Над цими важливими питаннями пропонує замислитись тематична виставка-роздум "Вороги здоров'я та краси", яка розгорнута у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Відвідавши виставку, учні 9-А класу відкрили багато нового і корисного для себе, і , сподіваємось, зробили правильні висновки.

/Files/photogallery/9260/DSCN4757.jpg Інформаційний мікс
"Планета здоров'я"

19.10.2017
Чи можна зберегти своє здоров'я? У значній мірі можна. Для цього потрібні деякі знання та бажання бути здоровим. Учні 8-А класу відвідали Харківську державну наукову бібліотеку ім. В.Г.Короленка, щоб розібратися, що таке здоровий спосіб життя.
Для учнів було організовано презентацію книжок, журналів, інформаційних сайтів, що популяризують здоровий спосіб життя, автобіографій відомих особистостей, які, незважаючи на інвалідність, домоглися визнання в суспільстві.
Викладка літератури з фондів ХДНБК та презентація, яку підготували бібліотекарі Відділу літератури іноземними мовами, допомогла згадати корисні звички і запобігти шкідливим.
Також школярі змагалися на знання українських та англійських прислів'їв про здоров'я, складали речення англійською про здоровий спосіб життя.
Світлана Іванівна Овчинникова, завідувач сектору бібліотечно-бібліографічного обслуговування відділу «Україніка» ім.Т.Г.Шевченка, розповіла багато цікавого про харківських вчених-медиків, завдяки яким було збережено багато людських життів, про традиції здорового способу життя у Харкові, та провела пізнавальну гру для учнів.
Здоров'я тісно пов'язане з активним способом життя - рухом, спортом, подорожами. Тому ми також ознайомилися з мобільною виставкою-подорожжю «Мрій! Читай! Мандруй!»
Особливу увагу восьмикласників привернув розділ виставки «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах», де представлені книги та альбоми, які пропонують відвідувачам ознайомитися з красотами рідного Харкова та його околиць.

Літературний проект
"Я-автор!" Моя історія про здоровий спосіб життя

Учні 4-5 класів взяли участь у літературному проекті "Я-автор!"
Всі казки та оповідання, створені учасниками проекту, присвячені здоровому способу життя. Книжечки наших юних авторів можна взяти почитати у шкільній бібліотеці.

Віртуальна книжкова виставка
"Здоров'я сьогодні і на все життя"