/Files/photogallery/8512/DSCN2967.jpg
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК
ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК - 2016

.

У 2016 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів".

.

.

.

План проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2016
у Харківській загальноосвітній школі №71

.


/Files/photogallery/8382/DSCN8897.JPG
Книжкова виставка
«Українська книга – духовний скарб нації»

.

.

На виставці представлені твори класиків української літератури з серії "Шкільна бібліотека". До кожної книги подано передмову, що висвітлює віхи життя і творчість письменника.

.

.

.

.


Літературна екскурсія
«Михайло Грушевський – український історик європейського зразка»

/Files/photogallery/9124/DSCN8701.JPG /Files/photogallery/9124/DSCN8719.JPG
З нагоди 150-річчя від дня народження видатного українського історика та політичного діяча учні 10-А класу побували у Харківській державній науковій бібліотеці ім.В.Г.Короленка на літературній екскурсії «Михайло Грушевський – український історик європейського зразка».
У відділі "Україніка" школярі дізналися про життя і діяльність Михайла Грушевського, взяли участь у інтерактивній грі та ознайомилися з книжковою виставкою.

.

.


Відкритий перегляд літератури «Вони потребують нашого захисту»
(До Міжнародного дня захисту тварин)

/Files/photogallery/8382/День захисту тварин.JPG ./Files/photogallery/8382/КВ Вони потребують захисту.JPG

Перегляд було організовано з метою виховання в дитини кращих моральних якостей: людяності, чуйності, відповідальності за живі істоти, прагнення зробити свій внесок у справу збереження і поліпшення природного оточення.

Віртуальна екскурсія «Бібліотеки світу»

/Files/photogallery/9124/Библиотеки.jpg.

Бібліотека (βιβλιοθήκη, від βιβλίον "книга" і θήκη "місце зберігання") - установа, що збирає і зберігає твори друку і писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу.
Незважаючи на активний розвиток електронних бібліотек в інтернеті, звичайні, старі бібліотеки не втрачають своєї актуальності і необхідності.
Запрошуємо відвідати найбільші і найвідоміші бібліотеки світу.

.

.

Презентація

.

.

.


/Files/photogallery/9124/2016-авторы.JPG
Літературний конкурс
"Я – автор! Моя історія про книгу й читання"

.

З 6 по 20 жовтня проходив літературний конкурс
"Я – автор! Моя історія про книгу й читання".
На конкурс були представлені казки, оповідання та есе українською, російською та англійською мовами.

.

.

.

За підсумками конкурсу,
І місце посіли Яна Гамілова та Ассія Онопрієнко (6-А клас)
ІІ місце - Оксана Меркулова,
ІІІ місце - Ліліана Міщенко
Найкращі оповідання та казки про книгу і читання будуть опубліковані у бібліотечному альманасі.

.

.


7.10.2016 у шкільній бібліотеці проводилось бліцопитування «Твоя улюблена книга», у якому взяли участь учні 3-7 класів.
10.10.2016 для учнів 5-А класу проведено електронну презентацію «Від вдячних читачів», яка розповіла про пам’ятники літературним героям, встановлені у різних куточках світу.

/Files/photogallery/8498/Подарунки-2Б.JPG


Акція "Подаруй книгу своїй бібліотеці"

.

Акція проходила з 11 по 31 жовтня,

Всі подаровані книги розміщені на спеціальній виставці, на кожній книжці вказано ім’я та прізвище дарувальника.
Кожен із Вас і надалі може долучитися до доброї справи і подарувати нашій бібліотеці книги. Придбайте нову цікаву книжку, або виберіть вдома книгу, яка може бути цікавою для дітей.
Добрі справи робити приємно!

.

На фото - учні 2-Б класу з подарунками для бібліотеки

.


/Files/photogallery/8382/Козацька слава.JPG
Відкритий перегляд літератури
"Козацька слава"
(До Дня українського козацтва)

.

14 жовтня, у день Покрови Божої Матері, в нашій державі відзначається День Українського козацтва та День захисника України.
Про козаків з дитинства знає кожен в нашій країні. Під час виконання державного гімну України ми співаємо: "Покажем, що ми, браття, козацького роду!" Справжнім козаком ми називаємо того, хто вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку. У нашому уявленні козак - це захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.
До Дня українського козацтва 11-17 жовтня у бібліотеці було організовано відкритий перегляд літератури про славних козацьких лицарів - захисників нашої Батьківіщини.

.

13.10.2016 для учнів 7-11 класів підготовлено віртуальний урок історичної правди «Герої України на захисті Вітчизни» (до Дня захисника України та річниці утворення УПА).

.


/Files/photogallery/9166/В.ПтахN.JPG Творча зустріч з харківськими поетесами
Вікторією Птах та Ольгою Звягіною

17 жовтня учні 9-А та 11-А класів взяли участь у творчій зустрічі з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною, яка проходила у центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Слухачам сподобалися філософські вірші, присвячені одвічним людським цінностям: любові до Батьківщини, до матері, до природи.
Учні слухали із зацікавленням, ділилися враженнями. Вони відмітили, що поезія Вікторії Птах та Ольги Звягіної сповнена шанобливого ставлення до оточуючих, спонукає до пізнання самого себе, до самовдосконалення.
Ми вдячні поетесам за чудові вірші та пісні, за майстерне їх виконання, а центральній дитячій бібліотеці – за організацію цікавої зустрічі з талановитими людьми.
Фото

.


./Files/photogallery/9124/2016-Дідух.JPG

Книжкова виставка-заклик

«Читай українською, читай про Україну»

/Files/photogallery/9124/Читай про Україну.jpg .

На виставці були представлені українські народні казки, книги українських авторів, пригодницькі твори українською мовою, книги про українські народні звичаї, історію нашої країни.
Члени бібліотечного активу проводили бібліографічний огляд книг для відвідувачів.

.


/Files/photogallery/8416/Читаємо і малюємо.JPG«Ми читаємо і малюємо»

18-23 жовтня у бібліотеці діяла виставка дитячої творчості "Ми читаємо і малюємо", на якій були представлені творчі роботи учнів 2-8 класів.

.

.

.

.

.


Флешмоб «Читаємо разом»

/Files/photogallery/9124/Флешмоб.jpg /Files/photogallery/9124/Флешмоб2.jpg

Флешмоб проходив 19.10.2016 на третьому поверсі школи, у заході взяли участь учні 6-А класу

/Files/photogallery/9124/ШБ 4 кл гра.JPG

Літературна гра «Сторінками книг українських письменників»

20.10.2016 для учнів 4, 5 та 6 класів були проведені літературні ігри «Сторінками улюблених книг» за творами українських письменників.
Гра складалася з конкурсів "Рідні поети", "Літературне лото", "Мандрівка у Васюківку", мультимедійної вікторини "З якої книги випала сторінка?"

.


Екскурсії

Під час місячника наші читачі побували у різних бібліотеках міста.
Учні 10-А класу відвідали Харківську державну наукову бібліотеку ім.В.Г.Короленка під час літературної екскурсії "Михайло Грушевський - український історик європейського зразка".
Учні 9-А та 11-А класів побували у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району на творчій зустрічі з харківськими поетесами Вікторією Птах та Ольгою Звягіною.
Під час осінніх канікул для учнів початкової школи було організовано екскурсії до бібліотеки-філії для дітей №28.

"Слобожанська муза"

26.10.2016 учні Заходяченко Ігор (4-Б клас), Меркулова Оксана (6-А клас) та Качанова Анастасія (10-А клас) взяли участь у районному етапі конкурсу читців «Слобожанська муза».
Під час конкурсу учасники виконували вірші та віршовані твори (уривки) поетів Слобожанщини, які народилися, жили або працювали в місті Харкові та Харківській області.

З метою виховання гармонійно розвиненої особистості та виховання духовних цінностей учнів у співпраці бібліотеки і родини, на веб-сторінці шкільної бібліотеки розміщено рекомендації з дитячого читання для батьків учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 252