/Files/photogallery/7916/gwil11022.jpg

ЖИТТЯ БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

.

.

/Files/photogallery/9276/Квест 28-1 (7).jpg “Святий Миколай,
до нас в гості завітай”:
Новорічний квест у бібліотеці

19.12.2018
19 грудня 2018 року учні 2-Б класу взяли участь у новорічному квесті “Святий Миколай, до нас в гості завітай”.
Квест проходив у бібліотеці-філії №28 для дітей.
Діти побували в гостях у Баби Яги, у маленької Ялинки, у Професора Казкової лабораторії, зустрілися зі Святим Миколаєм, який кожного учасника квесту пригостив солодощами.
Під час квесту виявилося, що наші другокласники дружні, спритні, кмітливі, а ще вони знають багато віршів про зиму, про Новий рік та про Святого Миколая.
Загадки, конкурси, новорічні хороводи, солодощі від Святого Миколая запам'ятаються маленьким читачам!
Більше фото - тут

.

/Files/images/pravo/Право6.jpg
Дитинство - територія закону: Правовий лікбез

10.12.2018
Учні 8-А класу відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де взяли участь у зустрічі з представниками поліції.
Правовий лікбез провели інспектори зі зв'язків з громадськістю шкільні поліцейські Катерина Горбатенко та Микита Мамоненко.
Мова йшла про права й обов'язки дітей шкільного віку, кримінальні та адміністративні злочини, правопорушення, яких треба уникати неповнолітнім, правила поведінки підлітків у школі та у громадських місцях.
Сподіваємось, що спілкування з представниками закону було корисним для підлітків. Адже знання правових питань може вберегти їх від необдуманих вчинків, які нерідко призводять до злочинів та ведуть до покарання за них.
Більше фото - тут

.

.

/Files/photogallery/9276/Мов_турнір1.jpg Мовознавчий турнір

06.11.2018
Напередодні Дня української мови та писемності учні 7-А класу взяли участь у мовознавчому турнірі, який проходив у бібліотеці-філії для дітей №28 між семикласниками шкіл №№71 та 104.
Девізом змагання було взято слова видатного українського педагога і письменника Василя Сухомлинського: "Чим глибше людина пізнає тонкощі рідної мови, тим активніше сприймає її серце красоту рідного слова"
Під час турніру учні показали непоганий рівень володіння українською мовою. Вони розв'язували складні лінгвістичні завдання, розгадували загадки, згадували прислів'я, фразеологізми, спробували себе у якості редакторів і навіть складали вірші.

/Files/photogallery/9276/Мов_турнір2.jpg /Files/photogallery/9276/Мов_турнір3.jpg

.

/Files/photogallery/9294/Козацькі забави3.jpg Козацькі забави "Гей, долиною, гей, широкою козаки йдуть"

11.10.2018
Напередодні Дня українського козацтва учні 5-х класівХЗОШ №71та 104 відвідали бібліотеку-філію для дітей №28. Юні козачата розділилися на курені та змагалися у силі, спритності, винахідливості та кмітливості.
Виявилося, що діти непогано знають історію козацтва, козацькі традиції, побут, звичаї. Під час заходу учні дізналися і дещо нового.
Захід був спрямований на виховання шанобливого ставлення до нашої історії, до запорожців, наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.
А у змаганні між школами 71 та 104 за підрахунками журі обидва курені набрали однакову кількість балів. Тож перемогла дружба!

.

/Files/photogallery/9294/Без кота8.jpg Веселий каламбур до Дня захисту тварин "Без кота и жизнь не та :-)"

08.10.2018
Учні 4-А класу відвідали Центральну дитячу бібліотеку Індустріального району, де взяли участь у відзначені Міжнародного дня захисту тварин.
Серйозну розмову про те, як людина повинна ставитися до інших мешканців нашої спільної планети, продовжив веселий каламбур : рухливі та пізнавальні ігри, традиційні та мультимедійні вікторини, знайомство з книгами про тварин.
Щиро дякуємо співробітникам Центральної дитячої бібліотеки за цікаво проведений захід та гостинність!

.

.

/Files/photogallery/9294/Бібл_десант3.jpg Бібліотечний десант
"Читаємо Сухомлинського"

04.10.2018
Агітбригада, до якої увійшли найкращі читці з 7-А та 8-А класів, провела бібліотечний десант "Читаємо Сухомлинського". Вони відвідали учнів 2, 3 та 4 класів і прочитали разом з ними кілька оповідань В.О.Сухомлинського, з нагоди сторіччя видатного педагога і письменника.
А оскільки 4 жовтня вважається Днем захисту тварин, діти вибрали для читання оповідання, які виховують добре ставлення до наших менших братів.

.

.

/Files/photogallery/9294/Флешмоб Читання.jpg Флешмоб«Читання – віконце у світ»

03.10.2018
12 учнів 9-А класу взяли участь у флешмобі "Читання - віконце у світ". Він був присвячений 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського.
Школярі прочитали вислови видатного педагога, які стосувалися важливості читання для розумового і духовного розвитку людини.
З висловів про читання діти утворили "Квітку сонця", так називається одне з оповідань В.Сухомлинського


/Files/photogallery/8324/Букварь-2018 (3).jpg Свято "Букварику, прощай!"

15.05.2018
15 травня 2018 року в школі відбулось традиційне свято "Букварику, прощай!". Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.
Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі. Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. І як результат - перед присутніми розгорнулося святкове дійство.
Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті
Більше фото - у новинах


/Files/photogallery/9287/DSCN6473.JPG Екологічна акція "Бібліовесна в зеленому"

03.05.2018
Учні 5-А класу разом з Центральною дитячою бібліотекою Індустріального району провели екологічну акцію"Бібліовесна в зеленому"
Діти прикрасили умовне Дерево побажань зеленими листочками, на яких написали, як вони будуть берегти і поважати природу. Акція продовжилася на Індустріальному проспекті.
Всі бажаючі взяли участь у рухливій грі-пантомімі «Цветик-семицветик»: відриваючи кольорові пелюстки, треба було зобразити тварину або птаха.
На Індустріальному проспекті пройшла міні-акція «Зелена стрічка» – пов’язування стрічок на пошкоджені, зламані дерева.
Під час мистецького конкурсу «Дерева теж мають очі » діти прикрасили дерева намальованими на папері обличчями людей , які символізували те, що дерева теж живі. На завершення акції відбулася посадка квітів та кущів поруч з бібліотекою.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9276/Укр_байки.JPG
Конкурс читців "Перлини мудрості в українських байках"

17.04.2018
У бібліотеці-філії для дітей №28 відбувся конкурс читців "Перлини мудрості в українських байках". У творчому змаганні взяли участь 11 учнів 5-10 класів шкіл №71 та 104.
На конкурсі звучали твори визнаних майстрів української байки Леоніда Глібова, Євгена Гребінки, Павла Глазового.
Всі учасники виступали дуже добре, і журі було важко визначити переможців. Ними стали:
І місце - Охрименко Аліна (9-А клас)
ІІ місце - Ісаєнко Сніжана (9-А клас)
ІІІ місце - Заходяченко Ігор (5-Б клас)
Вітаємо переможців!

./Files/photogallery/9276/DSCN6054.JPG

Історичний екскурс"Не знати історії —значить завжди бути дитиною"

15.03.2018
В рамках предметної декади "Україна - це ми", яка проходить у школі у ці дні, учні 6-8 класів здійснили історичний екскурс "Не знати історії —значить завжди бути дитиною".
Школярі побували у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району, де познайомилися з науково-пізнавальною літературою з фондів книгозбірні.
Увагу учнів привернули енциклопедичні видання з історії України, рідного краю, книги про звичаї нашого народу, про визначні події світової історії.
Ми висловлюємо щиру подяку співробітникам бібліотеки за гостинність та цікаво проведену презентацію книг.

./Files/photogallery/9283/ХДНБ-Шевченко-8.JPG Вшановуємо Кобзаря

12.03.2018
У Шевченківські дні група учнів 9-10 класів вшанувала пам'ять великого Кобзаря. Учні принесли квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку та прочитали свої улюблені вірші.
У Харківській державній науковій бібліотеці школярі відвідали відділ "Україніка", де переглянули літературу, пов'язану з ім'ям Кобзаря, взяли участь у літературній грі та творчістю Шевченка та у інтерактивній вікторині за біографією митця. Також вони познайомилися з виданнями творів Шевченка багатьма мовами світу у відділі літератури іноземними мовами.
Фотогалерея


/Files/photogallery/9276/Лялька-мотанка_20180222_143756.jpg Історичний екскурс з майстер-класом «Народні традиції в ляльках-мотанках»

22.02.2018
Учні 6-А класу взяли участь у історичному екскурсі з майстер-класом «Народні традиції в ляльках-мотанках».
Його провели для школярів наші гості з бібліотеки-філії для дітей №28 - Тетяна Василівна Дуднік та Людмила Іванівна Прасол.
Лялька-мотанка – українська народна лялька.Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями. Це одна із найдавніших традицій нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці.
Історією та виготовленням ляльки-мотанки зацікавилися як хлопці, так і дівчата. І обереги в них получилися різні, але всі такі гарні та душевні!
Деякі фото - тут!

.

/Files/photogallery/9276/DSCN5718.JPG
Book-party "Піратські хроніки"

13.02.2018
13 лютого наших п'ятикласників запросили на піратську вечірку, яка відбулася у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району.
Діти потрапили на піратський корабель, під час подорожі на якому дізналися про цікаві пригодницькі книги про морських розбійників. Вони залюбки грали у рухливі ігри та відповідали на каверзні запитання вікторини. А ще вчилися в'язати морські вузли, констроювати нові кораблі й навіть взяли участь у пошуках справжніх скарбів.
На закінчення вечірки нас очікував смачний сюрприз - моделі піратських кораблів, виготовлені з апельсинів.
Більше фото

.

/Files/photogallery/9277/DSCN5585.JPG
Презентація літературного проекту "Класична німецька поезія" у Німецькому читальному залі

09.02.2018
Під час предметної декади «Світ без кордонів» учні 7-9 класів взяли участь у літературному проекті «Класична німецька поезія».
Протягом тижня учасники проекту досліджували вірші Фрідріха Шиллера, Йоганна Вольфганга Гете, Генріха Гайне мовою оригіналу та у перекладах видатних російських та українських поетів – Василя Жуковського, Федора Тютчева, Михайла Лермонтова, Миколи Зерова, Степана Руданського, Бориса Грінченка, Михайла Ореста.
Презентація проекту відбулася 9 лютого у Німецькому читальному залі, який працює у ХДНБК під патронатом Німецького культурного центру «Гете-Інститут».
Фотогалерея

.

/Files/photogallery/9276/DSCN5509.JPG
Подорож у новорічному часі "Зимова феєрія"

18.01.2018
Напередодні свята Хрещення - останнього з циклу зимових свят - учні 1-А класу побували у бібліотеці-філії для дітей №28, де здійснили цікаву подорож у новорічному часі "Зимова феєрія".
Діти згадали всі зимові свята та відповіли на запитання вікторини, ознайомилися з виставкою книг про зиму і навіть зазирнули у святково прибрану хатинку Баби Яги.
Першокласники із задоволенням брали участь у конкурсах та рухливих іграх, пов'язаних із зимою. Як звичайно, перемогли дружба і любов до книг.
Кiлькiсть переглядiв: 199