/Files/images/thumb_400_1234436512.jpg

З живого джерела

Віртуальна книжкова виставка
про духовну культуру України

.

В океані рідного народу
Відкривай духовні острови!
(Василь Симоненко)

.

Шановні читачі! Відкривайте духовні острови у вирі сучасного життя, зверніться до тих вічних джерел, з яких протягом віків черпав наснагу та мудрість наш народ!
Нині народні традиції і звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни? На всі ці запитання ви знайдете відповідь у книгах.

..

/Files/photogallery/9019/Skrynya_Rechi-syly_VSL.jpg Скриня. Речі сили
Пропонуємо вашій увазі арт-бук, який створили у Видавництві Старого Лева.
Арт-бук «Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Вони справді родом з «кращого світу», це те, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Автори зібрали ці речі і акуратно поскладали у скриню-ковчег, аби врятувати від глобалізаційного «потопу» і повернути у наші домівки.
Інтерактивний додаток до книги можна завантажити безкоштовно на свій телефон або планшет у App Store або Google Play.
На 36-сторінках анімованого видання можна дізнатися, що ж прийнято складати у скриню як придане молодої дівчини, якими є весільні обряди у різних регіонах країни тощо. Тут ви побачите старовинні українські орнаменти, строї, головні убори, рушники та інші народні артефакти, зібрані з усієї України.

.

/Files/photogallery/9019/Укр_традиції.jpg Українські традиції і звичаї:
для дітей середнього шкільного вііку / авт.-упорядник В.М.Скляренко, А.С.Шуклінова, В.В.Сядро; худож.-іллюстратор В.М.Юденков; худож.-оформлювач Ю.Ю.Романіка. - Харків : Фоліо, 2013. - 318 с. - (Шкільна бібліотека. Дитяча енциклопедія)
Народні традиції і звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.
У виданні є такі розділи:
Українська етнографія та народознавство
Світогляд, вірування та народні знання українців
Трудові та побутові традиції
Родинна обрядовість
Українські обереги: традиції та сучасність.
Книга у електронній бібліотеці "Культура України"

.

/Files/photogallery/9019/Скарбниця.jpg Скарбниця народної мудрості
/ [упоряд. Т. М. Панасенко]. — Харків: Фоліо, 2011. - 286 с. — (Перлини української культури)
Відкривши цю книжку, ви потрапите у чарівний світ українського фольклору.
Прислів'я, приказки, загадки, лічилки і скоромовки - ці духовні скарби з незапамятних часів живуть у народі, передаються з уст в уста, від покоління до покоління, збагачуючи нашу мову влучними висловами та дотепними жартами.
Книга у електронній бібліотеці "Культура України"

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN4596.jpg
Українські традиції та звичаї / худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. - Харків: Фоліо, 2015. - 31 с.
Видання знайомить нас с багатим і різноманітним світом народних звичаїв, за якими жили українці з давніх-давен до нашого часу.
Звичаї, які ми отримали у спадщину від дідів-прадідів, не втратили свого значення й сьогодні. Вони є найдорожчею скарбницею духовної культури українського народу

.

..

/Files/photogallery/9019/Винничук.jpg
Юрій Винничук. Міфи та легенди українців. - Х.: Фоліо, 2017. - 224 с.
Міфи та легенди, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам'яті й передають майбутнім поколінням знання про історичне минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи, а також навчають правил, яких має дотримуватися людина протягом усього свого життя.

.

...

/Files/photogallery/9019/DSCN5927.JPG
Дзига. Українські дитячі й молодечі народні ігри та розваги
/ Композиція П.Г.Черемського, Укладачі: В.І.Семеренський, П.Г.Черемський. - Харків: Друк, 1999. - 528 с.
Книга подає розмаїтий спектр народних ігор через обрядове коло. Ігри були й є своерідною школою фізичного й духовного гарту, пізнання власних нахилів, засвоєння етичних засад, навичок, орієнтації в довкіллі.
Читач відчує особливу стихію народних ігор, які виховували у дітей естетичний смак, любов до природи, рідного краю, розвивали фантазію.

.

.

/Files/photogallery/9019/дідух.jpg
Скуратівський В.Т. Дідух: свята українського народу. -
Київ: Освіта, 1995. - 272 с.

Пропоноване видання - найбільш повне зібрання календарних свят українського народу.
Автор щедро ділиться з читачем своїм знанням духовної культури нашого народу, його обрядовості, традицій, фольклору, що сягають тисячоліть.
Висока моральність предків, взаємодопомога, і головне, високопоетичний культ пращурів, шанування свого родоводу - все це гідне наслідування нинішніми поколіннями.

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN5884.JPG Рідна країна моя - Україна
/Автор-укладач М.В.Богатиренко. - ТОВ ВКФ "БАО", 2006. - 64 с.
Книжка знайомить нашого читача з історією України, її багатою культурою, розповідає про національну символіку та природні багатства країни.
Розділ "Світ української культури" розповідає читачеві про культуру духовну та матеріальну, про фольклор, релігію та мову українців.
Захоплива форма викладення, яскраві ілюстрації, змістовний і водночас цікавий матеріал робить видання корисним і пізнавальним.

.

.

/Files/photogallery/9019/Моя країна Україна.jpgЛуценко І.О. Моя країна - Україна. Українське народознавство для дошкільнят. - Київ: Аконіт, 2008. - 64 с.
Книга розповідає про українську родину і дитину в ній, історію дитячих ігор та іграшок, про житло, ремесла українців, національний одяг, народні звичаї , обряди та свята, про виникнення та історію Української держави, її символіку тощо.
Книга містить багато ілюстрацій, яскраво оформлена.

.

.

...

/Files/photogallery/9019/DSCN4565.jpgЩедрик-ведрик. Календарно-обрядова поезія. Скоромовки. Лічилки, жмурилки. Народні прикмети / укл. А.Орлова. - Харків: ВГ "Основа", 2011. - 191 с.
Книга покликана залучити школяра до чарівного світу української культури, зокрема усної народної творчості.
Збірка містить різноманітний фольклорний матеріал, що згрупований за такими розділами: «Календарно-обрядова поезія» (веснянки, гаївки, петрівки, купальські й жниварські пісні, колядки, щедрівки, засіванки), «Скоромовки», «Лічилки, жмурилки», «Народні прикмети».

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN4562.jpgУкраїнське народознавство: Навчальний посібник / За ред. С.П.Павлюка, Г.Й.Горинь, Р.Ф.Карчіва. - Львів: Фенікс, 1994. - 608 с.
Посібник розповідає про формування і розвиток української нації, її етнічну територію, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу.
Читачі дізнаються про світоглядні уявлення і вірування, звичаї та обряди, сімейний побут, промисли і ремесла, народну архітектуру. Багато уваги приділяється українському національному одягу, традиційним стравам, усній народній творчості.

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN4581.jpg Мово рідна, слово рідне!.. Вірші, поеми, статті. - Для старшого шкільного віку. Редактор-упорядник Ірина Бойко. - Київ: Веселка, 1989.
Збірник художніх та публіцистичних творів українських письменників - класиків та сучасних авторів про українську мову, її багатство, красу, про те, наскільки необхідно сучасній людині знати, любити і берегти рідну мову.

.

.

.

..

/Files/photogallery/9019/DSCN4569.jpg Євген Маланюк. Нариси з історії нашої культури: Есей.
У нарисах видатного дослідника-аналітика і поета зарубіжжя подається глибокий огляд етапів розвитку української культури в її тісних взаємозв'язках із цивілізованим світом від античних часів до початку ХХ ст.

.

.

.

.

..

/Files/photogallery/9019/DSCN4567.jpg Іван Огієнко. Українська культура. Коротка історія культурного життя українського народа.
Улітку 1918 український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч Іван Огієнко виступив засновником і став першим ректором Кам'янець-Подільського державного українського університету, в якому пізніше почав читати курс лекцій “Українська культура”. Саме за цими лекціями і видана ця книга. У ній містяться матеріали на тему культури давньої України, видання доповнене тематичними ілюстраціями.

.

.

/Files/photogallery/9019/DSCN4566.jpgБаран В.Д., Баран Я.В. Історичні витоки українського народу. - Київ: Генеза, 2005. - 208 с., іл.
У книжці висвітлюються складні проблеми слов’янського етногенезу і походження українського та інших східнослов’янських народів.
Особливу увагу приділено розвитку етнокультурних і соціальних процесів, Великому розселенню слов’ян, що привели до зародження в ранньому середньовіччі всіх слов’янських народів. Важливе місце займають питання утворення Києво-Руської держави і критика концепції "давньо-руської" народності.

.

.

.

/Files/photogallery/9019/Фіцич.jpgФіцич Н. Культ предків. Нетуристичні звичаї України/ Наталка Фіцич; фото Р. Альмухамедова, А. Павлиніва, С.Цимбала – Харків : Фоліо, 2017. – 170 с. : іл.
Відома журналістка, авторка телевізійних проєктів Наталка Фіцич майже рік подорожувала Україною, записуючи старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни.
Ця книжка – результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.

.

Кiлькiсть переглядiв: 1159