ЗАБУВАТИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Трагічні сторінки історії українського народу

Голодомор 1932-1933 років

Книги про Голодомор
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні.
Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше, ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.

Голодомор 1932 – 1933 років в Україні
http://holodomor33.org.ua/ — Не дамо згасити свічу пам'яті

ГОЛГОФА ГОЛОДНОЇ СМЕРТІ

Матеріали книжкової виставки
до Дня пам’яті жертв голодоморів

/Files/photogallery/9161/Golodomor_book_cover.jpg
Національна книга памяті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. – К.: Вид. ім. О.Теліги, 2008. – 1000 с.

Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 рокі́в в Україні є одним із найвагоміших результатів діяльності з дослідження Голодомору та вшанування пам'яті його жертв до 75-х роковин трагедії. Видана на замовлення Українського інституту національної пам'яті (УІНП) у 2008 році.

Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів, які підготовлені в регіонах, що постраждали від Голодомору 1932–1933 років в Україні: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях та в м. Києві. Підготовка томів здійснювалася обласними та Київською міською державними адміністраціями під керівництвом УІНП.

/Files/photogallery/9161/Голодомор_Харківська.jpg
Національна книга памяті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Харківська область /В.Л.Білоцерковський та ін. – Х.: Фоліо, 2008. – 1023 с.

Книга присвячена Харківській області - регіону, який сильно постраждав від Голодомору 1932–1933 років в Україні. Підготовка тому здійснювалася Харківською обласною державною адміністрацією під керівництвом Українського інституту національної пам'яті.

/Files/photogallery/9161/марія.jpg
Самчук У. Марія

Повість «Марія» ,Улас Самчук— про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший - голодомор.

Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.

/Files/photogallery/9161/Барка_Жовтий_князь.jpeg
Барка В. Жовтий князь. - Харків: Ранок, 2003. – 304 с.

Це перший в українській літературі великий прозовий твір, присвячений національній трагедії України – страшному голодомору 1932 - 1933 років, що забрав життя мільйонів людей.

Роман "Жовтий князь" Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958 - 1961 роках і відомий у багатьох країнах світу.

Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1932-1933 років, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою руйнування, спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей.

/Files/photogallery/9161/Кульчицкий.jpg
Кульчицький С.Р. 1933: Трагедія голоду. – К., 1989. – 48 с.

У брошурі охарактеризовано здійснювану Сталіним у роки першої п'ятирічки соціально-економічну політику, складовою частиною якої стала суцільна колективізація селянських господарств, поступова деградація сільськогосподарського виробництва під впливом накладеної на колгоспи продрозкладки.

Окремо виділено злочинницьку роботу надзвичайної хлібозаготівельної комісії під керівництвом Молотова, яка діяла на Україні в листопаді 1932 — лютому 1933 pp.

/Files/photogallery/9161/Shujsky5_2.jpg
Шуйський І.В. Голодомор у першій столиці. - Х., 2008

У цій книзі висвітлені трагічні події, пов'язані з Голодомором 1932— 1933 років, котрі відбулися в Харкові - столиці радянської України.

На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори-упорядники доводять, що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади.

Окремими розділами до книги увійшли літературні твори українських авторів та дослідження фахівців про негативний вплив голодування на організм людини.

Більшість документів тривалий час зберігалися у закритих фондах під грифами секретності і були недоступними для дослідників.

Трикоза М. З історії Голодомору: Як вмирало село Фурси // Історія в школі. – 2007. - №11-12. – с.1-6.