Всім батькам хочеться, щоб дитина добре вчилася. Для цього дуже важливо правильно її годувати. Яке ж воно, меню відмінника і хорошиста?

Меню відмінника і хорошиста.
Чим зарядити мізки?

Це питання сьогодні для батьків дуже актуальне.

Частіше за все батьки згадують про каву і цукор, вважається, що ці продукти покращують мозкову діяльність. Найдовірливіші, надивившись реклами і повіривши, що пігулки з йодом або полівітаміни зроблять їх чад відмінниками, вже закупили ці препарати в аптеці. А хтось планує «заряджати мізки» дітей шоколадними батончиками. Так от, якщо у батьків є мізки, вони можуть знайти засоби і трохи кращі.

Якби в шоколадних батончиках начинка складалася не з лісових горіхів, а з волоських, то вони заряджали б мізки по-справжньому. Придивіться до волоського горіха: ці борозни і звивина вам нічого не нагадують? У природі немає нічого більш схожого на мозок. Важко повірити, що таке збіг випадковий: це єдині горіхи, в яких омега-3 кислот так само багато, як і в мозку. І коли цих кислот не вистачає, погіршуються пам'ять і здібність до концентрації уваги. В результаті діти починають гірше вчитися. А зараз найголовніше - наш організм ці кислоти, як і вітаміни, не виробляє, і сучасній людині їх не вистачає через особливості живлення.

Частіше давайте дітям продукти, багаті омега-3 кислотами. Вони є в кабачках, гарбузі, зелених листових салатах, льняному і рапсовому маслі. І кінцево, в жирній морській рибі. Влаштовуйте дітям рибний день не один, а двічі в тиждень. Не зациклюйтеся на дорогих сьомзі і форелі. Вказаних кислот повно в оселедці, кільці, скумбрії і сардинах.

Кожному школяреві - по пляшці

Ще один розумний продукт - вода. Проста кип'ячена і охолоджена. Звичайно, можна використовувати фільтровану, питну в пляшках або навіть мінеральну, якщо засоби дозволяють. Англійські учені з'ясували, що навіть невеликий недолік води погіршує розумову роботу на 10%. Води в мозку більше, ніж в інших органах - 80%, і він дуже чутливий навіть до невеликого недоліку цієї цілющої вологи. Перші ознаки «жадання мозку» - легкі головні болі, зниження концентрації уваги, швидка утомленість. І багато школярів з цими симптомами зжилися, і навіть не здогадуються про їх причину. У Великобританії цю недугу перемогли, адже там вода у школяра завжди повинна бути під рукою, і її можна пити прямо на уроці. Непогано б узяти цей рецепт на озброєння і нам. Збираючи дитину в школу, забезпечте його пляшкою з водою. Прикладатися до неї потрібно протягом всього дня, і у міру спустошення водні запаси треба заповнювати. У день школяреві необхідно 1,5-2 літри, і половину цієї дози краще прийняти в школі. Підкреслимо, що йдеться просто про питну воду без кольору, смаку і запаху. Газовані води і інші напої з цукром краще не приймати.

Не відкладай сніданок на завтра

Багато хто знає: варто розсмоктати під язиком шматочок цукру – і голова стане ясною і світлою. Але цукор допомагає тільки у тому випадку, коли вміст глюкози в крові падає нижче за норму. У здорових людей це буває при голодуванні або після серйозного фізичного навантаження. Його можна запідозрити по слабкості, запамороченню і легкому тремтінню у всьому тілі. Нормальному мозку, не змученому голодом, цукор зовсім не на користь. Більш того, солодка і жирна їжа йому тільки на шкоду. Не варто стимулювати мозок дитини і кофеїном - не важливо, кава це або кола. Це дуже короткочасний допінг, після якого починається спад. До того ж кофеїн, діючи як сечогінне, може підсилити «спрагу мозку». Зі всіх вітамінів мозок якнайбільше любить В1, В3, В5 і В6. Вони допоможуть дитині бути уважнішою і стійкішою до стресів. Не приймайте їх в пігулках і не шукайте у фруктах і ягодах - там їх немає. Вітамінів групи В багато в пісному м'ясі, печінці, хлібі грубого помелу, вівсянці, неочищеному рисі, а також в цвітній капусті і броколі. З цих продуктів зробіть сніданок. Постійно снідаючи, школярі краще вирішують задачки і тести і менше схильні до негативних емоцій. Це доведено в наукових дослідженнях.

Джерело: Олександр МІРОШНИКІВ
<http://center-yasenevo.mosuzedu.ru/index-nor.php?page=1>