КНИГИ - ЮВІЛЯРИ 2015 РОКУ

/Files/photogallery/7916/k1562891.jpg
На цій сторінці - книги, які святкують ювілей у 2015 році. Усі вони є у нашій бібліотеці.
Деякі з цих книг написані дуже давно. Їх читали й перечитували не тільки ваші батьки, а й бабусі й дідусі. Впевнені, що вони сподобаються і вам.

.

.

830 років від написання "Слова о полку Ігоревім" (1185)

Слово о полку Ігоревім - героїчна поема кінця XII століття, одна з найвідоміших пам'яток давньоруської літератури. У ній йдеться про похід новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців навесні 1185 року.

Військовий похід князя Ігоря автор відтворив в епічно-ліричному плані, піднісши як найвищий принцип долю рідної землі і засуджуючи князів за їх незгоди, за те, що ставили особисте над загальним.

Читати "Слово о полку Ігоревім" у перекладі Максима Рильського

"Слово о полку Игореве" (російською мовою, переклад М.Заболоцького)

"Слово о плъку Игоревъ (старослов'янською мовою)

.

230 років від дня виходу книги Рудольфа Еріха Распе "Пригоди Барона Мюнхгаузена" (1785)

В основу фантастичних «Пригод барона Мюнхгаузена» покладено оповідання справжнього барона Мюнхгаузена, який жив у XVIII столітті в Німеччині. Мюнхаузен уславився як чудовий оповідач дивовижних історій. Його ім'ям нині називають людей, які люблять фантазувати і приписувати собі неймовірні подвиги.

Читати "Пригоди Барона Мюнхгаузена" в українському перекладі

Читати російською мовою

.

180 років повісті Миколи Васильовича Гоголя "Тарас Бульба" (1835)

Дія повісті розгортається у 1637-1638 роках під час козацько-селянських повстань. У ній розповідається про національно-визвольну боротьбу українського народу. Запорізька Січ у зображенні Гоголя - це вільна республіка, де виховуються сильні й мужні характери, це люди, для яких немає нічого важнішого, ніж свобода і незалежність батьківщини.

Читати книгу онлайн


.

155 років роману "Вершник без голови" Майн Рида (1860)

"Вершник без голови" по праву визнано найвідомішим романом Томаса Майн Рида. Любовно-детективний сюжет роману тримає читача у напрузі до останніх сторінок.

Читати книгу онлайн

.

150 років повісті-казці "Аліса в країні див" Льюіса Керрола (1865)

Безсмертне творіння класика англійської літератури Льюіса Керрола. Казка, яка написана для дітей та розповідає про чудесні пригоди головноій героїні. Тим дивовижніше, що це , може, єдина казка, яку з не меншим задоволенням читають і дорослі.

Читати книгу онлайн

.

145 років роману "20000 льє під водою" Жюля Верна (1870)

У світовому бестселлері Жюля Верна «20 000 льє під водою» розповідається дивовижна історія пригод у підводному світі…

1860 рік. Молодий француз П'єр Арронакс мріє довести існування морського монстра, який, як він впевнений, є причиною зникнення багатьох морських судів.
Під час пошукової експедиції його корабель йде на дно. П'єр приходить до тями на борту дивовижного підводного човна — «Наутилуса», в гостях у капітана Немо...

Читати книгу онлайн

.

70 років журналу "Барвінок" (1945)
55 років журналу "Малятко" (1960)

./Files/photogallery/8382/Книги-ювіляри.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 162