ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

/Files/images/152.jpg 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
«Небесна Сотня»— прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Революції Гідності) Це протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану.

"Пікардійська терція" заспівала "Пливе кача" в пам'ять Героїв Небесної сотні
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.
Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».
Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…»

Звернення Міністерства освіти і науки України

до педагогів, учнів, студентів та батьків
щодо дня Героїв Небесної Сотні та пошанування українських захисників
Рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.
Звертаємося до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.
20 лютого – у День Героїв Небесної Сотні, а також щорічно – у День захисника України 14 жовтня пам’ятаймо про них, знайомих і не знайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною.
Також вважаємо, що в час, коли кращі люди нашої країни жертвують своїм життям і здоров’ям заради нас, творять історію нових Збройних Сил України, відзначати, нехай навіть «за звичкою», 23 лютого - скасований як свято Указом Президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року день армії чужої держави, яка забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.
Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність.

Указ Президента України від 11 лютого 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ТА АГРЕСІЯ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: Науково-методичні матеріали Міністерства освіти і науки України
Революція Гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Науково-методичні матеріали