Грудень 2013

/Files/images/journee_mondiale_du_sida.jpg1 грудня

- Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвiтня органiзацiя охорони здоров'я (ВООЗ) проголосила у 1988 роцi 1 грудня Всесвiтнiм днем боротьби зi СНIДом
СНІД відноситься до числа п'яти головних хвороб-убивць, що забирають найбільше число життів на нашій планеті. У 1982 році вченим вдалося з'ясувати, що причиною СНІДУ є вірус, який вражає клітини імунної системи людини, роблячи їх нездатними захищати організм від захворювань. Ось вже друге десятиліття людство намагається приборкати цей примітивний, але підступний мікроорганізм - вірус імунодефіциту людини.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру

- Річниця Референдуму,

що підтвердив Акт проголошення незалежності України

- 100 рокiв вiд дня народження П.М. Воронька

(1913–1988), українського поета

3 грудня

/Files/photogallery/7916/skovoroda_header.gif- День народження
Григорія Савича Сковороди

(1722-1794),
видатного українського філософа XVIII ст,
письменника, поета, педагога, перекладача
Життя і творчість Г.С.Сковороди
/Files/images/Інваліди.jpg

- Мiжнародний день iнвалiдiв

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році, у кінці Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983-1992 рр.)
Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямоване на привертання уваги до їхніх проблем, захист їхньої гідності, прав і добробуту, на привертання уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

4 грудня

- Введення в храм Пресвятої Богородиці. Третя Пречиста

- 110 років від дня народження Л.Й.Лагіна

(1903-1979), російського прозаїка, автора повісті-казки "Старик Хоттабыч"

5 грудня

- Міжнародний день волонтерів

/Files/photogallery/7916/Тютчев.jpg
- 210 рокiв вiд дня народження
Федора Івановича Тютчева

(1803–1873), росiйського поета
Поет-філософ, Федір Іванович Тютчев створив чудові ліричні монологи про сенс життя, про призначення поета і поезії. Оригінальне обдарування поставило його в один ряд з великими поетами.
Літературна спадщина поета становить близько 400 віршів
.
«... Про Тютчева не сперечаються; хто його не відчуває, тим самим доводить, що він не відчуває поезії», - писав про поета Іван Сергійович Тургенєв.
Все стихи. Федор Тютчев

/Files/photogallery/7916/Олесь_О.jpg- 135 років від дня народження Олександра Олеся

(справж.- Олександр Іванович Кандиба) (1878-1944), українського драматурга, поета
Життя О.Олеся пов'язане з Харковом. Він навчався в Харківській сільськогосподарській школі, потім у Харківському ветеринарному інституті.
З 1930 по 1957 рік твори Олександра Олеся в Україні не друкувалися. Навпаки, вони вилучалися з бібліотек, і його творчість прирікалася на забуття. Лише тепер його ім'я, його поетичний доробок повернені українському народу.
О.Олесь. Вірші

6 грудня

/Files/photogallery/8378/День збройних сил.jpg
- День Збройних сил України

6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони “Про оборону України” та “Про Збройні Сили України”.
Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України

Історія створення Збройних Сил України


- 100 рокiв вiд дня народження М.М. Амосова

(1913–2002), видатного українського хірурга і вченого

/Files/images/благотворительность.jpeg

8 грудня

- День благодійництва

День благодійництва, який відзначається в Україні щорічно у другу неділю грудня, встановлено з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій.
Цей день повинен нагадати кожному – поруч з нами є ті, хто потребує турботи і підтримки

9 грудня

/Files/photogallery/7916/Гринченко_Б.jpeg
- 150 рокiв вiд дня народження

Бориса Дмитровича Грінченка

(1863–1910),
українського письменника, літературознавця, лексикографа, етнографа, історика, публіциста, педагога, громадсько-культурного діяча,

автора славнозвісного "Словаря української мови".
150-річчя Бориса Грінченка

.


10 грудня

/Files/images/1902764125.jpg- День прав людини

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, відзначається з 1950 року.
Цього дня у 1948 році Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Це перший документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.

/Files/photogallery/7916/Некрасов.jpg- День народження Миколи Олексійовича Некрасова,

російського поета (1821-1878)
М.О.Некрасов - автор поеми "Кому на Руси жить хорошо"
Все стихотворения на одной странице

/Files/photogallery/7953/19640-1s.jpg
- Всесвітній день футболу

Відмічається у світі за рішенням ООН. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів є не просто грою, а стилем життя. Читати далі...

12 грудня

/Files/photogallery/8363/Быков Леонид.jpg
85 років від дня народження
Леоніда Федоровича Бикова

(1928–1979),
українського актора театру і кіно, кінорежисера. Випускник Харківського театрального інституту (1951). До 1960 р. – актор Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т.Шевченка

13 грудня

/Files/photogallery/7916/Хвильовий.jpg
- 120 рокiв вiд дня народження
Миколи Григоровича Хвильового

(справж. – Фітільов) (1893–1933), українського поета, прозаїка, публіциста, критика, одного з основоположників пореволюційної української прози
Народився у селищі Тростянець на Харківщині (нині райцентр Сумської області) , пізніше жив і працював у Харкові. Основоположник течії активного романтизму та пролетарської поезії, підтримував і впроваджував у життя політику «українізації». Твори та ім'я Хвильового залишалися забороненими аж до останніх років існування тоталітарного режиму в Україні.
М.Г.Хвильовий - Біографія, бібліографія, інтернет-ресурси

.

/Files/photogallery/7916/Брюсов В.Я..jpg – 140 років від дня народження Валерія Яковича Брюсова

(1873–1924), російського поета, літературоведа, перекладача, одного із засновників та теоретиків символізму в Росії. Найвідоміші збірки віршів Брюсова – «Tertia Vigilia» – «Третья стража», 1900; «Urbi et Orbi» – «Городу и миру», 1903; «Stephanos» – «Венок», 1905.
Брюсов відомий і як критик та перекладач (переводив твори Ш. Бодлера, П. Верлена, М. Метерлінка, Э. Верхарна, Р. Гиля та інших авторів). Яскравим прикладом символістської прози став історичний роман Брюсова «Огненный ангел» (1908).

/Files/photogallery/7916/IMG_1594.JPG14 грудня

День вшанування учасникiв лiквiдацiї наслiдкiв аварiї
на Чорнобильськiй АЕС.

Вiдзначається в Українi згiдно з Указом Президента (№ 945/2006 вiд 10 листопада 2006 року), щорiчно 14 грудня, у день закiнчення будiвництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС

19 грудня

- День Святителя Миколая Чудотворця


20 грудня

- Міжнародний день солідарності людей

- День міліції


22 грудня

/Files/photogallery/7916/Вовчок Марко.jpg- 180 рокiв вiд дня народження Марка Вовчка

(1833–1907), української та російської письменницi (справжнє ім'я – Марiя Олександрiвна Вiлiнська)
Народилася в Орловській губернії, виховувалася в приватному пансіоні в Харкові.
Марко Вовчок збагатила українську літературу жанрами соціально-проблемного оповідання („Козачка“, „Одарка“, „Горпина“, „Ледащиця“, „Два сини“), баладного оповідання („Чари“, „Максим Гримач“, „Данило Гурч“), соціальної повісті („Інститутка“), психологічного оповідання й повісті („Павло Чорнокрил“, „Три долі“), соціальної казки („Дев'ять братів і десята сестриця Галя“), художнього нарису („Листи з Парижа“).
Історичні повісті та оповідання для дітей „Кармелюк“, „Невільничка“, „Маруся“ ще за життя Марка Вовчка здобули широку популярність. Повість „Маруся“, наприклад, була перекладена кількома європейськими мовами. В переробленому П.-Ж. Сталем вигляді вона стала улюбленою дитячою книжкою у Франції, відзначена премією французької академії і рекомендована міністерством освіти Франції для шкільних бібліотек.
Марко Вовчок Вікіпедія

- 155 років від дня народження Джакомо Пуччіні

(1858-1924), італійського композитора

24 грудня

- 215 років від дня народження Адама Міцкевича

(1798-1855), польського поета

26 грудня

/Files/photogallery/7916/Плужник.jpg

- 115 років від дня народження Евгена Плужника

(1898-1936), українського письменника
В українську поезію Євген Павлович Плужник увійшов як співець гуманізму. Поезії його сповнені трагічного звучання: проповідям класової ненависті й безжальному братовбивству він протиставляє ідею абсолютної цінності людського життя, протест проти бездумної революційної жорстокості. Він прагнув конкретного гуманізму, зверненого до кожної людини, що опинилася у вирі терору й репресій і була безсилою захистити свою честь, гідність, зрештою, саме життя.
5 грудня 1934 р. Є. Плужник був заарештований і звинувачений у терорі в справі вбивства Кірова. 28 березня 1935 р. він був засуджений, але розстріл було замінено десятирічним ув'язненням у спецтаборах.
2 лютого 1936р. Є. Плужник помер від сухот у тюремній лікарні на Соловках.
Основні твори:

Збірки поезій «Дні» (зокрема, поеми «Галілей» і «Канів»), «Рання осінь», «Рівновага», психологічний роман «Недуга», п'єси «Професор Сухораб», «У дворі на передмісті», віршована драма «Змова в Києві».

Біографія

.

/Files/photogallery/7916/Андрусяк.jpg- 45 років від дня народження І. М. Андрусяка

(1968), українського поета, дитячого письменника.
Іван Андрусяк увійшов у літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання "Нова дегенерація". Критика вважає його одним із чільних поетів покоління "дев'ятдесятників"
Повість Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука» увійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2013» (White Ravens 2013)
Сам письменник «головним» своїм дитячим твором вважає невеличку повість «Дядько Барбатко сміється» (побачила світ 2008 року в книжці «Три дні казки»), в якій у формі поетичної казки оповідається дитині про тонкощі людських взаємин, про неповторність кожної людини у світі, про любов і біль, про глибинний зв’язок людини і природи, про красу і складність життя.

30 грудня

/Files/photogallery/8378/primachenko.jpg
- 105 років від дня народження М. О. Приймаченко

(1908-1998), українського майстра народно-декоративного розпису
Народна художниця України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Марія Приймаченко своєю творчістю відкрила оригінальну сторінку самобутнього мистецтва світової культури.
/Files/photogallery/8378/primachenko-2.jpgЇї виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та багатьох інших країнах світу.
/Files/photogallery/8378/Примаченко.jpg
У 1937 році на всесвітній виставці в Парижі Марія Приймаченко отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами мистецький світ.
"Я схиляюся перед
дивним мистецтвом цієї геніальної українки", - писав Пабло Пікассо.
Марія Примаченко — Вікіпедія
Кiлькiсть переглядiв: 62

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.